Перейти до основного змісту
Підсумки восьмого "Рамштайну": яку допомогу отримає Україна

Підсумки восьмого "Рамштайну": яку допомогу отримає Україна

Борис Пісторіус, Ллойд Остін та Олексій Резніков на авіабазі "Рамштайн", 20 січня 2023 р.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, міністр оборони США Ллойд Остін та міністр оборони України Олексій Резніков перед засіданням контактної групи у Рамштайні, Німеччина, 20 січня 2023 р. Міністри оборони Борис Пісторіус, Ллойд Остін та Олексій Резніков у Рамштайні, Німеччина, 20.01.2023.Фото: АР

На американській авіабазі "Рамштайн" у Німеччині 20 січня відбулася восьма зустріч Контактної групи з питань оборони України. У ній взяли участь керівники оборонних відомств майже 50 країн. США нададуть 2,5 млрд. доларів, Німеччина 1 млрд. Також Україна отримає бронетехніку, артилерію, тисячі снарядів. Декілька країн допомогли системами ППО. Про підсумки восьмого "Рамштайну" та чи нададуть Україні очікувані танки Abrams та Leopard — у матеріалі Суспільного.

"Як ми побачили в Дніпрі — РФ продовжує атакувати критичну та цивільну інфраструктуру України, бити по містах дронами та ракетами. Тож рішучість цієї контактної групи зростає. Для захисту повітряного простору України: Німеччина, США та Нідерланди нададуть ЗРК Patriot, а Канада надасть ракети NASAMS та боєприпаси", — заявив міністр оборони США Ллойд Остін на підсумковій пресконференції.

Танки M1 Abrams та Leopard 2 Україна поки не отримає

"Голова Пентагону заявив, що у нього немає ніяких заяв з приводу поставки танків Abrams. Думаю, ви чули заяву міністра оборони Німеччини про те, що не було ухвалене рішення про надання танків Leopard. Ми зосередилися на тому, щоб переконати, що Україна має спроможності, необхідні для успіху прямо зараз. Ми маємо це вікно можливостей між теперішнім часом та весною, коли вони можуть почати свій контрнаступ. Ми змогли зібрати надзвичайну бойову потужність і ці пакети включають також і танки. Польща продовжує пропонувати надати танки. Також інші країни надають бойові машини.", — додав Ллойд Остін.

Читайте також: Міністр оборони Німеччини заявив, що єдиного рішення щодо поставок танків в Україну немає
Засідання контактної групи на авіабазі "Рамштайн", Німеччина, 20 січня 2023 р.
Засідання контактної групи на авіабазі "Рамштайн", Німеччина, 20 січня 2023 р. Фото: АР

Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, за підсумками засідання Контактної групи сказав, що підтримувати Україну будуть стільки скільки треба, щоб вона залишалась вільною та незалежною. "Вчора, президент Джо Байден оголосив про 30-й пакет допомоги Україні. Це наша колективна рішучість, щоб допомогти Україні захистити свій народ", — додав Марк Міллі.

"Путін обрав вести цю війну, а країни контактної групи будуть продовжувати допомагати Україні".

Переговори України та РФ

"Президент США Джо Байден, президент України Володимир Зеленський і більшість керівників в ЄС говорили, що зараз не час для переговорів. Лінія фронту розтягнута від Харкова до Херсона. Це більш менш статична лінія, за виключенням Соледару та Бахмуту. Це велика територія, там багато російських сил, які окупували Україну. Військовим чином буде важко вигнати окупантів впродовж цього року. Я не кажу неможливо, я кажу що це дуже важко. Треба оборонятися і стабілізувати фронт", — сказав міністр оборони США Ллойд Остін.

"Більшість війн завершувались за столом перемовин, це залежить від лідерів. Путін розпочав цю війну і може припинити її прямо зараз".

Мільярд від Німеччини

Німеччина виділить понад 1 мільярд євро на весняний пакет на підтримку України, повідомив міністр оборони країни Борис Пісторіус. Зокрема він стосуватиметься також і протиповітряної оборони. Загалом Німеччина виділила Україні допомоги на понад 3,3 мільярда євро. А от "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", — сказав під час зустрічі в форматі "Рамштайн" Борис Пісторіус.

"Враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим", — зауважив він.

"У допомозі Україні у боротьбі з Росією важливими є тренування, довгострокові поставки та ремонт обладнання. Українські війська повинні бути готові до негайного використання поставленого обладнання. Ми будемо підтримувати Україну доки це буде необхідно, аж поки війна не закінчиться", — додав міністр оборони Німеччини.

Також Борис Пісторіус не захотів відповідати на запитання, чи Німеччина надасть Польщі та іншим державам ліцензію на експорт танків німецького виробництва. За словами міністра оборони, це рішення за канцлером Олафом Шольцем.

Допомога від США

Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги Україні у 2,5 мільярда доларів.

Найближчим часом Україна отримає:

  • Бойові машини Bradley — 59 од;
  • Бойові броньовані машини Stryker — 90 од;
  • Бронетранспортери MRAP — 53 од;
  • Системи протиповітряної оборони Avenger — 8 од;
  • Американські армійські вантажні фургони HMMWV — 350 од;
  • Ракети HARM;
  • Боєприпаси для NASAMS та HIMARS;
  • 20 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм;
  • Приблизно 600 високоточних 155-мм артилерійських снарядів;
  • 95 тис. артилерійських снарядів калібру 105 мм;
  • Приблизно 11,8 тис. 120-мм мінометних снарядів;
  • 12 автомобілів для підвозу боєприпасів;
  • 6 командно-штабних машин;
  • 22 тактичні автомобілі для буксирування зброї;
  • Приблизно 2000 протитанкових ракет;
  • Понад 3 млн боєприпасів до стрілецької зброї;
  • Підривна техніка для розчищення перешкод;
  • Протипіхотні боєприпаси Claymore;
  • Прилади нічного бачення;
  • Запчастини та інше польове обладнання.

Загалом США виділили Україні понад 27,4 млрд доларів на безпекову допомогу з початку правління адміністрації Джо Байдена. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 29,5 млрд доларів на безпекову допомогу Україні та понад 26,7 млрд доларів з початку вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.

Читайте також

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Сім країн узгодили військову допомогу для України за день до Рамштайну

Перед черговим "Рамштайном" спостерігається безпрецедентна активність союзників України — професор

Топ дня

Вибір редакції

На початок