Здати кров для бійців, долучитися до плетіння маскувальної сітки, прихистити переселенців, принести теплий одяг, їжу чи воду, перерахувати гроші на військо або записатися у батальйони тероборони — Суспільне розповідає, як іще з тилу можна допомогти відстояти незалежність та цілісність України у війні російськими окупантами.
Що ми можемо зробити
- Принести тканини для маскувальних сіток та іншу благодійну допомогу в Івано-Франківську міську асоціацію учасників АТО, що розташована на вулиці Шашкевича, 2. Там також можна долучитися до плетіння сіток.
- Здати кров для воїнів у Прикарпатському обласному центрі служби крові за адресою вулиця С. Бандери, 23. Донорами можуть бути люди віком від 18 років та вагою понад 55 кг. Також потрібно бути абсолютно здоровим і на момент здачі крові не вживати ліки та не перебувати на спостереженні у лікаря з приводу будь-яких захворювань. Треба мати із собою паспорт. Центр працює з 8:00 у будні, з 8:30 — у суботу, у неділю — з 9:00 і працюватиме доти, доки люди приходитимуть здавати кров.
- Принести необхідні речі у вільний простір "Вдома" (Галицька 29, третій поверх). Там готуються приймати людей з інших міст України. Можна приносити спальні мішки, каремати, матраци, ковдри, подушки, постільну білизну; обігрівачі, генератори; продуктові набори, металевий та одноразовий посуд, засоби гігієни, медикаменти та резервуари для зберігання питної й технічної води.
- Прийняти переселенців у садиби, готелі, заклади відпочинку, зокрема в Яремчі, Косові та Калуші. Власники продуктових, промислових, будівельних і інших магазинів можуть допомагати товарами, корисними громаді. Жителі можуть приносити харчі, медикаменти та інші речі, які можуть придатися людям. Також — надати матраци, подушки, ковдри та постіль.
- Інформувати про підозрілих людей, невідомі знахідки, звертати увагу на підозрілі автомобілі, а також на розмітки, сигнальні мітки, маячки та інші позначки на дорогах чи будівлях. Позначки потрібно сфотографувати, негайно повідомити про знахідку в поліцію, а потім знищити: засипати, зафарбувати, розбити чи в інший спосіб зробити невидимими.
- Допомагати самотнім та людям похилого віку. Якщо ви знаєте, що по сусідству є самотні чи немічні люди, прохання заходити до них та питати, що їм потрібно. Хто потребує будь-якої допомоги, просять звертатися на телефон "гарячої" лінії 1580: 067 010-15-80; 050 010-15-80.
- Переказати гроші на квадроцикли для 10 окремої гірсько-штурмової бригади. За збір відповідає Олександр Тарасюк. Йому можна телефонувати за номером 095 001 51 91 і надсилати допомогу на картку ПриватБанку: 5168 7427 2171 2531.
- Принести у ЦНАПи теплі речі, каремати, спальні мішки, воду, медикаменти. Вони працюють цілодобово. Номери телефонів ЦНАПів: 75-01-19; 75-20-41; 75-20-61; 099-157-39-11.
- Записатися у тероборону. Івано-Франківський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки: 0342 75-46-43, 067 371-01-42.
- Перерахувати гроші, отримані у межах програми "єПідтримка" на допомогу українській армії. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Гроші можна переказати через Portmone — всю суму виплати у 1000 грн або залишок, який у вас є на банківській картці "єПідтримки". Зробити це можна за посиланням.
Читайте також
- У Франківську про небезпеку можуть сповіщати церковні дзвони та гучномовці спецслужб
- На Івано-Франківщині запровадили комендантську годину
- З 24 лютого по всій Україні запроваджують воєнний стан через вторгнення Російської Федерації
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!