В Україні виявили перший випадок штаму "Омікрон". Що кажуть експерти

В Україні виявили перший випадок штаму "Омікрон". Що кажуть експерти

Доповнено
В Україні виявили перший випадок штаму "Омікрон". Що кажуть експерти
. Фото: Укрінформ

В Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон".

Про це у Facebook повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Вночі в Центр громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like)", – написав міністр.

За його даними, новий штам виявили в людини, яка повернулася з Об'єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на COVID-19. Наразі пацієнт продовжує лікування. Також зараз проводиться епідеміологічне розслідування цього випадку і додаткове обстеження контактних осіб.

"Вакцинуйтесь, щоб бути захищеними, не зволікайте. Дотримуйтеся встановлених протиепідемічних норм та правил. За можливості, уникайте поїздок закордон у регіони, де циркуляція штаму Omicron домінує", – закликав Ляшко.

У МОЗ додали, що наразі є мало інформації про новий штам, але закликають дотримуватися профілактичних заходів: носити захисні маски, дотримуватися дистанції та регулярно мити руки.

Раніше у ВООЗ попередили, що штам COVID-19 "Омікрон", вперше виявлений у листопаді у Південній Африці, має високі темпи поширення та становить серйозну загрозу.

Експерти про "Омікрон"

Імунолог, директор інституту біохімії імені Палладіна Сергій Комісаренко у коментарі суспільному розповів, що штам "Омікрон" має понад 50 мутацій у порівнянні з первинним "уханьським" варіантом.

"Омікрон" суттєво відрізняється від всіх інших варіантів – альфа, бета, гамма. У ньому понад 50 мутацій в порівнянні з первинним уханським варіантом. З них понад 30 відбулися в шипоподібному протеїні, який відповідає за взаємодію вірусу з клітинами людини", – каже імунолог.

За його словами, "Омікрон" більш заразний, ніж штам "Дельта", але викликає менш тяжкий перебіг захворювання. Летальність від "Омікрон" також менша.

Комісаренко припускає, що вакцинація в боротьбі з цим штамом коронавірусу може бути менш ефективною.

"Третя вакцинація нібито дає 75% ефективності в боротьбі з "Омікроном". Дві перші вакцинації виявляються малоефективними", – сказав він.

Що відомо

  • Станом на ранок 18 грудня в Україні підтвердили 7 503 нових випадки COVID-19, через ускладнення хвороби померли 288 людей.
  • В Україні у зв'язку з поширенням нового штаму корона вірусу на період дії карантину встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.
  • 16 грудня у Польщі підтвердили перший випадок інфікування штамом "Омікрон" COVID-19 у громадянки однієї з африканських країн.
  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
  • Станом на 14 грудня новий штам коронавірусу "Омікрон" вже був виявлений у 77 країнах, зокрема США й низці країн Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі та Росії.
  • Дослідники з Університету Гонконгу з’ясували, що штам COVID-19 "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.
  • Міністерство охорони здоров'я прогнозує запуск бустерного щеплення на середину січня 2022 року. Це не пов'язано зі спалахом нового штаму "Омікрон" у Африці та країнах ЄС.

Читайте також

Вакцина Pfizer захищає від шпиталізації під час захворювання на "Омікрон" — дослідження

"Омікрон" поширюється швидше за "Дельту" та знижує ефективність вакцин — ВООЗ

Близько 110 тисяч українців не зробили другу дозу вакцинації проти коронавірусу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок