Польща підтримує надання Україні ПДЧ в НАТО – Дуда

Польща підтримує надання Україні ПДЧ в НАТО – Дуда

Польща підтримує надання Україні ПДЧ в НАТО – Дуда
. Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: УНІАН

Польща підтримує надання Україні плану дій щодо членства у НАТО та підніме це питання на червневому саміті НАТО.

Про це на спільній пресконференції разом з Володимиром Зеленським заявив президент Польщі Анджей Дуда.

"Ми також обговорювали (із президентом України – ред.) питання щодо наближення саміту НАТО, який у середині червня відбудеться у Брюсселі. І ця тема (перспективи членства України в НАТО – ред.) буде обговорюватися, бо це, по-перше, тема безпеки України і Європи вцілому, а по-друге, це також питання формалізованого сигналу Україні, дорожньої карти, яка має привести її до членства у Північноатлантичного альянсу – до того членства, яке є на даний момент фундаментальною справою і за яку Україна нині воює, а ми цьому шляху – кажу “ми”, бо йдеться не лише про Польщу, але й інших наших союзників у цій частині Європи, разом підтримуємо Україну", – зауважив Дуда

Крім того, польський президент повідомив, що на саміті лідерів “Бухарестської дев’ятки” (східноєвропейських країн-членів НАТО: Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Чехії) в Бухаресті, який запланований на середину травня, також буде обговорюватися питання безпеки України.

"Я також розповів пану президенту про перспективу саміту Бухарестської 9-ки, країн НАТО, який відбудеться через тиждень у Бухаресті. Ми будемо говорити про проблеми безпеки і гадаю, що питання України та Білорусі будуть важливими темами розмови. Зокрема, питання нещодавньої російської присутності на українському кордоні", – додав Дуда.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна.
  • Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Водночас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок