Дерусифікація вулиць Києва. Стартувало голосування у додатку "Київ цифровий"

Дерусифікація вулиць Києва. Стартувало голосування у додатку "Київ цифровий"

Дерусифікація вулиць Києва. Стартувало голосування у додатку "Київ цифровий"
Київ. Фото: УНІАН

У застосунку "Київ Цифровий" 15 червня розпочалось електронне голосування за перейменування вулиць столиці, які носять назви, пов’язані з Росією та її союзником Білоруссю. Голосування триватиме до 19 червня.

Про це повідомив заступник Київського міського голови з цифрової трансформації Петро Оленич.

За його словами, планують перейменувати близько 300 вулиць Києва.

"Запускаємо новий інструмент електронної демократії в Київ Цифровий – голосування. Перша тема – перейменування й дерусифікація вулиць в Києві. Всього в переліку близько 300 назв," – сказав Оленич.

Взяти участь у голосуванні можуть усі громадяни України. Для верифікації використовується Bank ID.

Щоб проголосувати, необхідно оновити застосунок "Київ Цифровий", зайти у розділ "Електронна демократія" – "Дерусифікація" і обрати з переліку запропонованих варіантів той, який найбільше сподобався.

Голосування триватиме до 19 червня включно. Після цього усі результати передадуть у Київраду для подальшого розгляду та експертизи, зазначив заступник мера Києва.

Що відомо

  • 26 квітня у КМДА повідомили, що перелік міських об’єктів, які підпадають під процес перейменування збільшено до 467. Надати свої пропозиції кияни могли до 1 травня. Також планують прибрати ряд радянських пам'яток, зокрема герб СРСР на щиті "Батьківщина-мати".
  • У столиці 26 квітня демонтували радянський монумент під Аркою дружби народів, саму арку перейменували. Тепер вона офіційно називається Арка Свободи українського народу.
  • 10 травня завершилося онлайн голосування щодо перейменування 5 станцій Київського метрополітену, які не будуть пов’язані з Росією чи Білоруссю.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 112. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок