6 липня — 133 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Російські війська зайшли в Лисичанськ, під обстрілами Харків, Краматорськ і Слов'янськ на Донеччині, Росія продовжує ракетні удари.
Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.
Відбиті атаки росіян на Донбасі, літак Медведчука в армії, Британія тренує ЗСУ. Війна. Головне за 6 липня
Головне на цей час
- Порядок про отримання дозволу на виїзд з районів та областей для військовозобовʼязаних скасували і відправили на доопрацювання.
- Українські військові відбили російський штурм поблизу Соснівки на Харківщині та на Слов’янському напрямку на Донеччині, росіяни зосередили зусилля на взятті під контроль дороги Бахмут — Лисичанськ та Білогорівки, повідомляє Генштаб.
Суспільне завершує текстовий онлайн 133 дня повномасштабної війни. Хроніку 7 липня — читайте тут.
У Сєвєродонецьку виявили підрозділи російського ОМОНу з Якутії — СІТ
"З'явилася фотографія якутського ОМОНу у Сєвєродонецьку. Ми все частіше бачимо як не армійські сили беруть участь в об'єднаннях угруповань з військами окупаційних російських військ", — йдеться у повідомленні Conflict Intelligence Team.
Там додали, що згідно з даними Генштабу України, російські війська зосередилися на тому, щоб взяти під контроль трасу Бахмут-Лисичанськ.
Кейт Бланшетт створила фільм про битву за Харків
Голлівудська актриса, посол доброї волі в ООН, театральний діяч та продюсер австралійського походження Кейт Бланшетт спільно з колишнім редактором британського телеканалу Channel 4 News Бенджаміном де Піром спродюсували годинний документальний фільм Ukraine: Life Under Atta про битву за Харків.
Стрічка розповідає історію битви за Харків очима мирних мешканців, медиків і рятувальників.
Фільм можна переглянути на офіційному сайті акторки, або на сайті каналу. Час тривалості стрічки – 47 хвилин 10 секунд.
Війська РФ тимчасово контролюють близько 22% сільгоспугідь України — NASA
За даними супутникових знімків NASA Harvest, на цих територіях вирощують переважно озимі культури: пшеницю, жито та ячмінь. На знімках видно, що поля, на яких засівають 28% озимих та 18% ярих культур, включно з кукурудзою та соняшником, знаходяться під окупацією. Крім цього, частина українських полів уже не придатна для засівання через ураження снарядами та мінами.
У Лугано домовилися про майже 1,9 млрд доларів на відбудову України — Шмигаль
Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, під час Міжнародної конференції в Лугано не лише був представлений драфт Плану відновлення України, але також домовилися і про надання Україні підтримки від партнерів на майже 1,9 млрд доларів.
Сербське місто напередодні міжнародного фестивалю розмалювали написами з літерою Z
Символ російської агресії зобразили на мосту, що веде до фортеці, на території якої проходить фестиваль, на набережній Дунаю, на будинку дитсадка й приватних будинках. Літери з'явились навіть на контейнерах для відходів. Місцева влада й поліція наразі відмовляються коментувати появу цих написів.
Міжнародний фестиваль ЕХІТ відбудеться 7-11 липня. У ньому візьмуть участь десятки співаків й груп з 20 країн. На фестивалі мали виступити переможці Євробачення 2022 – український гурт Kalush Orchestra. Організатори 6 липня без додаткових пояснень повідомили, що цього виступу не буде.
ЗСУ просуваються на кількох тактичних напрямках — Зеленський
Українські сили просуваються наразі на кількох тактичних напрямках, зокрема й на півдні – на Херсонщині, в Запорізькій області. Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення.
"Нарешті відчувається, що дуже потужно запрацювала західна артилерія та зброя, яку ми отримали від наших партнерів. Її точність дійсно така, як потрібно. Наші оборонці завдають дуже відчутних ударів по складах та інших точках, які важливі для логістики окупантів. І це суттєво знижує наступальний потенціал російської армії. Втрати окупантів з кожним тижнем будуть тільки зростати, як і ускладненість їхнього постачання", — додав Зеленський.
Він також розповів, що на території тимчасово окупованих регіонів російські сили блокують доступ до соціальних мереж, месенджерів і YouTube.
Загроза артобстрілу у Харкові та Харківській територіальній громаді.
KFC та Pizza Hut остаточно припинили діяльність у РФ
Власник KFC і Pizza Hut у росії Yum! Brands веде переговори про продаж прав на франшизу місцевому покупцю. Про це йдеться в заяві компанії.
Компанія завершила передачу права власності на всі активи франшизи Pizza Hut місцевому оператору, який ініціював ребрендинг. Компанія також перебуває на стадії передачі права власності на свої ресторани KFC. На початку березня KFC уже закрив свої ресторани в росії, однак більшість закладів мережі працюють за франчайзинговою моделлю. Після завершення транзакції KFC Yum! Brands має намір повністю вийти з Росії. Мережа налічує більше тисячі закладів у РФ.
Кількість голодуючих у світі зросла на 150 мільйонів через Covid та війну в Україні
"Існує реальна небезпека, що ці цифри зростуть ще більше в найближчі місяці", — заявив Девід Бізлі, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП).
Агресія РФ проти України спричинила стрімке зростання цін на пальне, основні продукти харчування та добрива, що створює ризик голоду у безпрецедентних масштабах для найбідніших країнах.
Військові РФ обстріляли Синельниківський район Дніпропетровщини
Російські ракети влучили в цивільний об‘єкт з будівельною та сільськогосптехнікою. За попередніми даними, троє людей отримали поранення, повідомив голова ОВА Валентин Резніченко.
В сувенірному магазині Білого дому з'явилася монета на честь захисників Зміїного
Монета коштує $100, її безкоштовно доставляють в Україні та мешканцям країн НАТО.
У бібліотеках Європи відкривають полички з українськими книжками
У бібліотеках Європи почали відкривати "Українські книжкові полички", повідомляє 6 липня Міністерство культури та інформаційної політики у Telegram. Українську літературу тепер можна знайти в бібліотеках Туреччини, Естонії, Литви, Словаччини, Швеції та Чехії.
"Задум цього проєкту зародився ще у мирні часи – як клуби культурного обміну. Тепер книжки, які знищує загарбник – рятуються і отримують нове життя та нових читачів", – зазначають у Мінкульті. Проєкт реалізують під патронатом першої леді України Олени Зеленської. На поличках є твори Тараса Шевченка, Миколи Куліша, Андрія Кокотюхи й інших письменників.
А невдовзі "Українські книжкові полички" з’являться в мережі міських бібліотек Відня.
У Сербії напередодні міжнародного фестивалю невідомі розписали будівлі літерою Z
Як повідомляє Радіо Свобода, інцидент трапився у місті Новий Сад. Напередодні міжнародного фестивалю ЕХІТ там зʼявилися кілька тисяч написів з літерою Z – символом російської агресії проти України.
Букві Z намалювали мосту, що веде до фортеці, на території якої проходить фестиваль, на набережній Дунаю, на будинку дитсадку й приватних будинках, навіть на контейнерах для відходів. Місцева влада й поліція відмовляються коментувати появу цих написів.
Російська окупаційна армія готує провокацію на Слов'янській ТЕС
Про це повідомляє Краматорська міська рада.
"Міноборони Росії поширює фейк про підготовку теракту на Слов'янській ТЕС військовими України, щоб приховати свої злочини та звинуватити в усьому ЗСУ. Вони розраховують, що подібні провокації з подальшими терактами допоможуть їм схилити на свій бік місцевих жителів", — йдеться у повідомленні.
Додали. що російські окупанти дотримуються тактики "випаленої землі". Тому через збільшення обстрілів людей закликають евакуюватись у більш безпечні регіони.
Учитель з Литви потрапив під санкції ЄС замість ватажка так званої "ЛНР"
Литовський банк застосував санкції щодо 39-річного учителя з Литви Сергія Козлова. Чоловік має однакове ім'я та прізвище з очільником самопроголошеної "ЛНР". Видання Delfi пише, що тепер чоловікові доводиться доводити, що він не є проросійським діячем.
Сергій Козлов народився та виріс у литовському місті Каунасі, працює в цьому місті вчителем російської мови. Цього літа чоловік він помітив, що з робочого місця йому не приходить зарплата. Виявилося, що перекази було зупинено банком.
"Мені сказали, що я терорист, хоч би як смішно це не звучало, але це вже не смішно, у мене прізвище та ім'я такі ж, як у голови невизнаної Луганської республіки", — заявив Козлов.
Через збіг імені та прізвища у вчителя блокують будь-які грошові операції.
"Я не можу нічого купувати онлайн, якщо я купую, я повинен довести, що я не та людина, а литовець, що народився в Каунасі. Я підстриг собаку, зробив переклад, перукар каже, що отримав повідомлення з банку про те, що я терорист ", — пояснив вчитель.
У Болгарії заблокували переказ на майже 900 тисяч доларів у російське посольство
"Переказ цих грошових коштів зупинений, але самі рахунки не закриті. Болгарія не робила ніяких дій з цього приводу, все відбулося автоматично на підставі санкцій Євросоюзу", — повідомив виконувач обов'язків віцепрем'єра-міністра фінансів Асен Василев.
Російська сторона стверджує, що гроші призначалися на заробітну плату співробітникам посольства.
"В цей час ми проводимо консультації з Єврокомісією. Коли звідти ми отримаємо рішення про те, чи варто скасовувати санкції і робити виключення у цьому випадку, ми, відповідно, вживемо заходів. Вони (російська сторона - ред.) стверджують, що переказ був на заробітну плату в розмірі 892 тис. доларів", — наголосив Василев.
У МОЗ назвали кількість знищених військами РФ медзакладів
Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Він зазначив, що за офіційними даними, загинуло 14 медичних працівників, ще 48 поранено. Це лише офіційні дані. Також є статистика мобілізованих колег, які допомагають і рятують ЗСУ.
"З початку війни у нас 817 закладів охорони здоров’я, об’єктів закладів охорони здоров’я пошкоджено ворожими снарядами, кулями. 122 заклади зруйновано вщент. Їх треба буде будувати заново. Якщо оцінювати в коштах, то на відновлення закладів до того стану, в якому вони були, треба понад 35 млрд. Щоб відбувати зруйновані треба понад 15 млрд", — сказав він.
За місяць на лінії фронту дронами керуватимуть понад 150 операторів
Про це заявив віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров.
"До нас звернулись школа Дронаріум, яка навчає пілотів керувати дронами. І ми вже домовились про навчання 150 операторів! За місяць вони зможуть управляти дронами на лінії фронту і ефективно виконувати свої завдання", — написав Федоров у Telegram.
Жителів Донеччини просять евакуюватися
На Донеччині російська армія посилює обстріли, б’ють по цивільних. Жителів області просять евакуюватися. Про це розповів керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
Жителям Донеччини продовжують надавати гуманітарну допомогу. Так у Красногорівці, охочім її отримати, необхідно зареєструватися. За даними волонтерів, таких у цьому районі близько шести тисяч.
В Україні запрацювала гаряча лінія психологічної допомоги постраждалим від війни
Про це повідомляє Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
На лінії працюють фахові психологи із багаторічним досвідом, які попередньо пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. Лінія працює щодня з 10:00 до 20:00 за номером: 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні).
Картину волинянки "Українська Мрія" продали на благодійному аукціоні
Картину 11-річної волинянки Софії Кравчук "Українська Мрія", яка стала ілюстрацією нової поштової марки, продали на аукціоні за 56 000 гривень, – розповів Суспільному брат школярки Геннадій Патієвич.
Виручені кошти передадуть для допомоги українським дітям. Оригінал малюнка продавали через систему Prozorro. Стартова ціна лота була 20 тисяч гривень. Крок аукціону — дві тисячі гривень.
Жадан у Львові проведе літературні читання на підтримку Харкова
Усі виручені кошти організатори спрямують у благодійний фонд Сергія Жадан, повідомили на сторінці організатора заходу "!FESTrepublic".
"Запрошуємо усіх поціновувачів творчості письменника та тих, кому просто хочеться абстрагуватися від сірих буднів і відчути щось прекрасне. Усі кошти спрямуємо у благодійний фонд Сергія Жадана, що з перших днів великої війни допомагає Харкову", — зазначено у повідомленні.
Німецькі депутати вимагають уряд передати Україні бронетранспортери Fuchs
Як пише Der Spiegel, депутатська група посилається на рішення "світлофорної" коаліції від квітня цього року, в якій вона зобов’язалася постачати Україні важку зброю.
"Для української армії — це швидка доставка надійного матеріалу, який можна використовувати одразу на передовій. Така зброя є на озброєнні Бундесверуі має бути знята з використання Бундесверу – бронетранспортери Fuchs", — йдеться у заяві.
Водночас генеральний інспектор Бундесверу Ебергард Зорн заявив, що таке рішення буде непросто втілити у життя. Хоча німецька армія і має 825 БТР Fuchs, вони всі мають різні модифікації – від радарних носіїв до медичних автомобілів.
ЗСУ збили над морем російську ракету Х-31
Про це повідомляє Оперативне-командування "Південь".
Невідомі створили сторінку Залужного у Twiiter
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
"Увага! Фейк! Аккаунт Valerii Zaluzhnyi в мережі Twitter - фейковий. Офіційної сторінки Головнокомандувача ЗСУ у цій соціальній мережі немає", — йдеться у повідомленні..
"Байрактар", на який литовці зібрали понад 5 млн євро, відправили в Україну
Як повідомив міністр оборони Арвідас Анушаускас, литовська армія взяла на себе всю логістику, Міністерство оборони подбало про контракти на придбання і владнало всі формальності для того, щоб дрон зі зброєю міг дістатися України. Подарований Литвою безпілотник отримав назву "Яструб" (Vanagas).
Зеленський розповів, від чого залежать терміни закінчення війни
Терміни закінчення війни залежать від міжнародного санкційного тиску на державу-агресора та постачання Україні необхідного озброєння. На цьому президент Володимир Зеленський наголосив під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами переговорів з Прем’єр-міністром Ірландії Міхолом Мартіном у Києві.
Зеленський зауважив, що це залежить від того, коли Росія зрозуміє, що вона скоїла, і почне залишати територію України.
"Це гуманний момент, і я не дуже вірю, що вони це самостійно можуть зрозуміти. Тому друге – як весь світ тисне на Росію та витісняє їх з нашої землі. Ми – на полі бою зі зброєю, а весь світ – санкційно, політично, допомогою та швидким постачанням нам зброї, посилюючи нас і роблячи це разом", – зазначив він.
ЗСУ відбили спроби наступу росіян на чотирьох напрямках — Генштаб
Як повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у вечірньому зведенні, ЗСУ відбили спробу наступу росіян на напрямку Козача Лопань – Соснівка на Харківщині.
"На Харківському напрямку противник утримує угруповання військ зі складу Західного військового округу. Ворог здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Соснівка, Дементіївка, Нове, Питомник, Циркуни, Петрівка та Мосьпанове. Завдав авіаудару поблизу Рубіжного", — йдеться у повідомленні.
На Слов’янському напрямку армія РФ намагається покращити тактичне положення та створити умови для проведення наступу на напрямку Ізюм – Слов’янськ. Обстріляв зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню райони Дібрівного, Краснопілля, Гусарівки, Барвінкового, Карнаухівки та Великої Комишувахи. Росіяни наступали на напрямку Довгеньке - Мазанівка, але отримали відсіч від ЗСУ та з втратами, відійшли.
На Краматорському напрямку війська РФ намагаються оволодіти населеними пунктами Верхньокам’янське та Григорівка. Застосовують комплекси радіоелектронної боротьби. Обстріляли зі ствольної та реактивної артилерії райони Слов’янська та Верхньокам’янського. Завдали авіаударів поблизу Тетянівки та Сидорового.
На Бахмутському напрямку противник намагається покращити тактичне положення та встановити повний контроль над дорогою Бахмут – Лисичанськ. Здійснив артилерійські обстріли в районах Спірного, Виїмки та Веселого. Наступи ворога на напрямках Миронівка – Луганське та Гольмівський – Новолуганське — ЗСУ зупинили та змусили окупантів відійти.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках, з метою сковування ЗСУ, ворог обстрілював позиції українських підрозділів із танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Завдав авіаудару неподалік Мар’їнки.
На Південнобузькому напрямку противник намагається утримати зайняті рубежі. Веде артилерійські обстріли наших військ в районах населених пунктів Олександрівка, Українка, Луч, Миколаївське, Зоря, Поляна та Біла Криниця.
У російських підрозділах, що діють на території України, фіксується тотальне п’янство. Окрім того, значно деморалізує особовий склад російських окупаційних військ примусова мобілізація, що триває у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.
У МОН розповіли, за яких умов школи відновлять очне навчання
Про це в етері телемарафону UAРазом повідомив керівник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міносвіти Юрій Кононенко.
"Ми повинні почати навчальний рік з 1 вересня. Міністерство хоче зробити можливим очне навчання, тобто в режимі офлайн. На це спрямована зараз вся діяльність і органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій і самого МОН. Ми зараз повинні створити всі необхідні умови для того, щоб там, де не ведуться активні бойові дії, де є бомбосховища або укриття, діти могли піти в школу очно і вчитися під керівництвом вчителів", — сказав він.
Російські військові п'ять разів за добу обстріляли Криворіжжя
Армія РФ щонайменше п’ять разів за день обстріляла Криворіжжя. Поцілили по чотирьох громадах. Про це на брифінгу повідомила речниця управління ДСНС в Дніпропетровській області Дарина Цуркань.
Тричі за день російські військові обстріляли Широківську громаду, з “Ураганів” влучили по Шестерні та Широкому. Пошкоджені два будинки та господарча споруда, перебита лінія електропередач, розбиті 12 сонячних панелей електростанції. Поряд рятувальники знайшли вирву діаметром 4 метри та завглибшки 2 метри.
Апостолівській та Ниво-Трудівській громадах снаряди влучили в поля з пшеницею. Наразі там пожежа. Через загрозу повторних обстрілів рятувальники не можуть їх загасити. У Зеленодольску та Великій Костромці від обстрілу загорілась лісосмуга. Вогонь вдалось загасити.
Норвегія пропустила російський вантаж на свій архіпелаг
Як пише видання NRK з посиланням на прессекретарку МЗС Норвегії Ані Хаавардсдаттер Лунде, два російських контейнери з припасами для міста Баренцбург перетнули кордон 2 липня і були відправлені на архіпелаг кораблем 5 липня.
Спікерка пояснила, що через санкції вантаж не міг транспортуватися територією Норвегії на автомобілях з російською реєстрацією. Тому контейнери перевезли за допомогою норвезького транспорту. Речниця МЗС також запевнила, що Норвегія не збиралася припиняти поставки на Шпіцберген.
Росіяни з Лисичанська вивозять людей у табір в Стаханові
Про це повідомив в ефірі національного телемарафону голова Лисичанської міської військової адміністрації Валерій Шибік.
"Зв’язку з Лисичанськом наразі немає, тому сказати, що там відбувається, ми можемо тільки з інтернет-видань. Нічого доброго там не відбувається, це розуміють й більшість мешканців міста, які там залишилися Є меседжі від тих “ряжених”, яких возять з собою. Але це просто казка, яка ніколи не здійсниться. На момент окупації Лисичанська там могло лишитися 10-12 тисяч людей. 40-60 тисяч вдалося евакуювати за весь час, тобто більшу частину", — розповів Шибік.
Він додав, що за наявними даними, росіяни вивозять людей в Стаханов у фільтраційний табір.
Президент-втікач Віктор Янукович звинуватив українську владу в "придушенні інакомислення"
Колишній президент України Віктор Янукович, який втік до Росії в лютому 2014 року, опублікував на сторінці свого прессекретаря Юрія Кірасира звернення. У ньому він критикує нинішню владу за їхню політику у воєнний час.
Янукович пише, що інформаційна політика української влади перенасичена "переможними реляціями" і "пропагандою". Особливо його обурює національний телемарафон. Також експрезидент звинувачує нинішню владу в придушенні інакомислення.
"Керівництво України має, поки не пізно, припинити ділити українців на правильних і неправильних, знайти в собі сили простягнути руку тим, хто оцінює ситуацію інакше. Зараз прийшов час об'єднатися не заради війни, на якій щодня гинуть сотні українців, а навколо спільного пошуку рішень", — заявив Янукович.
На середину липня жнива триватимуть в усіх регіонах — Мінагрополітики
"Цього року була холодніша, ніж типово, весна, тому збір збіжжя розпочався зі зміщенням на два-три тижні пізніше. Й надалі так триватиме. Тому станом на початок липня активно жнива тривають лише на Одещині, почали перші поля обмолочувати також Миколаївська, Запорізька та Дніпропетровська області. Протягом липня всі регіони без виключення долучаться до цього процесу. Зараз входимо в активну фазу жнив, і на середину липня вони триватимуть в усіх регіонах", — розповів в ефірі єдиного телемарафону перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
Він зазначив, що цьогоріч Україна матиме від 50 млн тонн зернових.
"Внутрішнє споживання зернових близько 20 млн тонн. Тобто мінімум 30 млн тонн з нового врожаю треба експортувати. Оскільки останні місяці логістика була обмежена, фермери зіштовхнулися з тим, що їхнє бажання реалізувати є набагато більше, ніж є можливість купити на експорт і вивезти. Але є позитивні зрушення. Перше, якщо в березні експортували 350 тисяч тонн за місяць, квітень - 1 млн тонн, то у червні - уже понад 2 млн 100 тис. тонн. Альтернативна логістика, без долучення чорноморських портів зростає. Ми продовжуємо працювати з ООН, щоб знайти шляхи деблокування повного чи часткового портів і ще збільшити можливість експорту", — додав Висоцький.
У Португалії передали кошти з продажу "Маленького принца" на допомогу українським дітям
Про це повідомила перекладачка книги Ольга Шурова в коментарі для видання "Читомо".
"Маленький принц" – це, мабуть, найдобріший твір у світі, він несе добро, глибину, людяність і заставляє замислитися над фундаментальними цінностями. Тож в такий спосіб, я думаю, Livraria Lello хотіли також підтримати українців і нагадати, що добра в світі все ж більше, і воно завжди перемагає зло", – зауважує перекладачка.
Ціна одного примірника в магазині – 15,90€, з них 10€ передають до UNICEF. Книжка має тверду обкладинку з золотим боковим зрізом і червоним лясе. Наклад українською мовою становить 1000 примірників. Нині вони всі розпродані, тож загалом 10000 євро були передані до міжнародної організації.
Ірландія виділила додаткове фінансування Міжнародному суду по розслідуванню військових злочинів в Україні
Про це повідомив прем'єр-міністр Ірландії Міхал Мартін на підсумковій пресконференції після переговорів з Володимиром Зеленським.
"Російська жорстока війна проти цієї чудової демократичної країни — це велике порушення міжнародного права. Це порушення всього того, за що стоїть Ірландія, і ми з цим не будемо миритися. Цього ранку я мав можливість відвідати Бородянку, Ірпінь та Бучу і на свої очі побачити жахливі реалії війни, і їх вплив на народ України. Я зустрівся з місцевими представниками, які детально розповіли мені про ту жорстокість, яка відбувалася, а також про потреби у відбудові, зокрема у підготовці шкіл та дитячих садків до нового навчального року. Використання терору проти цивільного населення. Це військові злочини. І ті, хто відповідає за ці дії, хто віддавав вказівки, безумовно будуть притягнуті до відповідальності. Саме тому ми виділили додаткове фінансування міжнародному суду, щоб забезпечити його роботу по цих злочинах. Ми завжди казали, що місце України належить до ЄС, що ви боретесь і бороните цінності Європейського союзу і взагалі Європи", — наголосив Мартін.
Українським військовим передали арештовані гелікоптер та літак Медведчука
Про це йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.
"За клопотанням Офісу генпрокурора суд наклав арешт на гелікоптер та літак, якими користувалася родина народного депутата України, підозрюваного у держзраді. Наразі правоохоронці вилучили це майно та передали у користування Збройним силам України", — повідомили в ОГПУ.
Досудове розслідування за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора у кримінальному провадженні за фактами зловживання владою або службовим становищем та заволодіння майном (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 191 КК України) здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.
Зеленський: Рішення про дозвіл на пересування військовозобов'язаним повинно бути скасовано
Про це президент Володимир Зеленський заявив в коментарі Суспільному.
"Щодо вчорашнього рішення сьогодні було у нас засідання, в принципі у нас щоденне засідання з військовими. Сьогодні було окреме, додаткове засідання через це питання. Ми розібралися, указали деталі вчорашнього рішення. Рішення повинно бути скасовувано, і офіційну інформацію ви обов’язково отримаєте. Деталі говорять, що його прийнято неправильно і є погодження на сьогоднішньому засіданні щодо цього рішення", — наголосив президент.
Він додав, що між Офісом президента і Генеральним штабом ЗСУ немає непорозумінь: "Ніякого непорозуміння у нас немає, у нас війна. І ми повинні працювати однією командою. Ми так і працюємо. Якщо є якась неузгодженість або непогодженість, тут треба виправляти ці посилки, вони дрібні, я вважаю, в порівнянні в тому з цією місністю, яку демонструє наша держава, народ України, наші ЗСУ, як ми разом воюємо. Я вважаю, що це не про що. Помилки треба виправляти, ось і все".
У 2022 врожайність зернових на Миколаївщині очікується у два рази меншою
Про це розповів начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім під час брифінгу в "Українському медіацентрі".
За словами Віталія Кіма, у Миколаївській області люди продовжують збирати врожай незалежно від ризиків. Проте, окрім бойових дій, проблемними залишаються питання логістики, у тому числі й до кордону, та ціни на саме зерно.
"Великі підприємства, які мають запас міцності в грошах, складують товар і чекають більш вигідної ціни. Маленькі підприємства, які не мають такої змоги, страждають більше. І ми ведемо переговори, щоб підприємства, які мають змогу це робити, закуповували зерно в нашому регіоні, але ризики військові дуже ускладнюють цей переговорний процес", — сказав Віталій Кім.
Загалом, за словами Кіма, бойові дії на території області та обстріли російськими військами впливають на економіку регіону.
Віталій Портников: що змінить смерть Путіна, дерусифікація та чи можлива демократія в Росії
Журналіст та есеїст Віталій Портников розповів в інтерв'ю Суспільному про те, чи смерть Путіна означатиме закінчення війни, а закінчення війни – безпеку України. Про дерусифікацію, перехід на українську, про те, чи можлива демократія в Росії та якою повинна бути стратегія розвитку України та відходу від Росії.
Нардепу Ковальову повідомили про підозру у держзраді
Як повідомляє Державне бюро розслідувань, у квітні 2022 року ДБР відкрило кримінальне провадження відносно народного депутата України, який після повномасштабного вторгнення РФ перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області та допомагає російським військам.
"У ході розслідування встановлено, що на початку липня Олексій Ковальов обійняв посаду заступника голови у незаконно створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора — "уряді Херсонської області", — йдеться у повідомленні.
У ДБР також зазначили, що 8 червня нардеп з метою здійснення впливу на громадськість та маніпуляцію свідомості на своїй сторінці у соцмережі розмістив допис про нібито інтеграцію до Росії частини України.
Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 111 (державна зрада в умовах воєнного стану), ч. 1 ст. 111-1 КК України (пособництво державі-агресору), за що передбачено покарання до 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна. Досудове розслідування триває.
Миколаївська, Одеська області — повітряна тривога.
Притулки для переселенців в окупованому Криму жорстко охороняються для уникнення контактів з місцевим населенням — Ташева
Притулки для переселенців в окупованому Криму жорстко охороняються, щоб вони не контактували з місцевим населенням півострова і не знали правди про війну. Водночас до півострова рашисти везуть з окупованих територій України дітей-сиріт, українських військовополонених та цивільних заручників, а також кримських татар з Херсонщини.
Про це повідомила представниця президента в АР Крим та м. Севастополь Таміла Ташева на брифінгу про ситуацію в окупованому Криму та злочини РФ.
"Притулки на території окупованого півострова досить жорстко охороняються, аби уникнути контактів між українцями з материкової частини України та місцевим населенням окупованого Криму з метою обмежити їх доступ до інформації про реальну ситуацію з повномасштабним вторгненням і війною, а не так званою "спецоперацією", як її називає влада РФ", — наголосила Ташева.
За її словами, ці пункти тимчасового розміщення в окупованому Криму розраховані на 340 осіб. Решта — це десятки тисяч людей, які їдуть далі чи шукають притулок самостійно.
"Окупаційні адміністрації не зацікавлені в тому, щоб люди з материкової частини України залишалися на півострові. Окупований Крим використовується виключно для транзиту. І люди мають переміщуватися далі - у віддалені регіони РФ, Урал, Сибір тощо", — зауважила представниця президента України в АРК.
У Херсоні в районі залізничного вокзалу знищили склади військових РФ
У Херсоні в районі залізничного вокзалу знищили склади військових РФ, повідомив радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань.
"Далі буде", — додав він.
Генштаб скасовує зобов'язання отримувати дозвіл на виїзд з області для військовозобов'язаних
Генштаб скасовує рішення щодо видачі дозволів на виїзд військовозобов'язаним та відправить документ на доопрацювання, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
"Цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави. Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання", — написав Залужний.
Оновлений документ розроблять на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану.
У Генштабі заявили, що інформація про знищення HIMARS — фейк
У Генштабі ЗСУ заявили, що "російські пропагандисти активно поширюють неправдиві повідомлення про нібито знищення американської артилерійської системи HIMARS".
"Наголошуємо, що дане повідомлення не відповідає дійсності і являється нічим іншим, як фейком. Реактивні системи «HIMARS» надані американськими партнерами постійно завдають нищівного удару по стратегічно важливих пунктах противника, що призводить до колосальних втрат серед техніки, особового складу та забезпечення окупаційних військ", — додали у повідомленні.
