Як прокачати силу волі. Абстрактні та конкретні поради

Як прокачати силу волі. Абстрактні та конкретні поради

Як прокачати силу волі. Абстрактні та конкретні поради undefined

Відкриєш словник української мови на слові “воля”, і душа співає від цитат із Коцюбинського, Панаса Мирного, Івана Цюпи та Квітки-Основ’яненко. Але зараз ми згадаємо Івана Франка, який писав, що воля – це “можливість звернення наших фізичних чи духовних сил в одному напрямку”.

Сила волі необхідна для щасливого успішного життя. Але ми нерідко жаліємося на її дефіцит, пов'язуємо її відсутність з невдачами, які переслідують кожного на шляху до ідеального тіла чи кар'єрного зростання.

Але силу волі можна тренувати так само, як і м'язи, а зернятко самовдосконалення краще саджати у ґрунт зі здорового харчування, сну і медитації.

Читайте також: "Як позбутися синдрому втрачених можливостей і жити собі на втіху"

Що потрібно пам'ятати при розвитку сили волі?

Як прокачати силу волі. Абстрактні та практичні поради. unsplash

Знайте свою межу. Будь-які зміни на краще починаються з одного кроку, але попереду ще довга дорога. Не намагайтеся зробити "все й одразу", пам'ятайте, що ваші запаси енергії (а з нею і сили волі) обмежені. Будьте реалістами: що більше рішень ви приймаєте сьогодні, то важче буде втілювати їх у життя завтра.

Робіть найскладніше вранці. Час після пробудження – найважливіший. Це пік ваших фізичних і емоційних сил, навіть якщо глибоко в душі хочеться заховатись під ковдрою. Експерти вважають, що один із найефективніших методів впоратися з неприємними, але обов'язковими справами – зробити їх зранку, не відкладаючи на безвік. По-перше, так ви уникнете бажання на все забити. По-друге, впоравшись із неприємною частиною, можете хвалити себе за старанність протягом усього дня.

З любов'ю до себе. Вміти собі співчувати (певною мірою) – важливий крок на шляху до самовдосконалення, науковий факт. Ви намагаєтеся змінитись на краще не тому, що так сильно ненавидите себе. Ви, ваша лінь і сила волі насправді разом по одну сторону барикад. Бути чесним із собою, хвалити та підбадьорювати себе, казати собі "заспокойся" у складну хвилину – все це частини одного процесу, який зробить вас більш самодисциплінованою людиною.

Читайте також: "12 речей, яких варто навчитись у Новому році, аби стати кращими та щасливішими"

Що допоможе стати більш вольовою людиною?

Сила волі та як її прокачати. Практичні порадиunsplash

Здорове харчування. Тисячі фізіологічних процесів усередині організму впливають на ваше самопочуття, засвоєння інформації, швидкість реакції тощо, тощо. Проблеми з гормонами, дефіцит вітамінів і мікроелементів в організмі – все це призводить до порушення когнітивних функцій. Тому здорове харчування грає першочергове значення для людини. Окремо нагадаємо: пийте більше води! 2-3 літри чистої питної води – це плюс до хорошого самопочуття і гарної шкіри.

Здорове тіло. Те саме, в якому живе здоровий дух. М'язи повинні завжди залишатися в тонусі. Варто робити розминку, ходити до тренажерного залу і вибігати на пробіжку, навіть якщо спершу це може сприйматися як щось неприємне.

Також запорука всіх перемог і успіхів – здоровий сон. Не дозволяйте мозку недосипати, він вкрай чутливий до порушень звичних добових ритмів. Врахуйте, що той, хто виспався, набагато стійкіше переживає будь-які неприємності, протистоїть спокусам і демонструє чудеса самодисципліни.

Медитація. Щоб пояснити всю красу досі екзотичної серед українців практики, звернімося до Академічного тлумачного словнику, в якому “воля – це одна з функцій людської психіки, яка полягає насамперед у владі над собою, керуванні своїми діями й свідомому регулюванні своєї поведінки. Як звучить: воля полягає у владі над собою. Щоб контролювати, себе потрібно ще й знати. Медитація – один зі способів розвитку самосвідомості, який при цьому має ще й сотню інших позитивних аспектів: від зниження стресу до поліпшення концентрації.

Читайте також: "Що таке поствідпускний синдром і як його позбутися"

Які вправи допоможуть розвинути силу волі?

Сила волі та як її прокачати. Практичні порадиunsplash

Десять хвилин медитації: ви знайдете цю пораду майже в кожному матеріалі про саморозвиток, який є неможливим без прислуховування до себе. Існує велика ймовірність, що через кілька днів практики медитація допоможе вашому мозку краще фокусуватися, концентруватися і захищати себе від стресу.

Працюйте над поставою: дослідження серед студентів американських коледжів показує, що робота над поставою значно підвищує стійкість у різних ситуаціях, коли сила волі випробовується на міцність. Виправляйте поставу щоразу, коли сутулитесь на роботі чи вдома.

Ведіть щоденник харчування: робота науковців Центру медичних досліджень в Портленді доводить, що ведення щоденника покращує рівень самодисципліни. Це звучить доволі просто: записувати, що було на сніданок/обід/вечерю, але як це може допомогти? Дослідники виявили, що люди з ожирінням, які записували все, що їдять щодня, повільно, але змінювали свої щоденні звички.

Слідкуйте за словами: у кожного в лексиконі є кілька слів-паразитів або непотрібних висловів. Якщо будете уникати застарілих мовних звичок, свідомо підете проти інстинктів і почнете практикуватися, то відчуєте покращення в силі волі та самодисципліні. До того ж людям подобаються співрозмовники, які красиво і вдумливо говорять.

Сила волі та як її прокачати. Практичні порадиunsplash

Сприятливі обставини. Ідея проста: позбутись усіх потенційно небезпечних ситуацій, щоб зосередитися на головному – досягненні поставлених цілей. Якщо ви намагаєтеся почати економити, рідше гуляйте торговельними центрами. Хочете проводити менше часу, уткнувшись у телефон? Вимкніть повідомлення, нехай нічого не відволікає від роботи.

Використовуйте іншу руку: вчені Університету Флориди та австралійського Університету Маккуорі стверджують, що використання іншої руки у звичних побутових заняттях покращує концентрацію і зміцнює силу волі. Переучувати себе повністю не потрібно, вистачить години на день, щоб отримати результат.

Уникайте непотрібного контенту: хоч як би дивно це звучало, у 2020 році цілком реально оцінювати людину за контентом, який вона споживає. І розмова зараз не про медіаграмотність, а про розставлення пріоритетів. Новинні сайти, програми та реклама навколо постійно формують наше сприйняття реальності.

Як приклад можна згадати випадок, коли Facebook додавав у новинну стрічку більше негативної інформації, впливаючи таким чином на емоційний фон своїх користувачів. Тому звертайте увагу на сайти, які читаєте і відповідайте собі на запитання: які емоції викликає у мене цей контент? Якщо вони негативні, можливо, час відмовитися від нього?

Висновки

Як і м'язи, силу волі можна тренувати за допомогою вправ. Починайте з малого і поступово збільшуйте навантаження. Незабаром помітите, як сильнішаєте.

Уміння не здаватися на півдорозі – риса, що об'єднує всіх успішних людей, але такими не народжуються, а стають.

Протистояти спокусам – складно, але реально, якщо бути чесним із собою, не забувати про винагороди та знати свою межу. За належного бажання й старанності усе вдасться.

Читайте також: "Як скласти плани на наступний рік, щоб усе вдавалося"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди