"Київ з твоїм іменем на щиті продовжує твої справи" — батько Романа Ратушного

"Київ з твоїм іменем на щиті продовжує твої справи" — батько Романа Ратушного

"Київ з твоїм іменем на щиті продовжує твої справи" — батько Романа Ратушного
. Роман Ратушний. Фото: Катерина Ейхман/Facebook

Тарас Ратушний, батько загиблого у війні з РФ активіста та добровольця Романа Ратушного, оприлюднив допис, присвячений дню народженню сина.

5 липня Роману Ратушному мало б виповнитися 25 років.

"Ти пішов, але продовжуєш вбивати зайд. І тисячі твоїх братів та сестер щодня, зціпивши зуби, з іменем твоїм, знаходять усіх і вбивають. Бо Київ з твоїм іменем на щиті продовжує твої справи. І сподіваюсь, країна теж не пастиме задніх. Бо коли на найбільшому форумі щодо майбутнього європейської України президентка Європейської Унії головну промову починає твоїм ім'ям — твоя місія триває. Бо ти неймовірний, Сенека. З днем народження", — написав Тарас Ратушний.

Напередодні під час міжнародної конференції з відбудови України у швейцарському місті Лугано президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у своїй промові на конференції з відбудови України згадала загиблого активіста.

"Місяць тому молодий український герой помер на полі бою, борючись за майбутнє своєї країни. Його звали Роман Ратушний. І завтра йому виповнилося б 25", — сказала вона.

Посадовиця нагадала, що активіст не лишався осторонь бурхливих подій з підліткового віку.

"Роман належав до нового покоління молодих українців. Будучи підлітком, він був серед перших протестувальників на Майдані, виступаючи за Європу й за демократію. З того часу Роман ніколи не переставав боротися за кращу Україну. Він боровся за Україну, вільну від корупції, як активіст і як журналіст. Він боровся за більш зелену Україну, очолюючи рух за захист природного парку в Києві від незаконної забудови, фінансованої олігархами. Він боровся за суверенну Україну, і заплатив за це найвищу ціну", — зазначила вона.

Фон дер Ляєн закликала реалізувати мрії Романа Ратушного.

"Життя Романа було забране дуже рано, але його мрії продовжують жити. Мрія про нову Україну, не лише вільну, демократичну і європейську, але також зелену і процвітаючу. Місце, яке українське золоте покоління нарешті може відчути своїм. Саме ця мрія привела нас сюди сьогодні", — підкреслила президентка Єврокомісії.

Суспільне зібрало розповіді про Романа — від Євромайдану та фронту. А також про те, що він залишив після смерті. Журналістка Мирослава Барчук поспілкувалася з матір'ю Романа, письменницею Світланою Поваляєвою, яка розповіла, яким був її син у перший день вторгнення. Також про Романа розповів історик та журналіст Вахтанг Кіпіані, поет і видавець Іван Малкович, журналістка Мирослава Ґонґадзе, актриса Римма Зюбіна, а також побратими Романа Ратушного.

Роман Ратушний загинув 9 червня під Ізюмом, захищаючи східний фронт. Боєць був розвідником 93 окремої механізованої бригади "Холодний яр".

Що відомо

  • Голова громадської організації "Захистимо Протасів Яр" і розвідник 93 ОМБр "Холодний яр" Роман Ратушний загинув у бою під Ізюмом. Він брав участь у боях під Києвом, потім на Сумщині та під Ізюмом.
  • Вулицю Волгоградську, що неподалік Протасового Яру, депутат від фракції "Слуга народу" Роман Грищук пропонував перейменувати на честь загиблого на війні активіста Романа Ратушного, без окремого голосування у застосунку "Київ Цифровий".
  • У застосунку "Київ Цифровий" 15 червня розпочалось електронне голосування за перейменування вулиць столиці, які носять назви, пов’язані з Росією та її союзником Білоруссю.
  • Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці Волгоградської на честь Романа Ратушного.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 133. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок