Президент США Джо Байден оголосив про нові санкції проти Російської Федерації через визнання нею самопроголошених "Л/ДНР". Йдеться про обмеження щодо двох банків, суверенного боргу РФ та російських еліт і членів їхніх родин.
Про це він заявив у зверненні 22 лютого.
Йдеться про санкції проти банків "ВЭБ" і "військовий банк". Цим установам заборонять будь-які фінансові операції. Що стосується обмежень проти "російських еліт і їхніх сімей", вони будуть запроваджені 23 лютого і стосуватимуться зокрема депутатів РФ.
"Ми відключимо уряд Росії від західного фінансування. Вони не зможуть отримувати фінансові ресурси на Заході і не зможуть рефінансувати свій поточний борг на нових ринках", пояснив Байден санкції проти суверенного боргу РФ.
Оновлено 22:40. Міністерство фінансів США оприлюднило подробиці санкцій проти РФ через визнання самопроголошених "Л/ДНР". Там підтвердили, що обмеження накладаються на російські "Внешэкономбанк" і "Промсвязьбанк", які "відіграють особливу роль у підтримці оборонних спроможностей та економіки Росії". Під обмеження потрапили і дочірні структури цих банків.
Окрім того, американський Мінфін конкретизував перелік осіб, яких торкнуться санкції. Це:
- Денис Бортников, син голови Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортникова;
- Петро Фрадков, син колишнього прем'єр-міністра Росії Михайла Фрадкова;
- Володимир Кириєнко, син заступника голови адміністрації Путіна Сергія Кириєнка.
Також президент США заявив, що Вашингтон спільно з Німеччиною працює над тим, щоб російський газогін "Північний потік-2" не був введений в експлуатацію. Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив призупинити сертифікацію труби.
Раніше Європейський Союз уже погодив пакет нових антиросійських санкцій у зв’язку із визнанням Росією незалежності самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Вони стосуватимуться 351 депутата Державної думи РФ та 27 фізичних і юридичних осіб.
Читайте також: ЄС і США введуть санкції через визнання Росією "Л/ДНР". Як світ реагує на рішення Путіна
Що відомо
- 21 лютого ватажки самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік" Денис Пушилін та Леонід Пасєчнік синхронно звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням визнати "Л/ДНР". Після цього президент РФ Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. Рішення було ухвалене після засідання Ради безпеки РФ 21 лютого.
- Обидві палати парламенту Росії на засіданні у вівторок, 22 лютого, визнали правосуб'єктність самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Рішення ухвалили одноголосно. Путін заявив, що "Л/ДНР" визнають у межах Донецької та Луганської областей, і підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.
- Рада Федерації (верхня палата парламенту) Росії 22 лютого схвалила звернення Путіна про використання Збройних сил країни за кордоном — а саме на території самопроголошених "Л/ДНР".
- З листопада 2021 року біля кордонів України Росія стягує свої війська і техніку. За оцінками Києва і Заходу, йдеться про понад 150 тисяч військових у прикордонних російських областях, окупованому Криму і Білорусі, де тривають спільні з РФ військові навчання "Союзна рішучість-2022". Москва раніше заявляла про повернення частини військ у місця дислокації, але потім навчання, які мали завершитися 20 лютого, вирішили продовжити.
- Сполучені Штати вважають, що президент Росії Володимир Путін ухвалив принципове рішення про вторгнення в Україну і це станеться в найближчі дні. Починаючи із 17 лютого, ситуація на Донбасі загострилася: бойовики здійснюють десятки обстрілів, заявляють про провокації та диверсії з боку українських військових. Офіційний Київ усе це спростовує.
Читайте також
Загроза військового вторгнення Росії та що відбувається на Донбасі. Онлайн
"Потрібно мати бачення реінтеграції" — дипломати та правозахисники про рішення РФ щодо "Л/ДНР"
Підсумки Радбезу ООН: Україна узгоджує санкції країн проти Росії — МЗС
У "ДНР" і "ЛНР" оголосили евакуацію у РФ: що відбувається на Донбасі та що про це кажуть місцеві
Як потурбуватися про домашніх тварин в умовах ескалації. Розповідають зоозахисники
Мюнхенська безпекова конференція-2022. Головні тези про Україну
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!