На Київщині прокурори виявили спеціальне місце у Бучі, де росіяни катували мирне населення. Про це 4 квітня повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора. Катівня була розташована в підвалі одного з дитячих санаторіїв.
"За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури та окружних прокуратур Київщини розслідуються кримінальні провадження за фактами порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України)", – ідеться у повідомленні.
Зазначається, в підвалі одного з дитячих санаторіїв правоохоронці виявили тіла п’ятьох чоловіків із зав’язаними руками.
Військовослужбовці збройних сил Російської Федерації катували беззбройних мирних мешканців, а після цього вбивали їх.
"На місці злочину працюють прокурори та співробітники поліції. Вживаються всі заходи щодо встановлення обставини кожного воєнного злочину та осіб, причетних до російської агресії з метою притягнення їх до відповідальності", – додали у прокуратурі.
Читайте також: Братська могила в Бучі з'явилася ще 10 березня – знімки Maxar Technologies
Що відомо
Після того, як у звільнені від росіян міста Київської області зайшли українські військові та журналісти — стало відомо про факти жорстоких убивств мирного населення, зокрема в Бучі.
За даними президента України Володимира Зеленського, Офісу президента і Офісу генпрокурора та місцевої влади — у Бучі сотні вбитих людей, закатованих і розстріляних. Тіла на вулицях. Замінована територія. Заміновані тіла убитих. Є наслідки мародерства. Звертаючись до російських матерів, Зеленський розповів, що російські військові зокрема вбили мирного мешканця, який просто їхав вулицею на велосипеді, душили жінок і перед тим виривали в них сережки, гвалтували, чавили танками мирних людей.
Станом на 3 квітня з Київщини вивезено 410 тіл вбитих мирних мешканців.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 3 квітня закликав місії Міжнародного кримінального суду та міжнародних організацій приїхати до Бучі та інших міст і селищ Київщини для збору доказів вчинення росіянами воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Польща вимагає термінового саміту ЄС через трагедію в Бучі, а особисто президент Дуда — зброї для України. Німеччина, Британія і США анонсували санкції за дії РФ. Молдова оголосить День жалоби за загиблими українцями.
Зеленський повідомив, що воєнні злочини в Бучі та інших містах під час російської окупації будуть предметом розгляду і в Раді Безпеки ООН у вівторок, 5 квітня.
Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на сьогодні відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.
Читайте також
"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо
"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж
"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні
Війна Росії в Україні. День 40. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.