США закупатимуть у Японії тротил для снарядів, які передаватимуть Україні — Reuters

США закупатимуть у Японії тротил для снарядів, які передаватимуть Україні — Reuters

США закупатимуть у Японії тротил для снарядів, які передаватимуть Україні — Reuters
. Міністр оборони США Ллойд Остін та голова Міноборони Японії Ясукадзу Хамада під час зустрічі у Токіо, Японія, 1 червня 2023 року, фото: AP

Сполучені Штати домовилися з Японією про закупівлю тротилу для 155-мм артилерійських снарядів, які планують передати Україні в межах підготовки до контрнаступу Сил оборони.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Як пояснюють у виданні, конституція Японії дозволяє використовувати військову силу лише для самооборони і забороняє японським компаніям експортувати зброю за кордон.

Однак за даними джерел, США знайшли можливість купити тротил у Японії в умовах глобальної нестачі боєприпасів. Ймовірно, йтиметься про продаж промислового тротилу, який є товаром подвійного призначення і використовується не лише військовими.

Експортні обмеження для таких товарів менші суворі, тому, наприклад, як пише Reuters, США можуть купувати ноутбуки Panasonic Toughbook для своїх військових.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня торік, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 2022 року грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

20 березня США оголосили про надання нового пакета оборонної підтримки для України на $350 мільйонів доларів.

4 квітня США оголосили про пакет військової допомоги Україні на $2,6 млрд.

9 травня США виділили Україні пакет військової допомоги на суму 1,2 млрд доларів.

31 травня США виділили Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли зокрема ПЗРК Stinger, системи ППО Avenger, боєприпаси для HIMARS.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

1 червня Європейський парламент підтримав проєкт закону, що дозволяє Євросоюзу збільшити обсяги виробництва снарядів та ракет для України, а також пришвидшити темпи їхнього постачання.

На початок