"Санкційна політика до ескалації, а не після". Про що Зеленський говорив з Макроном і Шольцом

"Санкційна політика до ескалації, а не після". Про що Зеленський говорив з Макроном і Шольцом

"Санкційна політика до ескалації, а не після". Про що Зеленський говорив з Макроном і Шольцом
. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський 15 грудня зустрівся із французьким візаві Емманюелем Макроном, а також новообраним канцлером Німеччини Олафом Шольцом на полях саміту "Східного партнерства" в Брюсселі. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський і Макрон, зокрема, обговорили питання співпраці України та Франції. Український президент нагадав, що в першому півріччі 2022 року Франція головуватиме в Раді ЄС, і висловив сподівання, що вона в цей час звертатиме окрему увагу на питання безпеки України й агресію РФ в Європі.

Український і французький президенти також обговорили європейську та євроатлантичну інтеграцію Києва. Пізніше, спільно з новим канцлером Німеччини Олафом Шольцом, троє лідерів підтвердили готовність продовжувати роботу, зокрема щодо "Нормандського" формату.

Перед зустріччю з Макроном Зеленський провів двосторонню зустріч із Шольцом, де сторони обговорили зокрема питання енергетичної безпеки в контексті "Північного потоку-2". Також Зеленський запросив Шольца відвідати Україну.

За підсумками зустрічі Володимир Зеленський розповів, що "три лідери, три країни Нормандського формату розмовляли про конкретні деталі та кроки щодо зустрічі у Нормандському форматі".

"В принципі маємо спільну позицію і розглядаємо можливість цієї важливої зустрічі. Щодо санкційної політики, скажу відверто, деякі держави та лідери пропонують формат реагування на ймовірну ескалацію після ймовірної ескалації із боку РФ. Запровадити потужну санкційну політику. Мені здається, ми змогли пояснити нашим європейським колегам, що санкційна політика "після" вже нікого, чесно кажучи, не цікавить. Нашу державу цікавить потужна санкційна політика "до" ескалації. І тоді, мені здається, ймовірної ескалації не буде", — зазначив Володимир Зеленський.

Він вчергове підкреслив, що Україна готова до будь-якого формату перемовин із РФ щодо врегулювання цього процесу: "Ми про це говоримо відкрито і не вперше. Потрібно таке ж бажання зупинити війну і з боку Росії".

"Що стосується Нормандії. Працює вона чи не працює залежить тільки від результату. На жаль, якби це залежало тільки від України, вона працювала б частіше і результативніше. Я радий, що США сьогодні хочуть грати ту чи іншу роль. Я б хотів, щоб вони грали одну з головних роль, а не епізодичних ролей у цьому мирному врегулюванні. І якщо складно долучитися до "нормандського" формату і може це і неправильно, ми можемо йти паралельним треком. Ми готові до самітів трьохсторонніх. Але не можна без України вирішувати щось про Україну", — наголосив Зеленський.

Що відомо

  • У саміті "Східного партнерства" беруть участь Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова та Україна. Вони спільно з лідерами ЄС і країнами-членами Євросоюзу обговорюють питання міцності кордонів Європи, порушення прав людини та збройні конфлікти в Карабасі та на Донбасі.
  • Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає захист безпеки та суверенітету України найважливішим питанням сьогоднішнього порядку денного. Цієї теми він торкнувся і під час телефонної розмови з президентом США Джозефом Байденом.
  • Перший закордонний візит на посаді канцлера Шольц здійснив до Франції. На зустрічі з Еммануелем Макроном політики висловилися за поновлення переговорів у "Нормандському" форматі.
  • 10 грудня президент Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції Емануелем Макроном розблокування роботи "Нормандського" формату та роботу Тристоронньої контактної групи.

Читайте також

Словенія, яка зараз головує в ЄС, підписала Декларацію на підтримку України

Росія "заплатить високу ціну" у разі вторгнення в Україну – глава МЗС Німеччини

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок