Корупція у Верховному суді: Князєву та його спільникові повідомили про підозру

Корупція у Верховному суді: Князєву та його спільникові повідомили про підозру

Князєв
Фото: Суспільне

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.

Про це повідомляє пресслужба САП.

"6 травня 2023 року керівник САП особисто повідомив про підозру Голові Верховного Суду та адвокату, яких викрито на отриманні 2,7 млн доларів США неправомірної вигоди", — йдеться у повідомленні.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 4 ст. 368Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою КК України.

"Наразі вирішується питання про звернення до Вищої ради правосуддя та Вищого антикорупційного суду", — зазначили у САП.

За даними джерел Суспільного, адвокат-посередник, якого напередодні викрили разом з Князєвим — це Олег Горецький — керівний партнер юридичної фірми.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

На початок