Довіряйте тільки перевіреним джерелам та вірте в ЗСУ!
Мінцифра та UNITED24 починають співпрацю зі Світовим Конґресом Українців у межах проєкту "Армія дронів"
Світовий Конґрес Українців із перших днів війни докладає величезних зусиль, аби підсилювати міжнародну підтримку України та допомагати українським захисникам боронити свою землю, заявили в Мінцифри.
"Завдяки цьому ми зможемо придбати 200 професійних безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для повітряної розвідки. Такі дрони можуть літати до 24 годин на відстань до 160 кілометрів та на висоті до 5 кілометрів. Вони оснащені кількома камерами з тепловізором, датчиками положення та програмним забезпеченням, а головне — їх складно помітити, отже, складно збити", — ідеться в заяві..
Тисячі людей не можуть виїхати з окупованого Севастополя через борги
Понад 9 тисяч жителів окупованого Севастополя не можуть виїхати з Криму через борги. Згідно законів країни-окупанта, поріг суми, за якої судовий пристав виносить обмеження виїзду за межі Росії, починається від 30 тисяч рублів — майже 14 тисяч гривень.
На Миколаївщині за добу Росія вбила трьох громадян, восьмеро зазнали поранень – Кім
Під обстрілами росіян на Миколаївщині сьогодні опинились Широківська Брезнегуватська та Первомайська громади, повідомив сказав голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім на брифінгу.
"За добу три людини загинуло, вісім отримали поранення. Однією з цілей окупантів був ангар, де зберігалася сільськогосподарська продукція. Від потрапляння ракети загинув сторож. Велику кількість ракет збили системи ППО. Але ті ракети, які потрапили в цілі, всі вразили цивільні будівлі", — розповів він.
На сьогодні в регіоні 6 683 об’єкти пошкоджено або зруйновано, з них житлового фонду – 4362. Знеструмлено 97 об’єктів водопостачання та водовідведення, ремонтні роботи тривають. За словами Кіма, по всій лінії фронту відбувається загострення. Однією з ймовірних причин цього називають зміни у військовому керівництві росіян. Віддаються команди про масовані обстріли і росіяни їх виконують.
На Чернігівщині відновили 19 мостів — ОВА
У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів, повідомив начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус на брфиінгу.
“Під час воєнних дій ми мали понад 25 зруйнованих мостів у Чернігівській області. Зараз відновлено 19 переправ. Частина з них відновлена на тимчасовій основі, інша частина — повноцінно збудовані нові мости. Ми й надалі плануємо будувати постійні мости, бо розуміємо, що в тимчасових переправ є певні сезонні обмеження. Хочу подякувати Укрзалізниці за відновлене залізничне сполучення. До холодів ми маємо ще 3-5 місяців для завершення робіт”.
За словами начальника Чернігівської ОВА після ремонту частини доріг автомобільний шлях із Чернігова до Києва скоротився до півтори години часу.
У лютому-березні Чернігівська область понад місяць була зоною активних бойових дій. У квітні Збройні сили України звільнили область від російських військ. У держреєстрі зруйнованих і пошкоджених будинків на Чернігівщині — понад 5 тисяч об'єктів.
Росіяни відкрили вогонь по Торецьку на Донеччини, попередньо є поранений та люди під завалами
Російські окупаційні війська 6 липня відкрили вогонь по Торецьку. За попередньою інформацією одна людина поранена, щонайменше троє знаходяться під завалами, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
ФК "Шахтар" передасть 750 касок для МВС
Футбольний клуб "Шахтар" (Донецьк) передасть 750 захисних касок на потреби Міністерства внутрішніх справ України. Кошти на купівлю касок клуб зібрав під час весняної серії благодійних матчів Shakhtar Global Tour for Peace, яка проводилася за підтримки авіакомпанії SkyUp Airlines та Міністерства закордонних справ України.
Раніше клуб уже придбав і передав МВС України 1500 аптечок.
Загалом 5 товариських поєдинків туру, які команда зіграла в різних країнах Європи (Туреччині, Хорватії, Греції та Польщі), принесли дохід у 13,2 мільйона гривень. А разом благодійні проєкти ФК "Шахтар" і партнерів клубу у цей період зібрали 25,6 мільйона гривень для допомоги Україні. На виручені гроші купують необхідне для захисників України, українських громадян і дітей, які постраждали від війни.
В Ірпені пошкоджені 19 освітніх навчальних закладів — мерія
Андрій Кравчук, перший заступник міського голови Ірпеня, розповів в ефірі Суспільного, що 19 освітніх навчальних закладів у місті пошкоджені внаслідок війни. Ідеться і про школи, і про садочки. За його словами, до 1 вересня частково їх планують відновити.
"8 об’єктів — 4 садки та 4 школи — повинні профінансувати, інші ми фінансуватимемо своїми силами. Окрім однієї школи та одного садочку, все повинно бути готове до нового навчального року. Школа №3 в Ірпені і дитячий садок №6 пошкоджені дуже сильно. Ми до 1 вересня їх не зможемо відновити. Також є питання по будівництву одного нового садка з басейном. Зараз активно шукаємо кошти, щоб його добудувати і запустити з 1 вересня", — розповів Кравчук.
Управління освіти розглядає різні варіанти організації навчального процесу. Це може бути і онлайн.
"Але ми більше схиляємося до того, щоб розподілити дітей по закладах освіти, і вони навчатимуться почергово. Приміром, два тижні у школі, два тижні вдома. Якщо матимемо фінансову підтримку, то менш пошкоджену частину ліцею №3 відремонтуємо, і якась частина дітей там залишиться", — додав він.
Також проводять капітальні ремонти бомбосховищ у всіх навчальних закладах. У більшості вони були зроблені.
"Їх використовували як свого роду спортивні зали. Забезпечені вони за необхідними критеріями. Там і вода, і мінімальна їжа тривалого зберігання, але для навчання вони не передбачені. Тільки пересидіти повітряну тривогу", — додав він.
Водночас є заклади, в яких немає укриттів. Деякі садочки 1920 року побудови. Для укриття дітей там планують використовуватися підвальні приміщення багатоквартирних житлових будинків поряд. Вони будуть відповідно підготовлені.
"У нас є шкільні автобуси. Ведемо переговори, щоб надали ще два для підвезення дітей в ті райони міста, де працюватимуть навчальні заклади. Місцеві перевізники активно допомагають, йдуть на зустріч", — додав Кравчук.
Удар по цивільній інфраструктурі в Сергіївці 1 липня росіяни нанесли навмисно
Удар по цивільній інфраструктурі в Сергіївці 1 липня росіяни нанесли навмисно. Про це Суспільному розповів керівник прокуратури Одеської області Сергій Костенко.
"Ви знаєте, якщо ми кажемо, що у базу відпочинку потрапило дві ракети, з відхиленням на два градуси потрапляє ракета інша у житловий будинок. Якщо навмання, то має розльот якийсь бути більший, а тут доволі концентрований удар по певних об'єктах", – вважає Костенко.
Двоє хлопчиків, які отримали поранення під час ракетного удару по Сергіївці Одеської області перебувають у лікарні в тяжкому стані.
В українських підземних сховищах є близько 11 млрд кубометрів газу, для зими потрібно 19 — ГТС
Зараз в українських підземних сховищах є близько 11 млрд кубометрів газу. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон. За його словами, до зими ці обсяги мають сягнути 19 млрд кубометрів. Таке рішення ухвалив український уряд.
"Кабмін ретельно займається питання підготовки до зими. Вона буде найскладнішою за нашу історію. Бо будемо проходити її в стані війни з РФ. Але, якщо не буде пошкоджень інфраструктури, 19 млрд кубометрів газу в підземках дасть нам можливість пройти її без проблем. Це буде достатній обсяг і для населення, і для теплових станцій, і для опалення", — розповів Макогон.
Відновлення України після війни стане одним із головних пріоритетів у Раді ЄС — Фіала
Відновлення України після війни стане одним із головних пріоритетів чеського головування у Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня цього року. Про це сказав під час представлення Європарламенту на пленарній сесії у Страсбурзі пріоритетів піврічної програми прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
За словами Фіали, Чехія бере на себе головування “у дуже важкий час”. Жителі ЄС очікують, що вони не зіткнуться з нестачею енергії наступної зими, що вони не будуть боятися подальшого підвищення цін і що у них завжди буде достатньо їжі на столі.
Чеське головування визначило п'ять пріоритетів, зазначив Фіала.
“Ми хочемо зосередитися на (1) управлінні кризою біженців і післявоєнному відновленні України; (2) енергетичній безпеці; (3) посиленні обороноздатності Європи та безпеці кіберпростору; (4) стратегічній стійкості європейської економіки і, нарешті, (5) стійкості демократичних інституцій”, — сказав Фіала.
Російські окупанти обстріляли Торецьк, щонайменше одна людина поранена
Російські окупаційні війська 6 липня відкрили вогонь по Торецьку. За попередньою інформацією одна людина поранена, щонайменше троє людей перебувають під завалами.
Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
"Ракети влучили у два будинки приватного сектора. Точно відомо про одного пораненого. Також, за попередньою інформацією, три людини перебувають під завалами — триває рятувальна операція", — повідомив він.
Ще одна ракета влучила поряд із соціальним об'єктом, але не розірвалася.
Кириленко вчергове закликав людей евакуюватись до безпечних регіонів України.
На тимчасово окупованих територіях Запорізької області військовим РФ заборонили продавати алкоголь — ГУР
Через масове пияцтво військовослужбовців РФ на тимчасово окупованих територіях Запорізької області окупаційна влада обмежує продаж алкоголю російським солдатам. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки МО України.
Масове зловживання алкогольними напоями особовим складом армії РФ, який перебуває у Запорізькій області, призводить до численних порушень дисципліни та серйозних правопорушень
"Почастішали випадки залишення місць несення служби, перебування на вогневих позиціях у нетверезому стані, порушення правил користування стрілецькою зброєю, ДТП за участю військовослужбовців у нетверезому стані", — зазначили у ГУР.
В ситуацію втрутились керівництво комендатури армії РФ та так званої "військово-цивільної адміністрації" Михайлівської громади на чолі з місцевим колаборантом Іваном Сушко, який до повномасштабної війни був професійним аніматором та ведучим на весіллях.
Наразі на територіях Михайлівської та Роздольської громад введено заборону на продаж усіх алкогольних напоїв військовослужбовцям РФ.
Вибухи у Великому Бурлуці на Харківщині: попередньо, горів склад окупантів
Вранці 6 липня жителі Великого Бурлука повідомили про вибухи. За словами очевидців, на складі боєприпасів, який облаштували російські окупанти, детонували снаряди, передають кореспонденти Суспільного.
Місцеві жителі в чатах Telegram ділилися фото та відео вибухів і пожежі.
За словами очевидців, на 12:20 вогонь загасили.
Російська ракета 6 липня зруйнувала дві пам'ятки архітектури у Новобаварському районі Харкова
Одна з ракет, які російська окупаційна армія випустила по Харкову 6 липня, зруйнувала дві будівлі 1917 року на вулиці Полтавський Шлях. Там розміщувалися органи влади, серед яких адміністрація Новобаварського району, центр надання адміністративних послуг та казначейська служба. Жертв немає.
Заступник голови адміністрації Новобаварського району Дмитро Лазуренко у коментарі Суспільному розповів, що одна будівля зруйнована повністю, другу частково спробують відновити.
"Ракета влучила у дві пам'ятки архітектури 1917 року. Це пам'ятки обласного значення. Перша будівля зруйнована без можливості відновлення, друга будівля — великі пошкодження. Пошкоджена система опалення, покрівля, стеля, вікна — майже всі конструктиви зруйновані. Вціліле крило можна відновити", — сказав Лазуренко.
Прем‘єр-міністр Ірландії побував у Бородянці, Бучі та Ірпені
Прем‘єр-міністр Ірландії Міхал Мартін побував у Бородянці, Бучі та Ірпені. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.
“Важко усвідомити нищівність і нелюдяність нападів Росії на Ірпінь, Бородянку та Бучу. Зрозуміло, наскільки важливо для жінок і дітей потрапити до Ірландії, щоб уникнути травм і жорстокості. Ми з Україною”, — написав Мартін у Twitter.
Омбудсмен звернувся до президента з проханням втрутитися в ситуацію про дозволи для військовозобов'язаних
Омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до президента з проханням втрутитися в ситуацію про дозволи для військовозобов'язаних. Про це він написав у Facebook.
У мережі Інтернет поширено повідомлення Генерального штабу ЗСУ про затвердження Порядку надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі області, в якій зареєстровані такі особи, нагадав Лубінець.
“Згідно з документом, призовникам, військовозобов’язаним та резервістам з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час для виїзду за межі місця їхнього проживання (відповідної області України) необхідно отримати дозвіл ТЦК та СП, в якому така особа перебуває на військовому обліку”, — написав омбудсман.
За його словами, викликає занепокоєння відсутність у наказі чіткої регламентації щодо меж регіону, для виїзду за межі якого потрібен такий дозвіл, та мети такого виїзду.
“Не передбачені наказом і екстрені випадки, коли виїзд для військовозобов’язаного є нагальним і не потребує зволікань (смерть чи хвороба рідних, термінові відрядження по роботі тощо). Також розробниками не враховано спроможність ТЦК та СП (які і до повномасштабної агресії мали можливість приймати відвідувачів раз на тиждень) на опрацювання звернень охочих отримати відповідні дозволи”, — зазначив Лубінець.
Він додав, що під час опрацювання наказу не було дотримано однієї зі складових принципу верховенства права – принципу правової визначеності, який гарантує забезпечення легкості з’ясування змісту права і можливість скористатися цим правом у разі необхідності.
Тож, за словами омбудсмана, це може містити реальну загрозу дотриманню конституційних прав і свобод громадян України, зокрема на свободу переміщення і на працю. Та, як наслідок, достатній рівень життя як безпосередньо військовозобов’язаних, так і членів їхніх сімей, а також становить певні корупційні ризики, що є неприйнятним.
“З урахуванням значного суспільного резонансу і з метою упередження можливого порушення прав громадян України, звернувся до президента України як до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України та гаранта додержання Конституції України, з проханням втрутитися у ситуацію для невідкладного її вирішення”, — написав Лубінець.
Донецька область — відбій тривоги.
Донецька область — повітряна тривога!
У боях за Лисичанськ загинув командир білоруського батальйону “Волат” із позивним "Брест"
У боях за Лисичанськ загинув командир білоруського батальйону “Волат” із позивним "Брест". Про це повідомили у телеграм-каналі полку імені Кастуся Калиновського, до складу якого входить батальйон.
“Невелика група наших бійців вступила в нерівний бій з переважаючими силами противника…Можна з упевненістю сказати, що завдяки особистому героїзму та самопожертві наші білоруські хлопці змогли зупинити наступ танкової колони, тим самим давши можливість безпечно відвести основні сили ЗСУ на цьому напрямку ”, — йдеться у повідомленні.
В якийсь момент зв'язок з воїнами перервався, повідомили у полку. У перші дні не було розуміння, де перебувають деякі бійці. Полк витримав паузу, щоб не нашкодити нашим хлопцям.
“Але зараз порушуючи мовчання, з болем у серці повідомляємо, що командир батальйону “Волат” полку Калиновського з позивним “Брест” героїчно загинув, виконуючи свій бойовий обов’язок”, — повідомили білоруські бійці, які беруть участь у боях за Україну.
Внаслідок обстрілу Харківського педагогічного університету ім. Сковороди є загиблий
Внаслідок нічного ракетного обстрілу Харківського педагогічного університету ім. Сковороди є загиблий.
Харківська обласна прокуратура повідомила, що від обстрілу загинув 40-річний охоронець.
На Херсонщині через обстріли горять поля з врожаєм
На Херсонщині через обстріли горять поля з врожаєм. В деяких громадах гасити немає чим. Аграрії гасять самі. Пожеж багато, повідомляють кореспонденти Суспільного.
ПриватБанк встановлює ринковий курс валютообміну для безготівкових операцій
ПриватБанк з 6 липня встановлює ринковий курс валютообміну для безготівкових операцій. Про це повідомляє пресслужба банку.
Насамперед, це стосується курсів конвертації за картками: зняття готівки та перекази в гривні в Україні з валютних карток, а також всі види операцій за кордоном у валюті з використанням гривневих карток.
“Банк встановлює єдині курси обміну валют для оплат картками та купівлі-продажу готівкової валюти у своїх відділеннях, виходячи з ринкової ситуації, нормативних документів регулятора, підтримки цілісності ринку та виходячи з інтересів його клієнтів”, — зазначили у Приватбанку.
Росіяни тримаються подалі від острова Зміїного — ОК "Південь"
Російські військові намагалися атакувати острів Зміїний на Одещині, але відмовились від своїх планів, побоюючись застосування української зброї. Про це повідомила керівниця пресцентру оперативного командування “Південь” Наталя Гуменюк в ефірі загальнонаціонального марафону 6 липня.
"Вони (військові армії РФ — ред.) намагалися провести авіаційну розвідку, завдати ударів, але, побачивши загрозу, як ми можемо застосувати нашу зброю з наближенням їхніх літаків, свої наміри підкорегували і поки що тримаються подалі", — зазначила Гуменюк.
Вона додала, що повідомлення про те, що на Зміїному встановлено український прапор, і він "чекає свого часу", збентежило росіян.
Американський актор Лієв Шрайбер став послом благодійної платформи UNITED24
Американський актор, режисер, сценарист і продюсер Лієв Шрайбер став послом фандрейзингової платформи зі збору коштів для України UNITED24 у напрямку медичної допомоги, повідомив президент України Володимир Зеленський в Instagram.
В Енергодарі на Запоріжжі окупанти планують розпочати навчальний рік з 1 вересня за російськими програмами — міський голова
В Енергодарі російські окупанти заявили, що з 1 вересня планують розпочати новий навчальний рік за російськими освітніми програмами.
Про це у своєму Telegram-каналі 6 липня повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.
За словами Орлова, окупаційна влада має кадровий дефіцит освітян.
Велика Британія попросила EBU ще раз розглянути Україну для проведення Євробачення
5 липня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським. Зокрема обговорили й проведення пісенного конкурсу Євробачення-2023. Про це повідомили на сайті британського прем'єра.
Борис Джонсон зазначив, що Велика Британія звернулася до Європейської мовної спілки (EBU) з проханням розглянути пропозиції України щодо пісенного конкурсу.
В окупованій Макіївці детонує склад з боєкомплектом
Зранку 6 липня в тимчасово окупованій Макіївці сталась пожежа на складі з боєкомплектом. Про це повідомила російська окупаційна адміністрація Макіївки, передають кореспонденти Суспільного.
"Зафіксовано пряме влучання в базу "Технаб" у селищі Ново-Фурманове. У результаті відбулась детонація боєприпасів, що зберігались на відкритій ділянці складу", — йдеться у повідомленні.
Російські окупанти не вийшли на адмінкордон Луганщини — Гайдай
Станом на ранок 6 липня російські окупаційні війська не вийшли на адміністративні кордони Луганщини. Тривають бої у двох населених пунктах області.
Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
"Ситуація насправді складна. Але те, що росіяни відзвітували про захоплення всієї області — не так. Луганщина досі бореться: у двох населених пунктах тривають дуже запеклі бої", — повідомив Гайдай.
За його інформацією, окупанти постійно отримують нові резерви та нову техніку та намагаються налагодити стабільні переправи через Сіверський Донець. Разом з тим вони зазнають великих втрат як особового складу, так і техніки.
На Луганщині продовжуються важкі бої
На околиці Луганщини біля Лисичанська точаться важкі бої. Армія РФ задіяла багато сил і засобів, намагається постійно будувати переправи для перекидування ще більшої кількості техніки. Однак, російська армія зазнала багато втрат, лікарні на окупованих територіях переповнені.
