Як зігрітися вдома: поради від ДСНС

Як зігрітися вдома: поради від ДСНС

Як зігрітися вдома: поради від ДСНС
. Фото: Суспільне Рівне

Через атаки РФ на українську енергосистему в країні погіршилася ситуація з постачанням електроенергії. У більшості регіонах діють аварійні відключення світла. У зв’язку з цим в ДСНС підготували поради щодо того, як зігрітися під час відключень опалення.

Багатошаровість

Зігрітися ззовні допоможуть три шари одягу: термобілизна з натуральних тканин, а поверх неї другим шаром светр. Додатково можна вкритися теплою ковдрою або пледом.

Гарячі напої та їжа

Зігрітися зсередини можна за допомогою гарячих напоїв та супів. На випадок відсутності електрики запасіться грілкою та термосом з гарячим напоєм. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло або набрати окріп у місцях, де є генератор, наприклад, у "Пунктах незламності".

Використовуйте грілку

Щоб зігріти ліжко та зігрітися самому, можна налити гарячу воду у грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати у рушник та покласти у ліжко.

Не вживайте алкоголь

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що теорія про те, що спиртні напої можуть допомогти зігрітися є міфом. Навпаки, під час вживання алкоголю судини розширюються, а кров приливає до поверхні тіла. У свою чергу, внутрішні органи втрачають тепло.

Рухайтесь

Рух – найкращий спосіб зігрітися, тому, маючи можливість, займіться легким спортом – стрибки, біг на місці, нахиляння тощо. Звичайна зарядка тривалістю 15-20 хвилин може допомогти вам не змерзнути.

Дивіться також: Рік, коли ми стали сильними. 2022-й у фотографіях Суспільного

Що відомо про "пункти незламності"

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності".

"Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі, там відображатимуться 3 категорії:

  1. місця, організовані обласною владою та ДСНС, які мають генератор (підзарядка гаджетів), тепло, інтернет, чай/каву й аптечку;
  2. пункти незламності відповідального бізнесу, де є можливість безкоштовно підзарядити гаджети;
  3. магазини, аптеки, АЗК і відділення банків, які будуть працювати в разі вимкнення електроенергії, але не надаватимуть послуги з підзарядки гаджетів.

Президент Зеленський заявив, що в Україні розгортають понад 4 тисячі таких пунктів. Однак згодом Зеленський заявив, що не у всіх містах влада якісно організувала "пункти незламності". Тому зокрема в Києві проведуть інспекцію пунктів обігріву та "незламності".

Читайте також: Як українці готуються до найважчої зими

Авторка: Влада Колодій

На початок