Байден підписав оборонний бюджет США на 2023 рік

Байден підписав оборонний бюджет США на 2023 рік

Важливо
Байден підписав оборонний бюджет США на 2023 рік
Президент США Джо Байден. Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден підписав проєкт оборонного бюджету на 2023 фінансовий рік. Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

Як пише Politico, загальна сума оборонного бюджету США становить 858 мільярдів доларів, якщо взяти до уваги рахунки, які зазвичай не підпадають під юрисдикцію комітетів збройних сил.

Бюджет передбачає виділення 847 мільярдів доларів США на фінансування національної оборони, що на 45 мільярдів доларів перевищує запит Байдена. З них Пентагон отримує 817 мільярдів доларів, а 30 мільярдів доларів йде на програми ядерної зброї під керівництвом Міністерства енергетики.

Напередодні Сенат США схвалив законопроєкт про бюджет на 2023 рік на суму 1,7 трлн доларів. Він суттєво збільшує витрати, забезпечуючи 858 мільярдів доларів на військове фінансування і понад 772 мільярди доларів на внутрішні програми. Новий бюджет також передбачає 44,9 мільярда доларів додаткової допомоги Україні.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Про це інформує Reuters. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників. Тепер його направили на підпис президенту США Джо Байдену.

Читайте також

Чому США не надають Україні зброю за ленд-лізом: пояснює МЗС

США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО

На початок