Транзиту газу через Україну може загрожувати лише "повномасштабна війна" — Вітренко

Транзиту газу через Україну може загрожувати лише "повномасштабна війна" — Вітренко

Транзиту газу через Україну може загрожувати лише "повномасштабна війна" — Вітренко
Фото: Юрій Вітренко/Facebook

У разі, якщо в Україні не буде повномасштабної війни — тобто активних воєнних дій на всій території — Київ не очікує на припинення транзиту газу. Про це на брифінгу 22 лютого заявив голова НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

"Ми розуміємо, що Російська Федерація і так впритул підійшла до тих мінімальних обсягів, які вони зобов'язані постачати на європейський ринок. Інакше вони не виконуватимуть зобов'язання щодо довгострокових контрактів, а будуть змушені платити багатомільярдні штрафи і остаточно втрачати репутацію постачальника", — зауважив Вітренко.

На питання про те, як Україна буде забезпечувати потреби в газі, голова НАК "Нафтогаз" зазначив, що його можуть імпортувати з Європейського Союзу. Крім того, за словами Вітренка, Київ веде перемовини з постачальниками газу на Близькому Сході, в Америці та Австралії.

У грудні 2019 року НАК "Нафтогаз" і російський "Газпром" уклали угоду про транзит газу на п'ять років (до 2024-го) з можливістю продовження ще на 10 років. Згідно з нею, Москва зобов'язалася гарантовано платити Києву за транзит газу обсягом 65 мільярдів кубометрів у 2020 році і 40 мільярдів кубометрів протягом 2021-2024 років.

Раніше Юрій Вітренко заявляв, що Росія наразі не зацікавлена в продовженні дії угоди про транзит. А президент РФ Володимир Путін, навпаки, допускав, що транзит може бути продовжений і після 2024 року.

Читайте також: "Платитимуть за газ по 2 тисячі євро". Кремль відреагував на зупинку сертифікації "ПП-2"

Також голова "Нафтогазу" заявив, що на тлі загострення безпекової ситуації зросла кількість обстрілів газової інфраструктури з боку самопроголошених "Л/ДНР". "Бойовики системно атакують об'єкти газової інфраструктури на лінії зіткнення", — зазначив Вітренко.

Читайте також: Арбітраж у Гаазі: суд визначить розмір компенсацій для Нафтогазу через втрачені активи в Криму

Що відомо

Читайте також

Загроза військового вторгнення Росії та що відбувається на Донбасі. Онлайн

"Потрібно мати бачення реінтеграції" — дипломати та правозахисники про рішення РФ щодо "Л/ДНР"

Підсумки Радбезу ООН: Україна узгоджує санкції країн проти Росії — МЗС

У "ДНР" і "ЛНР" оголосили евакуацію у РФ: що відбувається на Донбасі та що про це кажуть місцеві

Як потурбуватися про домашніх тварин в умовах ескалації. Розповідають зоозахисники

Мюнхенська безпекова конференція-2022. Головні тези про Україну

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок