Зеленський розповів, яке питання хоче поставити Байдену

Зеленський розповів, яке питання хоче поставити Байдену

Зеленський розповів, яке питання хоче поставити Байдену
УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.

Про це Зеленський розповів у інтерв’ю американському виданню Axios, яке транслювалось на платформі HBO.

"Україна не просто на словах говорить про те, що хоче бути рівноправним членом Альянсу, рівноправним членом НАТО, бо це і є один з найважливіших пунктів безпеки – саме тієї безпеки, про яку президент Байден і каже. Як потрібно ще більше заявляти про бажання вступу, якщо це закріплено в Конституції України – напрямок у Євросоюз, євроінтеграція, а також вступ у НАТО? Тому в мене дуже просте питання – чому Україна досі не в НАТО? Якщо без цих фраз, що ми всі будемо думати, ми будемо спілкуватись, для мене перше питання звучало б так: "Містере президенте, чому ми досі не в НАТО?", – заявив Володимир Зеленський.

На думку Зеленського, на це питання Байден відповів би, що відчуває Україну як стратегічного партнера, та розуміє, що Україна захищає на сході країни не тільки українських громадян, а й європейських, тому за його каденції має опинитися у складі Північноатлантичного альянсу.

"Або інакшою буде відповідь. Але хотілося б, щоб вона була дуже чесною", – додав Зеленський.

На переконання Зеленського, якби Україна перебувала у складі НАТО, ескалації на сході не сталося б. При цьому він також підкреслив, що Україна змогла самостійно дати відсіч російській агресії на початку війни у 2014 році.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що не вважає Китай головною геополітичною загрозою, проте визнає, що в американо-китайських відносинах наявна напруженість.
  • Також Зеленський пообіцяв, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ".
  • Володимир Зеленський вважає, що Україна не є рівноправним партнером Євросоюзу та світу у питанні вакцинації від COVID-19 з огляду на умови надання препарату.
На початок