Окупованому Донбасу загрожує "фактична інтеграція" в Росію — Боррель

Окупованому Донбасу загрожує "фактична інтеграція" в Росію — Боррель

Важливо
Окупованому Донбасу загрожує "фактична інтеграція" в Росію — Боррель
. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: europarl.europa.eu

У Європейському союзі побоюються "фактичної інтеграції" тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей до складу Росії. Про це 17 січня у Страсбурзі заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, передає Euractiv.

"Говорячи про непідконтрольні Києву регіони на Сході України я, спостерігаючи це все, маю все більші побоювання, що контрольовані бойовиками міста стають все більш ближчими до Москви та все більше віддаляються від Києва", — заявив Боррель на засіданні Європарламенту.

Він додав, що у ці дні масштабне нарощування російських військ на українському кордоні викликає серйозні побоювання на Заході. Боррель заявив, що "повномасштабний" напад Росії на Україну "не є найімовірнішим сценарієм". Проте існують й "інші можливі загрози, наприклад кібератаки".

Дипломат також знову попередив Москву про наслідки військової агресії проти України.

Що відомо

  • За даними американської газети NYT, на початку року з Києва вивезли членів сімей дипломатів Російської Федерації. Серед можливих мотивів евакуації можуть бути: підготовка до нападу, частина пропаганди або ж психологічного впливу.
  • Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, який минулого тижня взяв участь у засіданні Військового комітету НАТО, не готовий нині сказати, зменшилася військова напруга довкола України чи ні.
  • Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що для обговорення російсько-українських відносин не потрібно залучати США. Він при цьому зазначив, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі, тому не бачить спільних тем для обговорення у запропонованому президентом Україні форматі США-Україна-Росія.
  • Увечері 9 грудня президент США Джо Байден провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським. Сталося це через два дні після онлайнової зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним. Зеленський і Байден обговорили врегулювання ситуації на Донбасі, питання членства України в НАТО, а також "Північний потік-2".
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року.
  • У січні 2022 відбулася низка зустрічей представників України, РФ, НАТО і США, на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. У Женеві 10 січня завершилися перемовини між делегаціями США та Росії щодо стратегічної стабільності, зокрема так званих гарантій безпеки, запропонованих Москвою. 12 січня відбулося засідання Ради Росія-НАТО, а 13-го — обговорення в межах ради постійних представників ОБСЄ.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Чому США провалили санкції по Північному потоку і що буде далі. Відповідають сенатори

Росія не зможе довго утримувати війська у бойовій готовності — військовий експерт США

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок