У Кремлі прокоментували заявку України на вступ у НАТО

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. Фото: УНІАН

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу, заявивши, що нібито євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Про це повідомляє РІА "Новости"

"Ми дійсно чули заяви президента Зеленського, ми також бачили різну реакцію з НАТО — там є країни, які підтримують такий варіант прискореного вступу, є країни, які не підтримують його. У будь-якому випадку, всі посилаються на правило про консенсус", — зазначив посадовець.

За його словами, у Кремлі "уважно спостерігають" за цим рішенням.

"Ми пам'ятаємо, що саме орієнтація України в НАТО та підтвердження майбутнього членства України в НАТО стало однією з причин спеціальної військової операції", — зазначив Пєсков.

Що відомо

  • 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
  • Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.
  • Станом на 2 жовтня президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО та закликали усіх членів Альянсу збільшити військову допомогу ЗСУ. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада.

Читайте також

Заява України щодо НАТО стала несподіванкою для адміністрації Байдена — Politico

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Україна закликає світових лідерів запросити Україну в НАТО — Стефанішина