Росія не хоче продовжувати транзит газу через Україну після 2024 року — Вітренко

Росія не хоче продовжувати транзит газу через Україну після 2024 року — Вітренко

Росія не хоче продовжувати транзит газу через Україну після 2024 року — Вітренко
АР

Росія не хоче вести перемовини з Україною щодо транзиту газу після 2024 року.

"Ми обговорюємо це з американцями й німцями, що кожна сторона хотіла би продовження угоди про транзит, але росіяни не хочуть навіть починати розмову", — заявив голова НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко, передає Reuters.

Він відзначив, що про можливість продовження транзиту з РФ не ведеться жодних ані формальних, ані неформальних обговорень.

Окрім того, за словами Вітренка, попри те що Україну залучили до процесу сертифікації "Північного потоку-2", жодних реальних механізмів зупинити запуск газогону немає. Однак голова "Нафтогазу" зазначив, що Київ готовий звертатися до міжнародного суду, якщо "Північний потік-2" отримає сертифікати для запуску всупереч європейському законодавству.

Що відомо

  • За підрахунками МВФ, фінансові втрати України через запуск газогону "Північний потік-2" складуть до 1,2 мільярда доларів на рік унаслідок падіння обсягів транзиту блакитного палива українською територією.
  • Німеччина тимчасово призупинила процедуру сертифікації компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік – 2" Nord Stream 2 AG через невідповідність її юридичного оформлення німецькому законодавству. Відповідне рішення 16 листопада ухвалило Федеральне агентство мереж.
  • "Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2". Про це 15 листопада повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
  • 18 жовтня стало відомо, що першу нитку газопроводу "Північний потік-2" вже заповнено технічним газом, налагодження пуску другої нитки триває.
  • У "Газпромі" заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок