Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці на честь Романа Ратушного

Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці на честь Романа Ратушного

Майже 30 тисяч людей проголосували за перейменування київської вулиці на честь Романа Ратушного
facebook/Роман Ратушний

З-поміж різних варіантів перейменування вулиці Волгоградської, що у Солом'янському районі, найбільше голосів — 29923 — віддали за перейменування її на честь загиблого на війні активіста Романа Ратушного.

Це випливає з оприлюднених КМДА результатів рейтингового голосування у застосунку "Київ Цифровий" щодо перейменування міських об'єктів, назви яких пов'язані з Росією або її сателітами.

Голосування тривало до 19 червня і, за даними КМДА, участь у ньому взяли понад 6,5 мільйонів людей.

"До рейтингового електронного голосування щодо перейменувань увійшли 296 об’єктів, які були відібрані експертною комісією. Громадяни України активно брали участь у процесі перейменування та віддали понад 6,5 мільйонів голосів за нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ. Кожен із нас усвідомлює те, що присвоєння нових назв топонімічним об’єктам має важливе історичне та національне значення. Наразі отримані результати голосування передано в Київську міську раду для подальшого розгляду експертної комісії", — повідомив заступник мера, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Він додав, що згодом на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради ухвалюватиме рішення щодо перейменувань міських об’єктів.

Що відомо

  • Голова громадської організації "Захистимо Протасів Яр" і розвідник 93 ОМБр "Холодний яр" Роман Ратушний загинув у бою під Ізюмом. Він брав участь у боях під Києвом, потім на Сумщині та під Ізюмом.
  • Вулицю Волгоградську, що неподалік Протасового Яру, депутат від фракції "Слуга народу" Роман Грищук пропонував перейменувати на честь загиблого на війні активіста Романа Ратушного, без окремого голосування у застосунку "Київ Цифровий".
  • У застосунку "Київ Цифровий" 15 червня розпочалось електронне голосування за перейменування вулиць столиці, які носять назви, пов’язані з Росією та її союзником Білоруссю.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 118. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок