Латвія підтримує надання Україні плану дій щодо членства в НАТО

Латвія підтримує надання Україні плану дій щодо членства в НАТО

Латвія підтримує надання Україні плану дій щодо членства в НАТО
Twitter/Edgars Rinkēvičs

Латвія підтримує надання Україні плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі (НАТО) з огляду на збільшення концентрації російських збройних сил на кордоні з Україною.

Про це міністр заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич в ефірі Суспільного мовника Латвії.

"Україна намагається вступити в НАТО за цим планом дій протягом 15 років. Зараз було б правильним кроком офіційно надати такий план Україні. Це принаймні дає сигнал, що Україна не самотня. Я точно підтримав би цей крок", – сказав Едгар Рінкевич.

Читайте також: Чому Україна досі не в НАТО та що для цього потрібно. Думки експертів

За його словами, ідеальним варіантом є надання плану одночасно Україні та Грузії.

Міністр додав, що Латвія разом з партнерами по ЄС і НАТО уважно стежить за розвитком ситуації в Україні.

Раніше підтримку надання Україну плану дій щодо членства в НАТО висловив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Що відомо

  • Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
  • США підтримують бажання України вступити до Північноатлантичного альянсу, однак це питання належить до компетенції керівництва НАТО.
  • 2 квітня посли країни членів НАТО провели термінову зустріч через загострення ситуації на Донбасі та накопичення російських військових поблизу кордонів України.
  • НАТО повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Також Міністерства оборони п'яти країн висловили свої наміри щодо підтримки України у сфері безпеки та оборони.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок