В інших звільнених містах кількість вбитих цивільних може більшою, ніж в Бучі — Зеленський

В інших звільнених містах кількість вбитих цивільних може більшою, ніж в Бучі — Зеленський

В інших звільнених містах кількість вбитих цивільних може більшою, ніж в Бучі — Зеленський
Офіс президента

У деяких містах, звільнених від російської окупації, кількість жертв серед мирних мешканців, вбитих військовими РФ, може бути більшою, ніж у Бучі.

Про це під час відеозвернення 4 травня заявив президент Володимир Зеленський.

"Вже є інформація про те, що в Бородянці та деяких інших звільнених містах кількість жертв окупантів може бути ще більшою. У багатьох селах звільнених районів Київської, Чернігівської та Сумської областей окупанти робили таке, чого місцеві не бачили навіть під час нацистської окупації 80 років тому", — зазначив він.

Президент пообіцяв, що окупанти понесуть відповідальність за всі свої злочини.

"Ми вже робимо все, щоб якнайшвидше встановити всіх причетних російських військових до цих злочинів. Усе, щоб їх покарати. Це буде спільна робота нашої держави з Європейським Союзом і міжнародними інституціями, зокрема з Міжнародним кримінальним судом", — наголосив Зеленський.

На його переконання, Росія намагатиметься спотворити правду так само, як й у випадку збиття малазійського "Боїнга" в небі над Донеччиною у 2014 році. Окрім того, росіяни вже запускають кампанію з дезінформації, щоб приховати свою провину у вбивстві мирних мешканців Маріуполя.

"Вони зроблять десятки постановочних інтервʼю, перемонтованих записів, будуть спеціально вбивати людей так, щоб це виглядало, ніби їх убив хтось інший. Імовірно, тепер окупанти будуть намагатися сховати сліди своїх злочинів. Вони не зробили цього в Бучі, коли відступали. Але на іншій території це можливо. Я хочу сказати одразу: кожна нормальна людина у світі розуміє, хто приніс війну і масові смерті на українську землю. Є безліч доказів того, що саме російські війська знищують мирні міста. Викрадають, катують, вбивають мирних людей. Тому російським пропагандистам та їхнім керівникам зараз може вдатися лише одне: напрацювати на вирок майбутнього трибуналу".

Президент додав, що країни Заходу відреагували на масове вбивство у Бучі.

"Санкційна відповідь Росії на масове вбивство цивільних має бути нарешті потужною. Але невже треба було дочекатися такого, щоб відкинути сумніви й нерішучість? Невже треба було сотням наших людей загинути в муках, щоб деякі лідери Європи нарешті зрозуміли, що російська держава заслуговує на максимально жорсткий тиск?", — зауважив він.

Володимир Зеленський заявив, що 5 квітня виступить зі зверненням до парламенту Іспанії, а також у Раді Безпеки ООН.

Що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський повідомив, що воєнні злочини в Бучі та інших містах під час російської окупації будуть предметом розгляду і в Раді Безпеки ООН у вівторок, 5 квітня.
  • Міністерство закордонних справ Великої Британії закликало виключити Росію із Ради ООН з прав людини через системне вчинення злочинів проти людяності, зокрема після дій російських військових щодо цивільних у Бучі.
  • Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.

Читайте також

"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні

Війна Росії в Україні. День 40. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок