НАБУ оприлюднило записи прослуховування у справі Князєва

НАБУ оприлюднило записи прослуховування у справі Князєва

Голова ВСУ Всеволод Князєв
. Фото: Суспільне

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) виклало записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Як зазначили у НАБУ, після отримання інформації про існування злочинного угруповання у судовій гілці влади та її вищому керівництві детективи бюро провели операцію під прикриттям. Завдяки цьому вдалося викрити та задокументувати низку епізодів злочинної діяльності.

Зокрема, детективи здобуло інформацію про контакти бізнесмена-власника групи "Фінанси і кредит" з одним із адвокатів — керівником адвокатського обʼєднання.

"Під час розслідування з’ясувалося, що адвокатське об’єднання використовувалося для маскування злочинної діяльності. Під виглядом адвокатських послуг та юридичного супроводу, учасники угруповання домовлялися із суддями про ухвалення рішень в інтересах їхніх "клієнтів", фізичних або юридичних осіб, за певну "винагороду", — повідомили у НАБУ.

Як зазначили у Бюро, адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для подальшого ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.

Надання хабаря голові та суддям ВСУ
Надання неправомірної вигоди Голові та суддям Верховного Суду. Інфографіка НАБУ

НАБУ оприлюднило записи розмов між адвокатом і довіреною особою голови Верховного суду, адвокатом і "акціонером". Окремо можна почути розмову між головою Верховного суду і його довіреною особою.

За даними слідства, 19 квітня суд виніс рішення на користь бізнесмена. 1 травня голова ВСУ дав вказівку про розподіл коштів між суддями Великої палати, які брали участь в ухваленні рішення. 3 травня була передана перша частина коштів хабаря, а 15 травня відбулася передача другої частини.

Під час обшуків у фігурантів справи правоохоронці вилучили частину грошей.

Попередня правова кваліфікація – ч.4 ст 368Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, ч.4 ст.369Стаття 369. Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі КК України. Вирішується питання про повідомлення про підозру.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

На початок