Німеччина відкладає сертифікацію "Північного потоку-2"

Німеччина відкладає сертифікацію "Північного потоку-2"

Важливо
Німеччина відкладає сертифікацію "Північного потоку-2"
. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, фото: DPA

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив призупинити введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі. Поки що газопровід не буде сертифікований, передає Die Welt.

Олаф Шольц оцінив рішення президента Росії Путіна щодо визнання самопроголошених республік незалежними державами як серйозне порушення міжнародного права.

"Ситуація сьогодні принципово інша", – сказав Шольц у Берліні на пресконференції.

На його думку, Путін не лише порушив "Мінські угоди", а й знехтував Статутом ООН – основоположним документом світової безпеки від початку Другої світової війни – який передбачає цілісність територій та недоторканість суверенітету країн.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав таке рішення та зазначив, що Німеччина демонструє справжнє лідерство.

"Я вітаю крок Німеччини щодо припинення сертифікації "Північного потоку-2". Це морально, політично та практично правильний крок у нинішніх обставинах. Справжнє лідерство означає важкі рішення у важкі часи. Рішення Німеччини це доводить", – написав міністр.

Що відомо

Президент РФ Володимир Путін 21 лютого визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. 22 лютого рішення Путіна підтримала Держдума Росії. В МЗС РФ заявили, що Росія визнає незалежність окупованих територій українського Донбасу в межах територій, які наразі контролюються підконтрольними Росії бойовиками.

Відповідно до указу про визнання "Л/ДНР", Путін доручив Міністерству оборони "забезпечити здійснення Збройними силами РФ функцій із забезпечення миру" в ОРДЛО до підписання з ними "договорів про дружбу і співробітництво", тобто фактично ввести російські війська на окупований Донбас. Техніку в Донецьку зафіксували вже під час виступу Путіна.

Україна скликала Радбез ООН, США та ЄС анонсували санкції.

Раніше Україна і Захід заявляли, що визнання "Л/ДНР" Росією означає її вихід із Мінських домовленостей.

Загострення на Донбасі почалось 17 лютого – бойовики на Донбасі обстріляли Станицю Луганську, Мар'їнку, Врубівку. У Міноборони, Генштабі та МЗС України наголошують, що українська армія не веде наступальних дій та закликають не довіряти пропаганді РФ та перевіряти інформацію.

18 лютого бойовики "Л/ДНР" заявили почали евакуацію людей та закликали жителів окупованих територій виїхати до РФ. Водночас чоловіків 18-55 років з окупованих територій не випускають через примусову мобілізацію.

Читайте також

Спільна оборона й охорона "кордонів", підтримка економіки. Що передбачають договори РФ із "Л/ДНР"

"Потрібно мати бачення реінтеграції" — дипломати та правозахисники про рішення РФ щодо "Л/ДНР"

Загроза військового вторгнення Росії та що відбувається на Донбасі. Онлайн

РФ діє за "методичкою". Чому відбувається загострення на Донбасі та які подальші дії Росії

Ядерна зброя: чи може Україна відновити її та вийти з Будапештського меморандуму

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок