Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Усі ми любимо повалятися зайву годину в ліжку, сваримося на будильник і необхідність залишати теплу зону комфорту. Але така вже доля кожної людини, у якої в житті, крім задоволення, є робота, відповідальність, плани. І якщо все одно доведеться розплющувати очі, збиратися та кудись іти, то краще робити це з усмішкою на обличчі. Щоправда, часом це звучить як "Місія: Нездійсненна" – до снаги тільки Тому Крузу.

Але є пара методів, як активних, так і цілком пасивних, внутрішніх і емоційних. Неодмінно зауважте та при нагоді застосуйте на практиці. Попереджаємо: спочатку може бути складно, зате через кілька днів (тиждень-два максимум) втягнетеся й почнете отримувати від нових ранкових ритуалів справжнє задоволення.

Почніть приготування з вечора

Якщо ви хочете підвищити свою продуктивність з самісінького ранку, то почніть готуватися ще з вечора, аби позбутися зайвого клопоту й метушні. Подбайте про наявність продуктів для сніданку, оберіть одяг заздалегідь, щоби не застрягти в сонливій нерішучості навпроти дзеркала.

За 2 години до сну відмовтеся від комп'ютера, смартфонів, соціальних мереж і навіть електронних книг – холодне світло від екранів ускладнює вироблення гормону мелатоніну, що сприяє порушенню циклів сну. І що пізніше вранці візьмете телефона до рук, то краще для самопочуття. Якщо відразу після пробудження почати перевіряти новини або електронну пошту, тільки втратите концентрацію – там усе одно нічого цікавого або невідкладного, що не почекає до офісу або хоча б до громадського транспорту.

Замість цього радимо ввечері прибрати у квартирі. Парадокс, але що менше мотлоху розкидано кімнатами, то яснішою буде ваша голова. Щоб свідомість було організованою, простір має цьому сприяти. Приберіть кімнату і помітите, наскільки енергія простору стала більш заспокійливою і гостинною.

Прокидайтеся раніше

Ви теж ставите будильник на 7 ранку, а потім регулярно переводите його на 15 хвилин пізніше, щоб встати десь до 8? Після цього залишається лише поспіхом почистити зуби, перекусити на бігу і зробити ковток занадто гарячої кави.

Читайте також: "12 речей, яких варто навчитись, аби стати кращими та щасливішими"
Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Дослідження свідчать, що ті, хто рано встають, справляються з ранковою рутиною швидше. Вчені пов'язують це з тим, що жайворонки менше нервують вранці. Додаткова година сну, який постійно переривається будильником, не додасть бадьорості. Зате якщо встати з першим дзвінком, то часу прокинутись і зібратися буде значно більше. Це позбавить від ранкового стресу, метушливих зборів і запізнень, а головне – вистачить часу на усі ті приємні дії, про які ми розповімо далі.

Прокидайтеся від природного світла

Якщо вікна виходять на сонячну сторону, а ліжко стоїть неподалік від вікна – ви переможець. Будильник, про всяк випадок, краще все одно залишати ввімкненим. Але принадність засинання в темряві, без серіальчику на фоні, та пробудження від природного світла нормалізують цикли сну, додають сил, дозволять міцно спати вночі та легше прокидатися вранці. Крім того, це допомагає людям, що потерпають від безсоння.

Насамперед випийте склянку води

Цитуючи Гела Елрода, автора бестселера "Чудовий ранок", після шести-восьми годин без води ваше тіло зневоднене, що спричиняє втому. Візьміть склянку води (можете налити її ще ввечері, щоб уранці вона стояла вже поруч із ліжком) і випийте якомога швидше.

Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Мета цієї дії – відновити запас води, якої ваш організм позбувся за час сну. До того ж це допоможе швидше прокинутись і відчути себе енергійним.

Налаштуйтеся на позитив

Щоб весь день минув добре, потрібно від ранку зарядити себе гарним і оптимістичним настроєм. Треба ж якось мотивувати себе на роботу, великі звершення й перемоги! Це допоможе легше сприймати життєві труднощі, навіть якщо вони полягають у необхідності зробити зарядку, поговорити з керівником або прищепити собі нову корисну звичку. Подумайте про те, що робить вас щасливим. Щасливі думки створюють щасливі емоції. Це прописна істина, яка, втім, точно працює.

