Меркель, Макрон та Зеленський закликали Росію відвести війська від українського кордону

Меркель, Макрон та Зеленський закликали Росію відвести війська від українського кордону

Меркель, Макрон та Зеленський закликали Росію відвести війська від українського кордону
. АР

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Емануель Макрон та президент України Володимир Зеленський закликали Росії відвести війська від українського кордону.

Про це йшлося під час обговорення лідерами трьох держав ситуації, що склалася на Донбасі.

"Відеоконференція була частиною робочого візиту президента України до Парижу. Канцлерка, президент Макрон та президент Зеленський обговорили, зокрема, ситуацію з безпекою на українсько-російському кордоні та на сході України. Вони поділились занепокоєнням через зростання кількості російських військ на кордоні з Україною та в незаконно анексованому Криму. Вони закликали відвести ці військові підкріплення, заради деескалації ситуації", — повідомили у пресслужбі німецького уряду.

Окрім того, Меркель та Макрон вкотре підкреслили, що підтримують суверенітет та територіальну цілісність України.

Вони також наголосили на необхідності повного впровадження Мінських домовленостей з обох сторін та заявили, продовжать роботу у Нормандському форматі.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський провів зустріч з президентом Франції Емманюелем Макроном та канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель щодо ескалації, викликаної зосередженням російських військ на кордоні з Україною.
  • Ситуація у зоні бойових дій на Донбасі погіршилась з початку березня 2021-го. Так, 3 березня бойовики самопроголошеної “ДНР” заявили, що отримали дозвіл на застосування “упереджувального вогню на знищення” по позиціях Збройних сил України. Голова української делегації Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук назвав такі заяви зривом Мінських домовленостей.
  • Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що обстріли на фронті активізувались після рішень РНБО про санкції за фінансування тероризму.
  • 26 березня під Шумами на Донеччині загинули четверо українських військових, після чого президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн "нормандської четвірки" та закликав їх зробити все можливе для збереження режиму всеосяжного припинення вогню на Донбасі.
  • Президент Франції Еммануель Макрон, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Росії Володимир Путін провели переговори у форматі відеоконференції стосовно ситуації на Донбасі. Зеленського на це обговорення не запросили. У пресслужбі Офісу українського президента Суспільному заявили, що жодні рішення про Україну не можуть прийматися без її участі. А керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив Суспільному, що зустріч лідерів України, Франції і Німеччини може відбутись найближчим часом.
  • 1 квітня 2021-го Міноборони України повідомило, що Росія готує провокації та розширює військову присутність на окупованій території Донбасу. Того ж дня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ перекидає війська до кордонів, оскільки по периметру "підвищена активність військ НАТО". Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив Генеральну секретарку ОБСЄ Хельгу Шмід "про системне загострення Росією безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях та в Криму".
  • Співробітники розслідувальної групи Conflict Intelligence Team виявили у Воронезькій області польовий табір, приблизно за 250 км від кордону з Україною, де сконцентровані російські війська.
  • 12 квітня президент Зеленський заявив, що Україна готова до російського вторгнення. На його думку, Росія стягує війська, щоб "перевірити" Захід.
  • 15 квітня США запровадили нові санкції проти Росії через втручання у вибори та кібератаки. Також американський лідер Джо Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки через дії Росії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок