Зеленський зустрівся з Ердоганом. Про що домовились

Зеленський зустрівся з Ердоганом. Про що домовились

Оновлено
Зеленський зустрівся з Ердоганом. Про що домовились
. Anadolu

Президент Володимир Зеленський, який 10 квітня прибув з робочим візитом до Туреччини, зустрівся із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони, зокрема, обговорили загострення ситуації на Донбасі та в окупованому Криму.

Як повідомляє агенція Anadolu, зустріч двох лідерів проходила у закритому режимі й тривала майже три години. Переговори проходили у палаці Хубер у Стамбулі. Після цього під співголовуванням президентів відбулося дев’яте засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, на якій схвалили спільну заяву. У ній, зокрема, Туреччина висловила рішучу підтримку територіальної цілісності й суверенітету України та її намір стати членом НАТО.

"Висловити підтримку перспективі членства України в НАТО, зокрема її намірів отримати найближчим часом план дій щодо членства, і відзначити прагнення сприяти забезпеченню сумісності Збройних сил України зі збройними силами НАТО", — йдеться в документі.

Читайте також: Гра м’язами чи загроза вторгнення: що відбувається на фронті та у переговорах щодо Донбасу

Також Ердоган заявив, що позиція Анкари щодо невизнання анексії Криму залишається незмінною. При цьому він висловив підтримку дипломатичній ініціативі Києва щодо проведення саміту "Кримська платформа" з метою консолідації позиції міжнародної спільноти щодо кримського питання. Турецький лідер також наголосив, що Туреччина виступає проти будь-якого витка ескалації напруженості в регіоні.

"Усі наявні кризи повинні бути врегульовані на основі принципу територіальної цілісності України, відповідно до норм міжнародного права і суто дипломатичним методами", — заявив Ердоган.

Крім того, турецька сторона висловилась за перетворення Чорноморського регіону "на зону миру, стабільності та співпраці".

Своєю чергою Зеленський, говорячи про загострення на Донбасі та мілітаризацію Криму, зауважив, що "бачення Києва та Анкари збігаються – як щодо самих загроз, так і щодо шляхів належного реагування на ці загрози".

"Ми віримо, що ситуацію на сході України потрібно вирішувати в мирний спосіб у межах міжнародного законодавства таким чином, щоб зберігалася територіальна цілісність. Потрібно, щоб якомога швидше зупинилась ескалація, яку ми спостерігаємо, щоб була знижена напруга, і в межах виконання умов Мінських домовленостей знову відновилося перемир’я", – заявив Зеленський.

Що відомо

  • Держдеп США вирішив запровадити санкції проти Управління оборонної промисловості Туреччини (SSB) через угоди з оборонним сектором Росії.
  • Україна ініціювала проведення спецзасідання ОБСЄ з приводу нарощування російських військ біля кордону з Україною та в окупованому Криму. Проте російська сторона відмовилася від участі у засіданні.
  • Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Росія може звинуватити Україну у "порушенні прав" російськомовних громадян для активізації збройної агресії.
  • За даними штабу ООС, станом на 10 квітня бойовики 7 разів порушили "тишу" на Донбасі, один український військовий дістав поранення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок