ЗСУ запустили в повноцінну роботу найбільший військовий полігон України

ЗСУ запустили в повноцінну роботу найбільший військовий полігон України

ЗСУ запустили в повноцінну роботу найбільший військовий полігон України
. Міністерство оборони України

Найбільший полігон Збройних Сил України "Ягорлик" розпочав повноцінне функціонування.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

2014 року, через окупацію Криму, Збройні Сили втратили випробувальний майданчик Державного науково-випробувального центру "Чауда". Подальший розвиток систем озброєння вимагав необхідності створення нового полігону, де підрозділи зенітних ракетних військ могли тренуватися у веденні протиповітряного бою, проводити пуски зенітних керованих ракет та випробувати перспективну зброю великої дальності.

Як наслідок, з 2018 року розпочалася робота зі створення нового полігону.

"Весь час, поки йшло будівництво полігону, він вже використовувався за призначенням, хоч і з деякими обмеженнями. Цього вимагали невідкладні потреби Збройних Сил. Зараз основні роботи з облаштування завершені і Державний випробувальний полігон "Ягорлик" на Херсонщині запрацював на повну силу. За станом оснащення це один з найсучасніших полігонів Європи. Площа майданчика становить близько 3,7 тис. га", – розповів заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Радіон Тимошенко.

"Ягорлик" призначений для стрільб з усіх наявних видів озброєння української армії, а також випробування перспективної зброї великої дальності ураження. З робочих місць полігону може здійснюватися управління авіацією й ведення протиповітряного бою сучасними технічними засобами, які є на озброєнні українського війська, серед іншого й іноземного виробництва. Наявна система візуального контролю дозволяє керівництву Збройних Сил в режимі реального часу спостерігати за випробуваннями не виходячи з робочого кабінету в столиці.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна.
  • 12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Водночас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 9 лютого повідомив, що терміни вступу України до НАТО залишаються невизначеними, але демократичні реформи наблизять країну до членства в Альянсі.
  • 7 квітня Литва заявила, що проситиме НАТО надати Україні план дій щодо членства.
  • 8 квітня про підтримку надання Україні плану дій щодо членства в НАТО заявила Латвія.
  • 10 квітня наміри України стати членом НАТО підтримала Туреччина.
  • 3 травня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна підтримує надання Україні плану дій щодо членства у НАТО та підніме це питання на червневому саміті НАТО.
  • 6 травня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що США підтвердили підтримку отримання Україною плану дій щодо членства в НАТО.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок