"У слушний час". Посол США сказала, коли Україна отримає членство у НАТО

"У слушний час". Посол США сказала, коли Україна отримає членство у НАТО

"У слушний час". Посол США сказала, коли Україна отримає членство у НАТО
Фото: АР

Постійний представник США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.

Про це вона сказала під час телефонного брифінгу напередодні віртуальної зустрічі міністрів оборони країн НАТО, що має відбутися 17-18 червня, передає Укрінформ.

"Партнерство розширених можливостей – це свідчення того, що народ України є дуже важливим для НАТО, що ми прагнемо більшої взаємодії, більше спільних тренувань і не свідчить, що Україна не зможе колись стати союзником у НАТО. Я сподіваюся, вона буде ним. У слушний час питання щодо членства і щодо ПДЧ будуть на столі. Ми потужно підтримуємо Україну у цьому", - заявила дипломатка.

Вона зазначила, що розвиток співробітництва з Україною і Грузією буде серед питань, які розглядатимуть міністри оборони Альянсу.

"Ми визнали Україну партнером з розширеними можливостями, Грузія вже має такий статус. Це означає, що ми приділяємо особливу увагу більшій взаємосумісності з Грузією і Україною та вважаємо їх найближчими партнерами. Ми вважаємо, що обидві ці країни протистоять російській агресії, що Росія намагається незаконно захопити частину Грузії і частину України. НАТО твердо виступає за суверенітет цих двох країн, і ми будемо продовжувати робити це й надалі", - розповіла Гатчісон.

Що відомо

  • 12 червня Україна отримала статус партнера з розширеними можливостями у НАТО.
  • Аналогічний статус мають Австралія, Фінляндія, Йорданія, Грузія та Швеція. Заявку на участь Україна подала у січні цього року, і 12 червня Північноатлантична рада ухвалила позитивне рішення щодо членства держави. У НАТО зазначили, що цей статус не впливає на рішення щодо членства країни в Альянсі.
  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2247, що передбачає зміну деяких військових звань рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу відповідно до стандартів НАТО.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2020 рік".
На початок