Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Міністр оборони Андрій Таран наголосив, що в умовах триваючої російської агресії та її ескалації, для України особливою мотивацією прагнути членства в НАТО є принцип статті 5 Вашингтонського договору "Колективна оборона" — "один за всіх і всі за одного". Тому участь України у навчаннях Альянсу саме за цією тематикою наразі набуває особливого значення.
Серед навчань, до участі в яких НАТО запросила Україну:
- Steadfast Cobalt – найбільші щорічні навчання НАТО з питань комунікацій та інформації;
- Ramstein Apex – командно-управлінські навчання НАТО, націлені на відпрацювання здатності штабу НАТО командувати і контролювати малі спільні операції військово-повітряних сил;
- Ramstein Ambition – навчання у сфері контролю та управління ВПС країн-членів НАТО,
- Steadfast Defender – найбільші навчання командних структур НАТО, сил альянсу і елементів національних збройних сил при трансатлантичному посилення операцій зі стримування спільних оперативних груп дуже високої готовності в південній Європі;
- Noble Bonus – навчання НАТО під егідою командування Об'єднаних сил в Неаполі,;
- Steadfast Jupiter – найбільші навчання НАТО у сфері комп'ютеризації командних пунктів військ;
- Steadfast Leda – навчання сил стримування підвищеної готовності у південній Європі .
"Ми багато років під час спільних навчань та тренувань, участі в органах військового управління, набували взаємосумісності з НАТО. Українські військові зажили доброї слави професійних, метких та сміливих серед колег з Альянсу. Це визнання трансформувалося у довіру та готовність долучати українців до відпрацювання "Колективної оборони", яка для НАТО полягає в тому, що напад на будь-яку з держав — членів Альянсу розглядається як напад на усіх", — розповів Таран.
Що відомо
- Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
- Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
- Постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.
- Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2247, що передбачає зміну деяких військових звань рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу відповідно до стандартів НАТО.
- Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік".