Міжнародний день економії. Як не витрачати свої ресурси марно

Міжнародний день економії. Як не витрачати свої ресурси марно

Міжнародний день економії. Як не витрачати свої ресурси марно Суспільне

31 жовтня, окрім популярного Гелловіну, відзначається ще й Міжнародний день економії. Це свято було започатковане на згадку про перші міжнародні збори ощадних банківських інститутів 29 країн, які відбулися в 1988 році. Однак, за задумом, творців в цей день варто говорити не тільки про економію грошей, а й про збереження часу, сил і ресурсів.

Суспільне зібрали основні поради, які допоможуть збалансувати різні аспекти життя.

Економія часу

Конкретно в цьому пункті варто говорити не стільки про економію, скільки про ефективне його використання. Адже саме час – чи не найцінніший ресурс, який в нас є. Залежно від того, як ним розпоряджатися, за один і той же час можна встигнути зробити абсолютно різну кількість справ та завдань.

Велику роль для правильного розподілу часу на день грає те, як цей день почнеться. Ранок може бути використаний як привід “повалятися” чи проігнорувати п’ятий поспіль будильник, але він може і стати однією з найприємніших частин дня, яку можна використати для власних хобі, читання чи налаштування на позитив. Ось тут ми зібрали поради, які допоможуть полюбити ранки та зробити їх максимально продуктивними

Аби початок дня був у радість, важливо слідкувати за розпорядком свого сну та його якістю. На жаль, робочий графік, хатні справи, перегляд серіалів до ночі можуть негативно вплинути на режим сну, який потім важко нормалізувати. Додатковий негативний ефект спричиняють нервування та стрес. Проте, є техніки, зокрема й підкріплені науковими дослідженнями, які допоможуть побороти безсоння та швидше засинати. Сім таких методик з інструкціями ми зібрали для вас в окремому тексті.

Міжнародний день економії. Як не витрачати свої ресурси даремноСуспільне

Аби початок дня був у радість, важливо слідкувати за розпорядком свого сну та його якістю

Якщо ви не встигаєте вчасно виконати всі справи або ж часто не доводите розпочате до кінця, це не означає, що ви цього не можете взагалі. Ймовірно, необхідно просто змінити підхід до планування: структурувати справи, розділяти великі завдання на менші, визначати пріоритети. Допомогти в цьому може популярна у світі техніка тайм-менеджменту GTD. Детально про техніку та те, як встигати все, не контролюючи кожен свій крок, розповідаємо в цьому тексті.

Найважливіше в кожній справі – почати її. Для цього необхідна достатня сила волі. На щастя, це навичка, яку можна в собі розвивати. Як саме “прокачати” силу волі, аби впевнено крокувати до своїх цілей ми теж розповідали.

Збереження ресурсів планети

Останнім часом тема ресурсів планети все частіше з’являється в медіа та привертає все більше уваги. І, насправді, недарма. Земля переживала зміни клімату впродовж усієї своєї історії, проте нинішня ситуація відрізняється від попередніх, оскільки обумовлена вона не природою, а людською діяльністю. Ресурси планети не вічні, саме тому ми звертали увагу на те, чому для всіх людей на планеті настав час почати стежити за змінами клімату.

Від людської діяльності страждає не лише планета загалом, а й окремі види рослин та тварин. Про широкий спектр того, на що своєю діяльністю впливає людина, можна дізнатися, слідкуючи за діяльністю природоохоронних організацій. Історією однієї з найбільших – Greanpeace – ми ділилися раніше, де зокрема й розповідали про проблеми, до яких організація намагається привернути увагу громадськості та влади.

До слова, одна з проблем, яку підіймали в Greanpeace  – руйнування озонового шару. Про те, як озон захищає людство, яке його руйнує, ми розповідали окремо.

Емоційний стан

Ще один неодмінний атрибут збалансованості життя – емоційний стан людини. Через швидкість сучасного світу ми не завжди маємо час не просто розібратися з проблемою, а інколи, навіть, і просто помітити її. Зокрема, не завжди можемо відрізнити астенію від звичайно втоми, або ж помітити, як невдоволеність певними робочими моментами може перерости в професійне вигорання.

Міжнародний день економії. Як не витрачати свої ресурси даремноСуспільне

Не завжди можна помітити, як невдоволеність певними робочими моментами може перерости в професійне вигорання

Крім того, важливо працювати й над стосунками з найближчими людьми. Ми окремо писали про те, як розв'язувати проблеми у стосунках та ділилися порадами психологині на цю тему.

Здоров’я

Здоров’я – ще один аспект до якого потрібно ставитися економно й ощадливо. Особливо важливо боротися не з наслідками проблем зі здоров’ям, а намагатися попередити їх.

Наприклад, одна з найпоширеніших проблем у світі – хвороби серця. Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті у світі. На жаль виявити симптоми такого типу захворювань досить не просто, тому ми розписали перелік симптомів, за наявності яких варто звернутися за консультацією до лікаря, а також кілька порад для збереження здоров’я.

Восени особливо актуальною стає тема застуд. Аби максимально убезпечити себе, необхідно розуміти як саме працює ГРВІ та як він передається. Про це все детально розповідаємо в окремому тексті.

І навіть, якщо у вас немає жодних ознак проблем зі здоров’ям, все одно не буде зайвим попрацювати над підвищенням імунітету, аби якомога довше зберігати здоров'я у відмінному стані.

Фінанси

Звичайно ми не могли оминути й тему фінансів. Щоб максимально зберігати зароблені кошти варто слідкувати за тим, скільки та на що ви витрачаєте. Контроль за витратами, дає можливість помітити, на які речі витрачається найбільше грошей, а також уберегтися від імпульсивних (і часто не дуже й потрібних) покупок.

Міжнародний день економії. Як не витрачати свої ресурси даремноКолаж Суспільне

Також важливо не забувати відкладати кошти

Також важливо не забувати відкладати кошти. Це особливо актуально, враховуючи стабільно недофінансований пенсійний фонд в Україні. Саме тому краще ще з молодого віку почати накопичувати на старість

Про те ж як побороти інфляцію, накопичуючи кошти, та заробляти на власних хобі ми теж розповідали в окремих текстах.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди