Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня - на початку лютого 2022 року.
Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Military Times.
Він припускає, що атака включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки з наступними десантними ударами на сході, десантними нападами в Одесі та Маріуполі та меншим вторгненням через Білорусь. Буданов зазначив, що масштабні російські військові навчання "Захід-2021" на початку цього року продемонстрували, що Росія може одночасно перекинути понад 3500 військовослужбовців повітряно-десантних і спеціальних операцій. За його словами, можлива майбутня атака буде набагато руйнівнішою, ніж це було у 2014 році.
Читайте також: "Будь-яка агресія з боку РФ матиме наслідки" – інтерв'ю з повіреною США Квін
Голова української розвідки повідомив, що наразі РФ збільшує кількість військ та озброєння в окупованому Криму і стягує системи балістичних ракет малої дальності "Іскандар" та інше озброєння до кордону. При цьому він відкинув припущення, що начебто жорсткі погодні у січні-лютому можуть завадити Росії напасти на Україну.
"Для нас і росіян це не проблема", – сказав Буданов.
За його словами, атаці передуватиме серії психологічних операцій з боку Кремля з метою дестабілізувати ситуацію в Україні та показати, що "влада зрадила народ". Зокрема, йдеться про організацію тривалих протестів проти вакцинації, розпалення заворушень, пов’язаних з економікою та постачанням енергоносіїв, а також нарощування антиурядових настроїв через так званий "Вагнергейт". На думку Буданова, загострення ситуації на кордоні між Польщею та Білоруссю також є частиною плану Кремля.
"Вони хочуть зробити ситуацію всередині країни все більш небезпечною та жорсткішою і зробити так, щоб нам довелося змінити владу. Якщо вони не зможуть цього зробити, то військові зроблять свою роботу", – сказав він.
Голова розвідки додав, що оцінки американської та української розвідки з приводу часу можливого наступу РФ збігаються – це кінець січня - початок лютого 2022 року.
Що кажуть у Кремлі
Коментуючи заяви української сторони та Заходу про підготовку нападу з боку Росії, речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що вони "навмисно нагнітають ситуацію".
"Ця істерика нагнітається штучно. Звинувачують (Росію – ред.) у якійсь незвичайній військовій активності на нашій території ті, хто пригнав свої збройні сили через океан. Тобто Сполучені Штати Америки. Ну, це не зовсім логічно і не зовсім пристойно", – сказав Пєсков в ефірі телеканалу "Росія-1", передає ТАСС.
Він також закликав країни НАТО припинити "накачування" України сучасними збройними силами, "тим самим окриляючи Україну на бездумні дії".
"Вихід є. НАТО необхідно припинити провокаційну діяльність біля наших кордонів, НАТО необхідно припинити просування своєї політичної та військової інфраструктури у бік наших кордонів. Сполучені Штати, їхні союзники мають припинити концентрувати військовий кулак біля наших кордонів", – заявив речник російського президента.
Крім того, Пєсков припустив, що Україна "прагне чергової спроби розпочати силове вирішення своєї власної проблеми та створити ще одну біду для себе і для всіх у Європі".
Що відомо
- 20 листопада державний секретар США Ентоні Блінкен висловив стурбованість з приводу військової активності Росії біля кордону України та заявами російських чиновників. Перед цим Білий дім попередив європейських союзників про ймовірність вторгнення Росії на територію України та закликав готувати нові антиросійські заходи.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Росія переміщує значну кількість військових на кордоні з Україною, але ознак наступу немає. Водночас міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна готова захиститися від російської агресії та не вірить, що буде великий наступ з боку РФ.
- 15 листопада міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі переговори з Генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом. Сторони обговорили безпекову ситуацію та спільну протидію гібридним загрозам з боку РФ.
- У Міністерстві оборони України заявили, що станом на початок листопада 2021 року біля українського кордону та на тимчасово окупованих територіях Російською Федерацією перебували близько 90 тисяч російських військових.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!