Скільки військових РФ воює в Україні та скільки боєприпасів виробляє Росія — розповіли в ГУР

Скільки військових РФ воює в Україні та скільки боєприпасів виробляє Росія — розповіли в ГУР

Російські військові рф армія
Російські військові, ілюстративне фото. Фото: Getty Images

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що нині на території України перебувають і воюють 462 тисячі військових армії Росії. Оборонна промисловість РФ може виробляти 2 млн середньокаліберних боєприпасів на рік.

Про це розповів представник ГУР Вадим Скібіцький у подкасті "(не)Безпечна країна" від "Української правди".

Окупаційні війська РФ в Україні налічують 462 тисячі військових. Крім того, на тимчасово окупованих українських територіях окупаційний режим РФ забезпечують 35 тисяч службовців "Росгвардії".

Також Скібіцький навів дані про кількість російських боєприпасів та спроможності російського військово-промислового комплексу. Росія здатна виробляти 2 млн боєприпасів на рік калібрів 122 та 152 мм. У 2023 році Міноборони РФ змогла досягти плану в 3 млн завдяки постачанням з Ірану та КНДР, без цього в російському Міноборони був дефіцит у 0,5 млн снарядів.

Скібіцький зауважив: якщо Росія досягла позначки 2 млн снарядів на рік, це не означає, що всі ці снаряди потрапили на поле бою в Україні.

Але Київ повинен тримати баланс у відповідь на таку кількість зброї. Це залежить від постачань партнерів. Відновлення і нарощення оборонних спроможностей обговорювало НАТО. Про цю потребу говорили з третього засідання у форматі "Рамштайн", нагадав представник розвідки.

Що було відомо про кількість російських військових на війні з Україною

14 грудня 2023 року під час пресконференції президент РФ Володимир Путін заявив, що на території України воюють 617 тисяч російських окупантів. Наступного дня представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов спростував заяву Путіна і додав, що проти України нині воюють близько 450 тисяч окупантів.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки. 20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Восени 2023-го голова МЗС України Дмитро Кулеба припустив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

У січні 2024 року єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.

На початок