Європейський парламент 16 грудня ухвалив резолюцію із засудженням російської агресії проти України та її військових маневрів на прикордонні. Євродепутати закликали ввести проти Москви санкції в разі відкритої агресії та за будь-яких обставин зупинити російський газопровід "Північний потік-2".
У резолюції Європейський парламент закликав держави-члени послати Росії сигнал, що її агресія проти України не лише буде неприйнятною, а й призведе до політичних та економічних збитків.
Зокрема євродепутати пропонують ввести санкції проти російських військових, найближчого оточення Володимира Путіна й енергетичного сектору, а також відключити Росію від міжнародної платіжної системи SWIFT. Крім того, ЄС закликають позбутися енергозалежності від Росії й не допустити запуску "Північного потоку-2" незалежно від його відповідності вимогам ЄС.
Євродепутати в резолюції закликають окупантів на Донбасі дотримуватися режиму припинення вогню, а Росію – відновити конструктивну роботу в межах Тристоронньої контактної групи й "Нормандського формату". Європарламент також підкреслив, що вибір Україною курсу на вступ до НАТО "не повинен обумовлюватися схваленням" РФ.
Читайте також: "Ми спитали про рік, коли Україна стане членом НАТО". Кулеба – про підсумки візиту до Брюсселя
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав резолюцію Європарламенту "дуже вчасною і важливою", оскільки орган у ній наголошує на необхідності РФ відвести свої війська від українського кордону.
"Для нас також дуже важливо, що у цій же резолюції Європейський парламент чітко підтвердив перспективу вступу України до ЄС", – додав він.
Що відомо
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Путін попросив у Байдена гарантій нерозширення НАТО на схід і звинуватив Україну в зриві "Мінська". Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України".
- Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. 9 грудня президент Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
- Міністр оборони України Резніков заявив, що Росія не припинила стягувати війська до кордону з Україною після розмови президентів Байдена та Путіна. За даними Міноборони, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.
- У ніч проти 16 грудня Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом. За словами останнього, Росія продовжує нарощувати військову присутність на українському кордоні
Читайте також
"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
Вторгнення в Україну обернеться для РФ "ізоляцією від міжнародної фінансової системи" – Держдеп США
"Санкційна політика до ескалації, а не після". Про що Зеленський говорив з Макроном і Шольцом
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!