Євросоюз до кінця зими виготовить 1 млн боєприпасів для України — речниця ЄК

Євросоюз до кінця зими виготовить 1 млн боєприпасів для України — речниця ЄК

Доповнено
1 млн боєприпасів боєприпаси снаряди зброя
Боєприпаси під час військових навчань українських солдатів, ілюстративне фото. Фото: AP/Kin Cheung

Речниця Єврокомісії Йоганна Бернсель 11 січня сказала, що Європейський Союз зможе виготовити 1 мільйон боєприпасів для України до кінця цієї зими.

Про це вона повідомила на брифінгу в Брюсселі.

"Ми впевнені в тому, що обсяг виробництва європейської оборонної індустрії досягне 1 мільйона одиниць снарядів на рік. Європейська промисловість вже має виробничі потужності, які значно перевищують мільйон снарядів. Щодо артилерійських снарядів, ми невдовзі зможемо виробляти 1 мільйон одиниць, ми досягнемо цієї мети до весни, як і планувалося", — сказала речниця ЄК.

Вона додала, що не знає, на якому етапі зараз країни-члени ЄС зараз стосовно постачань, але Бернсель упевнена в загальному обсязі виробництва.

Речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано додав на цьому самому брифінгу, що країни Євросоюзу вже надали Україні 300 тисяч снарядів і 3300 ракет із запасів. На сьогодні виконано вже понад 20 рамкових контрактів. Станом на кінець грудня 2023-го контракти передбачали постачання Україні щонайменше 180 000 боєприпасів.

"Для того, щоб Україна могла захистити себе на полі бою, їй потрібно багато протиракетних засобів, ракет, ППО і всього іншого, щоб збивати безпілотники з повітря і на фронті на сході країни. Уже триває війна на виснаження, яка ведеться переважно за допомогою артилерії, тому українські партнери потребують багато чого. Ми повідомляємо про це країнам-членам", — сказав Стано.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки. 20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Восени 2023-го голова МЗС України Дмитро Кулеба припустив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

У січні 2024 року єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.

На початок