"Перше вільне покоління": згадки рідних та друзів про Ратушного. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

"Перше вільне покоління": згадки рідних та друзів про Ратушного. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

"Перше вільне покоління": згадки рідних та друзів про Ратушного. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Фото: Facebook/Bohdan Kutiepov

Роман Ратушний загинув 9 червня під Ізюмом, захищаючи східний фронт. Боєць був розвідником 93 окремої механізованої бригади "Холодний яр". 5 липня йому мало б виповнитися 25 років.

Суспільне зібрало розповіді про Романа — від Євромайдану та фронту. А також про те, що він залишив після смерті. Журналістка Мирослава Барчук поспілкувалася з матір'ю Романа, письменницею Світланою Поваляєвою, яка розповіла, яким був її син у перший день вторгнення. Також про Романа розповів історик та журналіст Вахтанг Кіпіані, поет і видавець Іван Малкович, журналістка Мирослава Ґонґадзе, актриса Римма Зюбіна, а також побратими Романа Ратушного.

Роман народився в Києві 5 липня 1997 року. Відомий боротьбою за збереження Протасового Яру. Роман — син письменниці, журналістки Світлани Поваляєвої та журналіста, активіста руху "Збережи старий Київ" Тараса Ратушного.

В 15 років хлопець брав участь у Революції Гідності. Був серед тих, хто постраждав від атаки "Беркута" в ніч на 30 листопада 2013 року.

Читайте також: "Тримай небо!" Близькі та друзі згадують загиблого в боях київського активіста Романа Ратушного

У 2018 році Ратушний очолив ініціативу "Захистимо Протасів Яр", яка за рік стала громадською організацією. Її метою було зберегти зелену зону у Протасовому Яру в центрі Києва і не допустити забудови ТОВ "Дайтона Груп", яка планувала звести на зелених схилах багатоповерхівки. Активісти виступили проти, судилися із забудовниками й в решті перемогли. Останній суд добіг кінця саме в лютому, напередодні повномасштабного вторгнення, згадує активіст громади Протасового Яру Євген Черепня.

З першого дня повномасштабного російського вторгнення Роман брав участь в боях під Києвом. Потім увійшов до складу 93 окремої механізованої бригади "Холодний яр". 7 квітня він опублікував на своїй ФБ-сторінці військовий квиток зі словами: "виглядає як план до кінця війни". Роман брав участь у звільненні Тростянця, воював на Сумщині. Потім його бригада відправилась Схід. З Ізюмщини він вітав рідний Київ зі святом 29 травня.

Роман поліг 9 червня на Ізюмському напрямку. За інформацією ГО “Протасів Яр”, Роман був в розвіддозорі в складі бойової групи і загинув під час виконання бойового завдання. Його тіло декілька днів було не непідконтрольній території, доки його вдалося забрати.

Війна. Всі новини
На початок