Діти — один з основних факторів розповсюдження COVID-19 — епідеміологиня

Діти — один з основних факторів розповсюдження COVID-19 — епідеміологиня

Ексклюзивно
Діти — один з основних факторів розповсюдження COVID-19 — епідеміологиня
. Getty Images

Діти — є основним можливим фактором у розповсюдженні коронавірусу, однак на вакцинацію вони масово не приходять.

Про це Суспільному розповіла лікарка-епідеміологиня Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 у Києві Наталя Шершень.

"Активність дитячого населення невелика. Але діти приходять і ми не відмовляємо у проведення вакцинації проти COVID-19 — дітей 12+. Проводимо вакцинацію, як рекомендовану. До десяти дітей можливо й приходять. Це в різний період, в різні часи. Тому що є і навчальний процес. Масового приходу дітей до пункту вакцинації немає. Вона невелика — кількість дитячого населення, яке охоплюється. Але вони приходять і ми їх вакцинуємо", — розповіла лікарка.

За її словами, підлітків від 12 років наразі вакцинують препаратом Comirnaty (Pfizer).

"Ефективність вакцинації проти коронавірусної хвороби вона вже визначена. Проведення вакцинації максимальне охоплення дитячого населення буде відповідно створювати максимальну кількість захищеного населення. Серед дитячого в тому числі. Це буде уповільнювати можливість розвитку коронавірусної хвороби. Діти є основним можливим фактором у розповсюдженні. Тому для того, щоб зупинити розповсюдження коронавірусної хвороби і є така практика вакцинувати дитяче населення", — наголосила Шершень.

Що відомо

  • Станом на 21 січня в Україні підтвердили 20 156 нових випадків захворювання на коронавірус, з них понад 2 тисячі пацієнтів госпіталізовано. Це найбільший рівень захворюваності від початку 2022 року.
  • В Україні та світі розпочався черговий спалах захворюваності на COVID-19, обумовлений поширенням штаму "Омікрон". Він супроводжується меншим відсотком шпиталізацій, однак через високі темпи поширення хвороби навантаження на медичні заклади все одно збережеться.
  • Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що у 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйони доз вакцини проти COVID-19.
  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • Міністерство охорони здоров'я погодило бустерне щеплення для всіх категорій населення від 18 років. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
  • Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість дозволити з квітня 2022 робити щеплення проти коронавірусу дітям від 5 років.

Читайте також

Носіння медичних масок робить людей привабливішими одне для одного — дослідження

Коронавірус і туберкульоз мають схожі симптоми — МОЗ

В Україні змінили змішані схеми вакцинації проти COVID-19

Чи варто робити бустерне щеплення та коли очікувати спад пандемії. Розповіла епідеміологиня

Бустерна доза вакцини проти COVID-19. Як вона діє та чи захищає від "Омікрону"

Бустерну дозу вакцини проти коронавірусу дозволили робити всім українцям. Що варто знати

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок