Українська делегація в Брюсселі під час зустрічі з представниками НАТО намагалася дізнатися рік вступу України до Альянсу, але його так і не назвали. Про це за підсумками візиту журналістам заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
За його словами, дискусія з НАТО була "позитивною" і стосувалася зокрема зміцнення Збройних Сил. Сторони вкотре підтвердили, що питання вступу України до Альянсу має вирішуватися виключно між Україною та Альянсом – "це відповідь на всі російські закиди і їхні абсурдні вимоги, які вони зараз висувають".
"Єдиний недолік, скажу чесно: рік, коли Україна стане членом НАТО, нам не сказали… хоча ми запитували. Але чітко підтверджено, що дискусія відбуватиметься між Україною і НАТО", – зазначив міністр.
Читайте також: Зеленський зустрівся з генсеком НАТО Столтенбергом. Про що говорили
Прокоментував Кулеба і участь Києва в саміті "Східного партнерства" 15 грудня. За його словами, важливим підсумком зустрічі є визнання з боку ЄС "Асоційованого тріо" – України, Грузії та Молдови, які можуть претендувати на особливий рівень співробітництва і нові проєкти з Євросоюзом.
"Президент чітко пояснив, де ми перебуваємо в плані регулювання з Росією. В України один сценарій – зі зброєю в руках захищати себе", – заявив глава українського МЗС.
Читайте також: Підсумки саміту "Східного партнерства": підтримка лідерів ЄС та заява "Асоційованого тріо"
Що відомо
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Путін попросив у Байдена гарантій нерозширення НАТО на схід і звинуватив Україну в зриві "Мінська". Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України".
- Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. 9 грудня президент Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
- Міністр оборони України Резніков заявив, що Росія не припинила стягувати війська до кордону з Україною після розмови президентів Байдена та Путіна. За даними Міноборони, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.
- 15 грудня відбувся саміт "Східного партнерства" за участі Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України. Вони спільно з лідерами ЄС і країнами-членами Євросоюзу обговорили питання міцності кордонів Європи, порушення прав людини та збройні конфлікти в Карабасі та на Донбасі.
- У межах саміту Володимир Зеленський зустрівся з новообраним канцлером Німеччини Олафом Шольцом та президентом Франції Емманюелем Макроном. Троє лідерів підтвердили готовність продовжувати роботу, зокрема щодо "Нормандського" формату.
Читайте також
"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
Вторгнення в Україну обернеться для РФ "ізоляцією від міжнародної фінансової системи" – Держдеп США
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!