Суд продовжив тримання під вартою ексголові Верховного суду Князєву до кінця березня, проте зменшив розмір застави — САП

Суд продовжив тримання під вартою ексголові Верховного суду Князєву до кінця березня, проте зменшив розмір застави — САП

Всеволод Князєв
Ексголова Верховного суду Всеволод Князєв під час слухання справи у ВАКС, 31 травня 2023 рік. Фото: Нікіта Галка/Суспільне

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) сьогодні, 30 січня продовжив запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою до 29 березня 2024 року. Також суд зменшив Князєву заставу з 20 до 18,168 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"30 січня 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та продовжив дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишньому голові Верховного суду. Разом з тим, суд зменшив указаному підозрюваному розмір застави з 20 млн грн до 18,168 млн грн. Строк дії запобіжного заходу – до 29.03.2024", — йдеться у повідомленні.

У САП додали, що у разі застави на Князєва буде покладено низку процесуальних обов’язків.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня 2023 року НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

Також голові Верховного Суду Князєву та його спільникові – адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня 2023 року у Верховному суді скликали позачерговий пленум. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, "що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників".

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника Верховного суду.

18 травня 2023 року Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Він мав перебувати під вартою до 14 липня.

31 травня 2023 року адвокати Князєва подали апеляцію, але суд її відхилив, залишивши колишнього голову Верховного суду під вартою. Водночас йому зменшили суму застави.

11 липня торік ВАКС залишив Всеволода Князєва під вартою із правом внесення застави у 75 мільйонів гривень.

2 листопада 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила колишнього голову Верховного суду Всеволода Князева під вартою до 9 грудня.

21 грудня 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила Князєва під вартою, проте зменшила розмір застави з 27 до 20 мільйонів гривень.

На початок