Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Німецький танк Leopard
. Танк Leopard 2 проїжджає по басейну під час тренувань німецького бундесверу біля Ганновера, Німеччина, 28 вересня 2011 р. Фото: АР

20 січня на Рамштайн-8 міністр оборони Олексій Резніков в черговий раз закликав партнерів надати Україні танки. За день до цього про це ж саме на форумі в Давосі говорив й Володимир Зеленський. Останніми тижнями лунає все більше заяв про те, що Україні танки все ж передадуть. Наприклад, ескадрилью танків Challenger 2 обіцяє надати Британія. Польща збирає коаліцію країн, які нададуть Україні німецькі танки Leopard 2, роту яких вже погодився надати уряд Німеччини, а Франція думає над тим, щоб передати Україні свої Leclerc. Що це за танки — у матеріалі Суспільного.

Німецькі Leopard 2

Існує близько десяти версій танків Leopard 2 з різними технологічними характеристиками.

У танках Leopard є захист екіпажу від мін і ручних протитанкових засобів. Наприклад, він захищає від підкаліберних боєприпасів — основних протитанкових боєприпасів для гармат російських серійних танків усіх типів. У ньому є комбінована система нічного бачення водія (тепловізор від Zeiss) та цифрова командно-інформаційна система.

Німецький танк Leopard
Основний бойовий танк Leopard 2A6 німецьких збройних сил, бере участь у військових навчаннях НАТО 27 жовтня 2022 року в Пабраде, Литва. Фото: Getty Images

У версії Leopard 2A5, за даними виробника, покращений додатковий захист та більша вага — 62,5 тонн. А от Leopard 2A6 має довшу за стандартну гармату RH 120 L/55 з кращою вогневою потужністю, пише видання Defense Express.

Leopard 2 є одним з наймасовіших танків в арміях країн НАТО. 100 танків Leopard 2A4 є у Фінляндії. В Іспанії — 108 Leopard 2A4 у строю (а також певна кількість на складі). У Польщі — 126, у Німеччині — 36 Leopard 2A4 у строю та 55 на складі, у Норвегії — 16 на складі, пише Defense Express.

Французький Leclerc

Танк AMX-56 Leclerc розробили у 1980-ті роки. Серійне виробництво почалося у 1990 році на підприємстві концерну Nexter. Він має такі характеристики:

 • довжина з гарматою: 9,87 м;
 • ширина 6,88 м;
 • висота: 2,95 м;
 • маса: 54,6 тонн;
 • оснащений гарматою 120-мм CN-120-26;
 • швидкість руху — 50-72 км/год.
Французський танк Leclerc
Танк AMX-56 Leclerc. Фото: Daniel Steger, OpenPhoto.net

Leclerc оснащений системою захисту від зброї масового ураження та має електронно-обчислювальну систему з прицілами, тепловізором, далекоміром.

Leclerc знаходиться на озброєнні французької армії та армії Об'єднаних Арабських Еміратів. Французька армія має загалом 406 Leclerc, армія Об’єднаних Арабських Еміратів — 388 таких танків.

Британський Challenger 2

19 січня, за день до чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Велика Британія, окрім іншого, передасть Україні 14 танків Challenger 2. Це основний танк сухопутних військ Великої Британії. Він важкоброньований та мобільний, призначений для використання в зоні прямого вогню. Випускається компанією BAE Systems Land & Armaments.

Так Великої Британії Challenger 2
Основний бойовий танк сухопутних військ Великої Британії Challenger 2, фото: Getty Images

За даними виробника, має такі характеристики:

 • швидкість: 56 км/год;
 • оснащений 120-міліметровою танковою гарматою L30;
 • додатково озброєний гарматою калібру 7,62 мм та кулеметом;
 • має цифрову систему управління вогнем;
 • оснащений двома незалежними системами нічного бачення;
 • оснащений тепловізорами для командира та навідника;
 • має окремий панорамний приціл 360 градусів для командира.

Танки Challenger 2 стоять на озброєнні, зокрема, Великої Британії та Оману. Машина використовувалась в бойових діях в Ірані, Косово, Боснії та Герцеговині.

Читайте також

На початок