Про це повідомляє начальник Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай.
"Останніми днями українські захисники плідно знищують орківські склади боєприпасів в глибокому тилу. Це уповільнює дії противника на полі бою", – повідомив Гайдай.
Над Одещиною збили дві російські ракети "Калібр"
6 липня воїни протиповітряної оборони Одещини знищили дві російські крилаті ракети "Калібр". Про це повідомляє Повітряне командування "Південь".
Ракети були випущені з російського підводного човна в акваторії Чорного моря. Ними намагалася атакувати Миколаївщину.
До Києва прибув премʼєр-міністр Ірландії Міхал Мартін
До Києва прибув премʼєр-міністр Ірландії Міхал Мартін. Про це повідомляє ірландський суспільний мовник “RTÉ”. Це перший офіційний візит Мартіна в Україну.
Ірландський політик, зокрема, зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським. Він висловить солідарність ірландського народу з народом України на тлі широкомасштабного російського вторгнення, зазначає “RTÉ”.
За словами речника, Мартін обговорить із українською владою, як Ірландія та ЄС можуть підтримати нинішні та майбутні потреби України.
ДБР ініціювало відсторонення від посади заступника голови Харківської обласної ради
ДБР ініціювало відсторонення від посади заступника голови Харківської обласної ради. Про це повідомила пресслужба ДБР.
За оперативною інформацією, у нього наявний паспорт громадянина РФ, отриманий ним у 2014 році в Севастополі, посвідчення водія та податковий номер, який потрібен, зокрема, для сплати податків у Росії.
ДБР звернулося до Харківської обласної ради щодо відсторонення посадовця від посади. Оскільки чиновник такого рангу має доступ до інформації, пов’язаної з обороною Харківської області та іншої, у тому числі таємної інформації.
Наразі питання відсторонення чиновника від посади Харківська обласна рада планує розглянути найближчим часом.
Бій за Слов’янськ може стати наступною ключовою битвою у боротьбі за Донбас — британська розвідка
Бій за Слов’янськ може стати наступною ключовою битвою у боротьбі за Донбас. Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на британську розвідку.
За даними розвідників, російські сили зі Східної та Західної груп збройних сил зараз, ймовірно, перебувають приблизно в 16 км на північ від Слов’янська. Місту також загрожують Центральна та Південна групи військ.
Протягом останнього тижня російські війська, ймовірно, просунулися ще на 5 км вниз по головній дорозі E40 від Ізюма, стикаючись із надзвичайно рішучим опором України, відзначили у розвідці.
Росія, ймовірно, продовжує консолідувати свій контроль над Лисичанськом і Луганською областю. На півночі вона перекинула на Ізюмський напрямок більшість наявних підрозділів Східної та Західної груп військ.
На Донеччині за добу загинули п'ятеро людей, ще 21 отримали поранення
Протягом 5 липня через обстріли російських окупантів на Донеччині загинули п'ятеро людей, ще 21 людина отримала поранення. Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
"За 5 липня росіяни вбили п'ять мирних жителів Донеччини: двоє в Авдіївці, один у Слов'янську, один у Красногорівці та один у Кураховому. Ще 21 людина отримала поранення", — повідомив він.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Донеччині загинули 570 людей, 1494 отримали поранення.
Наразі неможливо встановити точну кількість загиблих та поранених у Маріуполі та Волновасі.
У Слов'янську через обстріл окупантів загинули двоє людей — Слов'янська МВА
5 липня через обстріл російських окупантів у Слов'янську загинули двоє людей, ще семеро отримали поранення. Про це повідомила пресслужба Слов'янської міської військової адміністрації.
"За уточненими даними, внаслідок вчорашнього масованого обстрілу міста загинули двоє людей. Ще семеро дістали поранень", — йдеться у повідомленні.
️Всього від 24 лютого у громаді загинули 17 людей та 67 отримали поранення.
Російська ракета в ніч на 6 липня влучила в Харківський педагогічний університет
Російська армія в ніч проти 6 липня обстріляла Харківський педагогічний університет ім. Сковороди. Загиблих або поранених немає. Від обстрілу в центральному корпусі на вулиці Валентинівській обвалилися три поверхи.
Російська ракета поцілила у корпус близько опівночі, повідомляє кореспондент Суспільного.
У центральному корпусі обвалилися три поверхи, в інших — вибиті вікна. До найближчих житлових будинків близько 300 метрів.
"Постраждали основні інфраструктурні об’єкти нашого університету. Перш за все, це сам навчальний комплекс імені Івана Прокопенка. Тут постраждали наукова бібліотека, музей університету, редакція газети "Вчитель", ректорський відділ і український мовно-літературний факультет імені Григорія Квітки-Основ’яненка. І, звичайно, вибуховою хвилею зачеплені інші корпуси нашого університету, вибиті вікна, руйнація достатньо серйозна", — розповів ректор Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди Юрій Бойчук.
За його даними, центральний корпус зруйнований на 50%. Повністю зруйнований пам’ятник Григорію Сковороді.
На Харківщині від російських ударів 5 липня поранені троє людей — Синєгубов
У Харківській області від російських обстрілів 5 липня поранення дістали троє людей. Серед поранених — дитина. Про це вранці 6 липня повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
За його даними, двоє людей поранені у Чугуївському районі — 64-річний чоловік та дитина, якій виповнився рік та 11 місяців. Госпіталізація пораненим не знадобилася.
У Гусарівці поранений 50-річний чоловік, його доставили до лікарні.
Синєгубов розповів, що в ніч проти 6 липня окупанти завдали ракетних ударів по Новобаварському, Київському, Основ’янському районах Харкова. Ракети випустили з території Росії.
В Основ’янському районі близько 01:00 російські війська поцілили по відкритій території, у Новобаварському — по адміністративній будівлі, у Київському — по вищому навчальному закладу.
В області протягом доби окупанти обстрілювали Ізюмський, Харківський, Чугуївський, Богодухівський райони. Горіли житлові будинки, пшеничне поле.
Росія втратила у війні з Україною близько 36 500 військових — Генштаб
Станом на ранок 6 липня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 36 500 військовослужбовців. Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України. За добу росіяни втратили біля 150 військовослужбовців.
Також росіяни втратили:
- танків — 1600 (+6) од,
- бойових броньованих машин — 3789 (+17) од,
- артилерійських систем — 812 (+6) од,
- систем ракетно-залпового вогню — 247 (+0) од,
- засоби ППО — 107 (+2) од,
- літаків — 217 (+0) од,
- гелікоптерів — 187 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня — 664 (+4),
- крилаті ракети — 153 (+9),
- кораблі /катери — 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн — 2648 (+14) од,
- спеціальна техніка — 65 (+0).
Найбільших втрат військо РФ зазнало на Слов'янському та Донецькому напрямках, повідомили у Генштабі. Дані уточнюються.
Окупанти намагались перерізати трасу Лисичанськ-Бахмут поблизу Білогорівки — Гайдай
5 липня російські окупанти в районі Білогорівки намагались перерізати автошлях Лисичснськ-Бахмут. Бої точаться на межі Донеччини та Луганщини, окупанти зазнають великих втрат. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
"Вчора (5 липня — ред.) росіяни хотіли просунутися до Донеччини, перерізати автошлях Бахмут – Лисичанськ, що пролягає повз Білогорівку, але знов доповісти своєму керівництву їм нічого. Під тиском наших бійців ворог змушений був відійти", — повідомив Гайдай.
"Прильоти" ракет на Хмельничині та у Харкові, обстріли на Донбасі. Як минула ніч у регіонах
На Хмельниччині ввечері 5 липня були “прильоти” російських ракет. На Сумщині росіяни обстріляли прикордонні громади. На Дніпропетровщині російська артилерія знову била по Криворізькому району. По Харкову вночі вдарили ракетами. На Донбасі тривають обстріли з боку російського війська. Про це станом на 8 ранку повідомили Суспільному у зведенні військово-цивільних адміністрацій.
Хмельниччина: ввечері 5 липня під час повітряної тривоги російські військові випустили 4 ракети по території області. Одну ракету збили сили ППО, уламки впали на території Шепетівського району. Три інші ракети влучили на територію однієї з громад Хмельницького району.
В результаті вибухів одна людина поранена. Загиблих немає.
Сумщина: 5 липня росіяни обстріляли п'ять прикордонних громад.
По Новослобідській громаді було 10 “прильотів” із мінометів, пошкоджені 2 домоволодіння, вибиті вікна та пошкоджені лінії електропередач.
Шалигінська громада − 18 “прильотів”. Також безпілотники скинули вибухівку.
Був обстріл зі стрілецької зброї та мінометів Краснопільської громади. Пошкоджений склад міндобрив.
4 міни прилетіли по Середино-Будській територіальній громаді.
Попередньо − без жертв.
На Дніпропетровщині російська артилерія знову била по Криворізькому району. Обстріляли Широківську громаду. У селі Шестірня пошкоджені кілька житлових будинків. Попередньо, люди не постраждали.
Харків: нічні ракетні удари — по відкритій території, адміністративній будівлі Новобаварського, Основ’янського та Київського районів. Росіяни влучили в корпус Національного Педагогічного Університету ім. Г.С. Сковороди.
По області обстрілювали Ізюмський, Харківський, Чугуївський, Богодухівський райони. Горіли житлові будинки та відкриті території.
Попередньо, по області за добу поранені три людини: 2 в Чугуївському районі, з них одна дитина.
Луганщина: тривають артобстріли позицій українських військових на адміністративному кордоні області поблизу Лисичанська у напрямі Бахмуту. Росія не припиняє “ракетний тероризм”.
На нещодавно окупованих територіях триває утвердження так званої “народної влади”: у Сєвєродонецьку відкрили так звану "прокуратуру", окупанти призначають зрадників України на керівні посади, імітують відновлення інфраструктури.
Донеччина: обстріли всієї території області — Торецьк (школа, ремонтно механічний завод); Слов’янськ 2 (житловий сектор, ринок); Бахмут, Курахове, Красногорівка, Авдіївка (професійне технічне училище, житловий сектор, залізничний переїзд); с. Первомайське, с. Орлівка, с. Семенівка.
