Асамблея НАТО одностайно визнала злочини РФ проти України геноцидом, а російський режим — "рашизмом"

Асамблея НАТО одностайно визнала злочини РФ проти України геноцидом, а російський режим — "рашизмом"

Важливо
Асамблея НАТО одностайно визнала злочини РФ проти України геноцидом, а російський режим — "рашизмом"
. Ілюстративне фото: Getty Images

Парламентська асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом, а терористичний режим у РФ – "рашизмом".

Про це повідомив голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

За його словами на сесії асамблеї Альянсу в Люксембурзі ухвалили декларацію, яка містить одностайну підтримку парламентарів з країн НАТО міжнародного трибуналу, допомоги Україні до перемоги та після неї.

Крім того, зазначає Єгор Чернєв, документ визнає злочини Росії проти України геноцидом, засуджує ідеологію "рашизму", підтримує відновлення територіальної цілісності, санкції, репарації, а також "план Маршалла" для України.

"На сесії асамблеї в Люксембурзі ми добилися прийняття надзвичайно сильної декларації, яка буде мати далекосяжні політичні наслідки", – наголосив Чернєв.

Водночас асамблея Альянсу закликала уряди своїх країн відкрито оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом НАТО, і погодити наступні конкретні кроки для вступу України військового блоку.

"Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані", – йдеться у повідомленні Чернєва.

Він додав, що завдяки цьому рішенню "фундамент до саміту НАТО у Вільнюсі закладено".

"Парламентарі країн Північноатлантичного альянсу свою позицію висловили. Тепер справа за урядами", – наголосив Єгор Чернєв.

2 травня Верховна рада України офіційно визнала державну ідеологію Росії "рашизмом" та закликала міжнародні організації та уряди демократичних країн підтримати засудження цієї політики.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

На початок