Увімкніть приємну музику

Ми вже писали про позитивний вплив класичної музики на людину, але будь-який жанр згодиться для продуктивного ранку. Вона бадьорить і розслабляє одночасно, викликає приємні емоції, а деяких змушує рухатися в ритм, через що ранкові збори будуть нагадувати своєрідний танець.

Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Бажано не вмикати щось похмуре, агресивне чи сумне (але якщо це ваш стиль, і улюблений дез-метал дарує радість – будь ласка).

Справи у порядку, спасибі зарядці й душу

Фізична активність – це запорука гарного самопочуття. Для цього необов'язково виходити на пробіжку або спортивний майданчик (хоча було б непогано), але приділити 15-20 хвилин зарядці – обов'язковий пункт для початку продуктивного дня. Стрибки через скакалку, розминка, віджимання, прес, біг на місці та багато іншого. Можете скласти собі індивідуальну програму вправ і дотримуватися її щоранку.

Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Другий корисний елемент фізичної активності – водні процедури. Ще прадавні самураї щоранку практикували ритуал "місоги" та виливали собі на голову відро холодної води. Ви можете обмежитися контрастним душем, тільки без зайвого насильства над собою.

Спочатку мийтеся за звичайної температури. Потім 30 секунд під холодною водою, 30 секунд під гарячою і знову 30 секунд під холодною. Спершу це може спричинити легкий стрес (ну хто ж хоче з теплого ліжка йти в холодний душ?), але з часом ви відчуєте прилив енергії. Дослідження свідчать, що така гідротерапія має позитивний вплив на здоров'я: знижується стрес, зміцнюється імунна система, організм починає краще спалювати жир і ефективніше боротися з проявами депресії.

Приготуйте сніданок

Сніданок вважається найважливішим прийомом їжі, тому що він поповнює запаси глюкози (джерела енергії вашого тіла, вона розщеплюється і поглинається з вуглеводів, які ви отримуєте зі сніданком) і забезпечує організм необхідними поживними речовинами.

Читайте також: "6 корисних звичок, які допоможуть вам отримати підвищення"
Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

Якщо пропустите сніданок, ви ризикуєте знизити розумову працездатність, короткочасну пам'ять і приректи себе на погане самопочуття протягом дня. Навіть вівсяні пластівці з високим вмістом клітковини знижують втому і сповнюють сил. До того ж здоровий сніданок знижує ризик виникнення цілого ряду захворювань і проблем зі здоров'ям. Потім, до речі, обов'язково помийте брудні тарілки та чашки від вранішньої кави – це побутовий аналог медитації. Міркуйте про що-небудь, поки миєте посуд, і радійте, що ввечері повернетеся в чистий будинок.

Приділіть 15 хвилин читанню або веденню щоденника

Читання допомагає мозку прокинутись і налаштуватися на роботу, покращує пам'ять, вербальні навички й аналітичне мислення. Книжка може підкинути вам нових ідей та налаштувати на креативні рішення. Навряд чи вранці ви подужаєте щось серйозне, але легка цікава література чудово підійде.

Як почати ранок максимально продуктивно і піти на роботу з радістю

І ми неодноразово говорили про користь (і навіть необхідність) ведення щоденника – це корисно як для керування часом, так і для психологічного самопочуття. Пишіть від руки, уникайте гаджетів (як ми радили раніше) – це найкорисніша заміна ранкового зависання у соціальних мережах. Запишіть плани на день, який сон наснився, зафіксуйте якісь ідеї, щоб не забути їх пізніше.

Це ще й додаткова можливість розслабитися перед виходом з дому. Зупинитись, віддихатись та емоційно зібратись. Без фізичної релаксації всередині нас виникає стрес і занепокоєння, що максимально негативно позначається на продуктивності. Сподіваємося, ця проста інструкція зробить вас трохи щасливішими, допоможе впоратися з ранковою сонливістю і вийти з дому з усмішкою.

На початок