Міністр оборони Німеччини заявив, що єдиного рішення щодо поставок танків в Україну немає

Міністр оборони Німеччини заявив, що єдиного рішення щодо поставок танків в Україну немає

Міністр оборони Німеччини заявив, що єдиного рішення щодо поставок танків в Україну немає
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, 19 січня 2023 року, фото: AP

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає".

"Враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим", — зазначив він і додав, що наказав провести інспекцію Leopard в Німеччині.

Водночас Пісторіус зауважив, що це мало що означає, хоч і може бути підготовкою до можливого рішення про передачу танків.

"У допомозі Україні у боротьбі з Росією важливими є тренування, довгострокові поставки та ремонт обладнання. Українські війська повинні бути готові до негайного використання поставленого обладнання. Ми будемо підтримувати Україну доки це буде необхідно, аж поки війна не закінчиться", — додав міністр оборони Німеччини.

Він висловив впевненість в тому, що рішення ухвалять в найближчій перспективі, але зауважив, що воно залишається за канцлером.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Країни НАТО нададуть Україні військову допомогу, союзники збираються на зустріч "Рамштайн". 331 день війни. Онлайн

На початок