Місця масових убивств, тортур та поховання виявлені у Бучі, Гостомелі та Мотижині — Геращенко

Місця масових убивств, тортур та поховання виявлені у Бучі, Гостомелі та Мотижині — Геращенко

Місця масових убивств, тортур та поховання виявлені у Бучі, Гостомелі та Мотижині — Геращенко
. Тарас Ібрагімов / Суспільне

Станом на ранок 7 квітня відомо про 400 закатованих та вбитих цивільних громадян на Київщині у Бучі, Гостомелі та Мотижні, ще 200 людей вважаються зниклими безвісти у Бородянці.

Про це під час брифінгу повідомив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, інформує Ukraine Media Centre Kyiv.

"На цей час відомо про більше ніж 400 вбитих цивільних громадян на території Київської області, але ця цифра буде збільшуватись", — розповів Геращенко.

За його словами, ще близько 200 людей вважаються зниклими безвісти у Бородянці в Київській області. Там вже розпочався розбір завалів багатоквартирних будинків, де під час авіаційних ударів РФ перебували цивільні.

"Вчора почались роботи в місті Бородянка. Розпочато розбір завалів будинків, які зруйновані внаслідок ударів російської авіації. Зруйновано приблизно 10 будинків, під завалами залишились українці. Вже знайдені тіла 4 загиблих під руїнами – і це тільки початок", — зазначив він.

Геращенко повідомив, що зруйновані 5-поверхові будинки поки що розібрані лише до 3 поверху.

"Але люди від бомбардувань ховались у підвалах. Зниклими безвісти вважаються близько 200 людей, і ми розуміємо, що багато з них вже зникли назавжди", — сказав радник міністра.

За словами Геращенка, МВС та Офісу генерального прокурора України відомі імена керівників підрозділів російської армії, які були розташовані в Київській області.

Що відомо

  • Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії зокрема у Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ. 4 квітня міська влада Бучі повідомила, що у місті може бути набагато більше замордованих росіянами українців. Правоохоронці виявили катівню росіян в підвалі одного з дитячих санаторіїв Бучі. Міноборони опублікувало імена військових РФ, які вчинили злочини у місті.
  • Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.
  • Amnesty International зібрала свідчення 20 мешканців Київщини про військові злочини росіян.

Читайте також

Розстріляний пам'ятник Шевченку, знищені багатоповерхівки. Як виглядає Бородянка після військ РФ

"Просто ходили по дворах і вбивали". Історії тих, хто вижив у Бучі

В інших звільнених містах кількість вбитих цивільних може більшою, ніж в Бучі — Зеленський

"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок