Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку — Зеленський

Важливо
Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО. Фото: Офіс президента

Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

"Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку", — зазначив президент.

Президент нагадав, що цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без плану дій щодо членства.

"Ми розуміємо, що це потребує консенсусу всіх членів Альянсу. І тому поки це буде відбуватись, ми пропонуємо реалізувати наші пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором", — додав президент.

Зеленський нагадав, що 24 лютого перший повномасштабний удар був завданий по Україні, і Росія не зупинилась би на українських кордонах, якби її не зупинили.

"Інші держави були б під ударом. Країни Балтії, Польща, Молдова та Грузія, Казахстан. Росія претендувала на підкорення різних народів Європи та Азії. Претендувала ще пів року тому. Ця злочинна амбіція ламається в Україні. Вона була зламана під Києвом і Черніговом. На "Азовсталі". На Сумщині й на Харківщині. На Зміїному. Вона буде зламана на Донбасі й на півдні України, коли ми звільнимо їх. Обов’язково – у Криму, у вільному українському Криму", — зауважив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що саме в Україні "вирішується доля демократії в протистоянні з тиранією".

"Саме тут міцністю наших державних кордонів, ми можемо закріпити міцність кордонів усіх європейських держав. Ми можемо гарантувати, що ніхто більше не наважиться повертати війну на наш континент", — сказав голова держави.

Він наголосив, що безпека не має альтернатив, "але потрібна рішучість, щоб її гарантувати".

"Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО", — підсумував президент.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг сьогодні, 30 вересня, проведе незаплановану пресконференцію у штаб-квартирі Альянсу.

Що відомо

  • 30 вересня Президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Георгіївській залі Кремля на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав "Київ сісти за стіл переговорів". На цій же церемонії ватажки самоназваних Л/ДНР Деніс Пушилін, Леонід Пасічник, а також колаборанти Євген Балицький та Володимир Сальдо підписали документи про "приєднання" регіонів до РФ.