Пошкоджені 26 об’єктів, в тому числі 19 житлових будинків, школа, РМЗ, ПТУ.
За добу — 6 загиблих, 21 поранений цивільний.
Миколаївщина: за добу були обстріли у Широківській громаді, внаслідок чого пошкоджений житловий будинок, зруйнований один житловий будинок. Потерпілих немає.
У Березнегуватській громаді тривають обстріли сіл по лінії розмежування. Інформація щодо потерпілих і пошкоджень уточнюється.
Миколаївський район: вночі — обстріли села Нечаяне Нечаянської громади. За попередньою інформацією, одна людина загинула.
Херсонщина: обстріли та вибухи у Бериславського районі, там вигоріла частина пшениці та лісів. Ситуація стабільно тяжка, сотні окупованих сіл та містечок без води і світла, газу, мобільного та Інтернет-зв’язку.
Знову артобстрілами та численними вибухами знищена соціальна інфраструктура у Високопільській та Нововоронцовській громадах, пошкоджені багато будинків і у сусідніх ТГ.
Російські військові та місцева новопризначена влада продовжують робити гучні заяви, зокрема, хочуть приєднати діючі вітрові електростанції у Херсонській області до Криму та продовжують активну підготовку до нового навчального року.
Відносно спокійно ніч минула на Волині, у Закарпатті, на Рівненщині, в Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій, Вінницькій, Запорізькій, Хмельницькій, Тернопільській областях, на Кіровоградщині, Черкащині, Одещині, Полтавщині, Чернігівщині, Житомирщині та Київщині.
На Харківщині від обстрілу РФ спалахнуло пшеничне поле
У Харківській області від російського обстрілу 5 липня спалахнуло поле пшениці. Пожежу загасили за годину. Про це повідомило облуправління ДСНС Харківщини.
За даними рятувальників, пшеничне поле загорілося ввечері 5 липня поблизу смт Андріївка Ізюмського району. Площа пожежі склала 500 кв. м. Вогонь протягом години гасили дев’ять рятувальників.
Близько 23:20 від обстрілів у Дергачах спалахнув двоповерховий житловий будинок, гараж та три автомобілі. Площа пожежі склала 200 кв. м, о 00:02 її загасили.
Загалом від обстрілів РФ 5 липня в Харківській області сталися дев'ять пожеж.
Начальник облуправління поліції Володимир Тимошко повідомив, що 5 липня окупаційна армія РФ атакувала ракетами Харків, а також завдавала ударів із систем залпового вогню та мінометів по селах Леб’яже, Мілове, Возрожденівка, Морозова Долина, Андріївка, Велика Бабка, Гусарівка, Ватутіне, Черкаські Тишки, смт Печеніги та Дергачі.
Слідчі зафіксували понад 20 фактів пошкодження будинків та інших будівель від обстрілів та пожеж.
На "паспортизацію" жителів Херсона у військових РФ піде не один місяць — радник голови ОВА
За словами радника голови ОВА Сергія Хланя, у російських військових і колаборантів піде не один місяць на те, щоб "паспортизувати" жителів Херсона. Про це він написав на сторінці у Facebook.
"Навіть якщо видавати по 200 паспортів на день без вихідних, це 6 тисяч осіб на місяць, 12 тисяч – за два. Але в розрізі всієї кількості населення області це небагато. А більше часу, ніж 2 місяці у росіян немає", — написав Хлань.
Також він прокоментував, хто стоїть у чергах на отримання російського паспорта в тимчасово окупованому Херсоні. За його словами, з пропагандистських сюжетів "чітко видно, що це категорія 60+. Молоді немає".
"А от пенсіонери не проти. Не виключаю, що є ідейна суто проросійська частина, але таких небагато, а є ті, яких окупант поставив на межі виживання. Зрозуміло, що цих людей з російськими паспортами орки потім використають для свого фейкового референдуму", — додав Хлань.
Запорізька область — відбій тривоги.
Ювенальні прокурори: 346 дітей загинули внаслідок збройної агресії РФ в Україні
Станом на ранок 6 липня більш ніж 991 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 346 дітей загинули та щонайменше 645 поранені. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.
Ці цифри не остаточні, зазначили в ОГПУ.
Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 346, Харківській — 186, Київській — 116, Чернігівській — 68, Луганській — 61, Миколаївській — 53, Херсонській — 52, Запорізькій — 31.
Запорізька область — повітряна тривога!
"Укрзалізниця" додасть вагони до евакуаційного поїзда з Покровська
У зв’язку з інтенсифікацією бойових дій на Донеччині і зростанням потоку пасажирів з Донбасу, "Укрзалізниця" додасть вагони до евакуаційного поїзда з Покровська. Про це повідомляє пресслужба перевізника.
Донецька і Харківська області — відбій тривоги.
Російські війська обстріляли село у Криворізькому районі
Російські військові обстріляли з артилерії Широківську громаду. Про це усвоєму Telegram-каналі повідомив керівник ОВА Валентин Резніченко.
Стріляли по селу Шестірня. Тут пошкоджені кілька житлових будинків, травмованих і загиблих немає.
В інших районах області, зазначив Валентин Резніченко, ніч минула спокійно.
Блінкен закликатиме країни G20 тиснути на Росію, щоб розблокувати українські порти, і попередить Китай щодо підтримки РФ — ЗМІ
Держсекретар США Ентоні Блінкен цього тижня закликатиме країни G20 тиснути на Росію, щоб вона підтримала зусилля ООН щодо розблокування морських шляхів для експорту українського зерна. Також Блінкен попередить Китай, щоб той не підтримував військові зусилля Москви. Про це пише Reuters.
Блінкен у середу, 6 липня, вирушає до Азії на зустріч міністрів закордонних справ G20 на Балі в Індонезії у п'ятницю, 8 липня.
Поїздка Блінкена включатиме першу з жовтня зустріч із китайським колегою Ван І, зазначає Reuters. Водночас зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим не очікується.
Харківська область — повітряна тривога!
Експансія далеко за межами Донбасу — ISW про цілі РФ у війні
Цілями Росії під час її вторгнення в Україну залишаються зміна режиму в Києві та знищення суверенітету української держави — незважаючи на військові невдачі Росії та риторику, що натякає на зменшення цілей війни після цих поразок. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев повторив початкові цілі президента Росії Володимира Путіна щодо операцій в Україні, зазначили аналітики. Він припустив, що Кремль зберігає максималістські цілі, включаючи зміну режиму та територіальну експансію далеко за межами Донбасу.
Інші ключові висновки аналітиків ISW:
- Російські війська продовжували наступ на північний захід і схід від Слов'янська.
- Російські військові намагаються просуватися на захід від району Лисичанська в напрямку Сіверська.
- Армія РФ, ймовірно, намагається отримати доступ до сільських доріг на південний схід від Бахмута, щоб наступати на місто з півдня.
- Українські сили здійснили обмежений контрудар на південний захід від Донецька.
- Російські війська продовжували обмежені та безуспішні штурми на півночі Харківської області.
- Російська влада проводить посилені заходи з призову на окупованих територіях, щоб компенсувати втрати живої сили, які тривають.
- Російська влада продовжує консолідувати адміністративний контроль над окупованими територіями України, що, ймовірно, створить умови для прямого приєднання цих територій до Російської Федерації.
Донецька область — повітряна тривога!
ЗСУ відбили наступ російського війська на кількох напрямках — Генштаб
На Волинському та Поліському напрямках ситуація без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань на території Республіки Білорусь не виявлено. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 6 липня.
На Сіверському напрямку армія РФ обстрілювала позиції українських військ в районах населених пунктів Залізний Міст, Шалигине та Есмань. Вдосконалює інженерне обладнання передових позицій в прикордонних районах.
На Харківському напрямку російське військо обороняється. Зафіксовано обстріли із вертольотів, танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Соснівка, Слатине, Мала Данилівка, Черкаські Тишки, Веселе, Кутузівка, Мосьпанове, Гусарівка, Чепіль та Нова Миколаївка.
Російські окупанти дистанційно мінували місцевість неподалік Шестакового та Перемоги.
На Слов’янському напрямку військо РФ намагається покращити тактичне положення своїх підрозділів. Обстріляло з мінометів, ствольної та реактивної артилерії райони Краснопілля та Богородичного. Українські захисники відбили штурм та відкинули окупантів назад в районі населеного пункту Долина. Російські військові штурмують поблизу Мазанівки, бої тривають.
На Краматорському напрямку військо РФ обстріляло цивільну інфраструктуру в районах Сіверська та Григорівки. Українські воїни завдали російському війську значних втрат під час його спроби наступу в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Білогорівка та Григорівка. Окупанти відійшли.
На Бахмутському напрямку військові РФ обстрілювали українські позиції з артилерії різних калібрів поблизу Берестового, Білогорівки, Травневого, Шумів і Нью-Йорка. Завдали авіаудару в районі Вуглегірської ТЕС. За підтримки артилерії штурмували у районі населеного пункту Новолуганське, успіху не мали, відійшли. Українські воїни зупинили російський наступ в районі Спірного та відбили атаку неподалік Вершини. Завдали окупантам втрат та відкинули назад. Військові РФ намагаються перегрупуватися.
Російські військові наступають в районі Луганського, бойові дії тривають.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках по лінії зіткнення тривають обстріли із мінометів, ствольної та реактивної артилерії. Російські військові завдавали авіаційних ударів неподалік Авдіївки.
На Південнобузькому напрямку російська артилерія вела обстріли в районах населених пунктів Трудолюбівка, Князівка, Миколаївка, Тополине, Кобзарці, Благодатне, Шевченкове, Лупареве. Російські окупанти продовжують завдавати ракетних ударів по об’єктах у Миколаївській області. У готовності до ракетних ударів по об’єктах на території України утримує в морі чотири носії високоточної зброї.
Спробу наступу армії РФ в напрямку Лозового українські воїни жорстко придушили, повідомили у Генштабі. Військо РФ продовжує поповнювати втрати.
Українська авіація знищила 2 польові склади боєприпасів і 2 взводних опорних пункти РФ — Генштаб
Українська ударна авіація продовжує атакувати російських військових на кількох стратегічних напрямках. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 6 липня.
Так, 5 липня бомбардувальники та штурмовики Повітряних Сил Збройних Сил України знищили два польових склади боєприпасів, два взводних опорних пункти російських окупантів та понад 10 одиниць російської техніки. Втрати у живій силі уточнюються.
Сумська область — відбій тривоги.
Воллес розповів подробиці програми підготовки ЗСУ у Великій Британії
У відповідь на незаконне вторгнення Росії в Україну уряд Великої Британії надає Україні 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги. Це включає в себе зобов’язання очолити інноваційну програму з навчання до 10 тисяч нових українських новобранців у Сполученому Королівстві. Про це йдеться у заяві Міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса, оприлюдненій на офіційному сайті Палати громад Сполученого Королівства 5 липня.
У Заяві йдеться про подробиці програми підготовки українських Збройних сил під керівництвом Великої Британії, оголошеної прем’єр-міністром Борисом Джонсоном під час його візиту до Києва.
Зокрема, зазначається, що нещодавно до Великої Британії прибула перша ротація українських військових. Навчання проходитимуть на військових полігонах Сполученого Королівства під керівництвом досвідчених інструкторів. За словами Воллеса, українські військові пройдуть курси, засновані на базовій військовій підготовці Великої Британії. Йдеться, зокрема, про навчання володінню зброєю, надання першої медичної допомоги на полі бою, тактику патрулювання та навчання законам збройних конфліктів. Кожен курс триватиме кілька тижнів.
“Ми прагнемо збільшити масштаб і частоту цих курсів відповідно до вимог України. Ми також обговорюємо з міжнародними партнерами варіанти розширення участі в навчальній програмі, конструктивно працюючи з країнами, які готові підтримати або шляхом надання інструкторів, або надання обладнання”, — повідомив Воллес.
“Ця діяльність є пріоритетом для Міністерства оборони Сполученого Королівства в рамках непохитних зусиль Великої Британії щодо зміцнення спроможності Збройних Сил України і демонструє незмінне лідерство Великої Британії у відповіді на агресивну війну Росії”, — йдеться у заяві.
На півдні росіяни застосовують тактику ракетних та авіаційних ударів на фоні облаштування рубежів оборони — ОК "Південь"
На південному фронті російське військо продовжує застосовувати тактику ракетних та авіаційних ударів на фоні загального облаштування рубежів оборони. Про це повідомляє оперативне командування “Південь”.
Із застосуванням важкої ствольної артилерії військові РФ вкотре обстріляли Велику Костромку. Пошкоджені сільськогосподарські склади. Людських втрат немає.
Поодинокими та парними російськими гелікоптерними ударами Ка-52 атакували переправу через Інгулець на півночі Херсонщини та двічі район визволеної Іванівки. Втрат немає.
Під час повітряного бою над Херсонщиною один з трійки російських винищувачів намагався вразити керованими ракетами “повітря-повітря” пару українських штурмовиків. Успіху не мав.
На півдні ЗСУ знищили 1️8️ російських військових і 2 склади боєприпасів за добу — ОК "Південь"
На південному фронті українські ракетно-артилерійські та інші підрозділи знищили за добу 1️8️ російських військових, 2️ самохідних артилерійсько-мінометні установки “Нона-С”, одну зенітну установку 23-го калібру, одну гаубицю “Мста-Б”, 5️ одиниць броньованої та автомобільної техніки, а також 2️ склади боєприпасів. Про це повідомляє оперативне командування “Південь”.
Українська авіація гелікоптерами та штурмовиками нанесла 2️ авіаційні удари по опорних пунктах війська РФ в районі Благодатного. Результати дорозвідуються.
Російський флот має напоготові 3️2️ крилаті ракети — ОК "Південь"
В корабельному угрупованні російського флоту зменшено кількість ракетних носіїв — 3️ надводних, 2️ підводних та один великий десантний корабель. Про це повідомляє оперативне командування “Південь”. Загальне спорядження — 3️2️ крилаті ракети. Тож загроза з моря залишається, прибережна смуга продовжує виконувати функції лінії оборони та зони небезпеки, з огляду на міни, що дрейфують та заходи протидесантної оборони.
Не маючи успіху у спекуляціях на темі всесвітнього голоду в обмін на послаблення світових санкції, росіяни намагаються атакувати портову інфраструктуру – елеватори, сховища та склади – під виглядом знищення скупчення військової техніки, повідомили у командуванні. А російська пропаганда “розганяє зраду про провокації з застосуванням отруйних речовин”.
Вночі в Одесі було чутно вибухи
Вночі в Одесі було чутно вибухи. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
Відбій тривоги у Сумській області.
Україна знищила два склади боєприпасів та взводні опорні пункти росіян
Протягом 5 липня протиповітряна оборона Повітряних сил знищила дев’ять російських крилатих ракет, а ударна авіація — два склади боєприпасів збройних угруповань РФ. Про це повідомляє Командування повітряних сил ЗСУ.
"5 липня по Україні завдано ракетних ударів з акваторії Чорного моря крилатими ракетами морського базування типу "Калібр". О 4-й ранку шість із семи ракет знищено зенітними ракетними підрозділами повітряного командування "Схід" на Дніпропетровщині", — йдеться у повідомленні.
Також близько 20:00 до відбиття російських атак долучилось командування "Захід" Повітряних Сил.
Окрім того, ударна авіація Повітряних сил продовжила атаки на кількох стратегічних напрямках, вражаючи позиції російських окупантів вогнем з повітря.
"5 липня бомбардувальники та штурмовики Повітряних сил Збройних сил України знищують два польові склади боєприпасів, два взводні опорні пункти російських окупантів, до двадцяти одиниць техніки та живу силу ворога", — розповіли
Сумська область — повітряна тривога.
По Хмельницькій області завдали три ракетних удари, є травмований
5 липня під час повітряної по Хмельниччині було завдано три ракетних удари. Про це повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.
"Станом на 20.30 маю інформацію про три прильоти ракет в Хмельницькому районі. Виїхав на місце події. Детальніше з самого місця події", — написав Сергій Гамалій.
Внаслідок ракетного удару на території Ярмолинецької територіальної громади травмувалась одна людина, загиблих немає. Про це Суспільному розповів голова Ярмолинецької територіальної громади Андрій Шутяк. За його словами, в травмованого — осколкове поранення сідниці, його доставили в лікарню.
У Харкові повідомляють про вибухи. В місті та області — повітряна тривога.
Для проходження опалювального сезону слід зберегти критичну інфраструктуру — EBA
Збереження критичної інфраструктури в умовах війни є одним із найбільших викликів наступного опалювального сезону. Про це заявили експерти – учасники зустрічі Європейської Бізнес Асоціації (EBA) "Чи готовий газовий ринок країни до євроінтеграції та перспектив, що відкриваються?". Зокрема, на ній обговорювали поточний стан усіх секторів ринку газу та інфраструктури, підготовку до наступного опалювального сезону та технічний стан газової інфраструктури в умовах воєнного часу.
"Одним із найбільших ризиків наступного опалювального сезону буде загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема газосховищах, а також забезпечення достатності газу та ресурсів на його закупівлю. Тож до початку зими держава має завчасно провести підготовчу роботу, аби забезпечити наявність та збереження запасів газу", — йдеться у повідомленні.
Як зазначають експерти, Україна зможе підійти до зими підготовленою, однак сезон буде складним та непередбачуваним.
США порушать питання війни РФ в Україні на зустрічі G20 в Індонезії — Держдеп
Глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен на зустрічі G20 цього тижня в Індонезії особисто говоритиме з міжнародними партнерами про реагування на виклики, пов’язані з війною РФ в Україні, у тому числі, в контексті продовольчої безпеки. Про це йдеться в офіційному повідомленні Держдепу.
"Держсекретар Блінкен вирушить на Балі, Індонезія, де візьме участь у зустрічі міністрів закордонних справ G20, де він підтвердить нашу налаштованість працювати з міжнародними партнерами для протистояння глобальним викликам, включно з продовольчою та енергетичною безпекою, а також загрозу для міжнародного порядку від триваючої війни Росії проти України", — зауважили в американському відомстві.
Зазначається також, що глава Держдепартаменту США проведе низку двосторонніх зустрічей в кулуарах міністерського засідання на Балі.
Індонезія цього року головує в групі двадцяти країн з найбільш розвиненою економікою.
Збереження критичної інфраструктури є одним із найбільших викликів опалювального сезону – EBA
В Україні зберігається загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема по газосховищах, тому потрібно завчасно зайнятися питанням збереження як критичної інфраструктури, так і запасів газу. Таку думку висловили експерти – учасники зустрічі Європейської бізнес-асоціації "Чи готовий газовий ринок країни до євроінтеграції та перспектив, що відкриваються?", передає пресслужба ЕВА.
"Одним із найбільших ризиків наступного опалювального сезону буде загроза ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема газосховищах, а також забезпечення достатності газу та ресурсів на його закупівлю. Тож до початку зими держава має завчасно провести підготовчу роботу, аби забезпечити наявність та збереження запасів газу", — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що розподільча мережа продовжує зазнавати систематичних обстрілів та пошкоджень від бойових дій — вже близько 5 тис. км газорозподільчих мереж зруйновані.
Також із 24 лютого змінилася ситуація з видобутком. Представники бізнесу припускають, що компанії наразі зберігають видобуток там, де це можливо, а тому можна припускати, що обсяг видобутку за результатами року зменшиться тільки на 10-12%.
"У процесі підготовки до опалювального сезону учасники зустрічі вважають за необхідне робити фокус також на роботі автономних котелень, устаткувань, заходах енергоефективності, які треба впроваджувати вже зараз. До того ж, окремим викликом буде забезпечення теплом населення в районах ведення бойових дій та на тимчасово окупованих територіях", — наголосили в EBA.