"Вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників". Столтенберг прокоментував "приєднання" територій до РФ

. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі 9 вересня, фото: AP

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс та союзники не визнають "договори" президента РФ Володимира Путіна про спробу анексії українських територій.

"Донецьк, Луганськ, Запоріжжя та Херсон — Україна. Так як і Крим є Україною", — заявив Столтенберг під час пресконференції 30 вересня.

Столтенберг заявив, що НАТО не є частиною конфлікту, але надаватиме підтримку Україні, щоб вона могла відстоювати право на самооборону, закріплене в статуті ООН. Він також прокоментував заявку України про вступ до Альянсу.

"Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати. Рішення про це членство має прийматися усіма 30-ма членами, це консенсусне рішення і зараз ми зосереджені на тому, щоб надавати безпосередню підтримку Україні, допомагати захищатися від російського вторгнення і це основна наша мета країн союзників НАТО" — наголосив генсек.

Столтенберг зазначив, що Альянс є оборонним, і "сповнений рішучості захищати і оберігати кожного члена НАТО і кожний дюйм території НАТО".

"Це вирішальний момент. Путін мобілізував більше сотні тисяч осіб до війська займається безрозсудним брязканням ядерною зброєю і тепер нелегально анексував значну частину України. Все це — найбільш серйозна ескалація з початку війни. Ніщо з цього не свідчить про силу, це свідчить про слабкість. Це визнання того, що війна йде не за планом і що Путін повністю провалив свої стратегічні цілі", — додав генсек Альянсу.

Столтенберг також наголосив, що Путін "несе повну відповідальність за цю війну і він відповідає за те, щоб закінчити її".

"Якщо Росія припинить воювати, то буде мир, якщо Україна припинить, то Україна припинить своє існування, як незалежна суверенна країна в Європі", — резюмував очільник Північноатлантичного Альянсу.

Читайте також

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях