Путін та Макрон завершили перемовини: президент РФ заявив, що "гарантії безпеки" були проігноровані

Путін та Макрон завершили перемовини: президент РФ заявив, що "гарантії безпеки" були проігноровані

Путін та Макрон завершили перемовини: президент РФ заявив, що "гарантії безпеки" були проігноровані

Президент Франції Емануель Макрон та президент РФ Володимир Путін обговорили "гарантії безпеки", які Росія вимагає від НАТО. У відповідях США та НАТО від 26 січня вимоги Росії були проігноровані, заявив Путін.

На підсумковій пресконференції Путін повідомив, що під час зустрічі з Макроном сторони черговий раз обговорили вимоги Росії щодо "гарантії безпеки". Президент РФ вважає, що досі ця вимога Росії ігнорувалася Заходом.

"Ці пропозиції, нагадаю, містять три ключові пункти, що стосуються неприпустимості подальшого розширення НАТО, відмови від розміщення НАТО ударних систем озброєння на російських кордонах та повернення військового потенціалу та інфраструктур військового блоку до стану 1997 року в Європі. Самі ці наші центральні стурбованості виявилися проігноровані в отриманих 26 січня від США та НАТО відповідях", — заявив Путін.

Емануель Макрон відвідує Москву з метою зниження політичної та військової напруги у зв'язку зі скупченням російських військ вздовж Українських кордонів. Очікується, що 8 лютого президент Франції відвідає Україну.

Що відомо

  • Президент Франції Еммануель Макрон стверджує, що Росія має право висловлювати свої занепокоєння щодо безпекової ситуації, а його діалог із Володимиром Путіним здатен відвернути подальшу ескалацію ситуації на російсько-українському кордоні.
  • 12 січня у Брюсселі відбулися переговори Росії та НАТО, присвячені європейській безпеці. Фомін за підсумками засідання заявив, що російсько-натівські відносини "перебувають на критично низькому рівні" на тлі "повної деградації архітектури безпеки в Європі".
  • Американська сторона 26 січня передала Росії письмову відповідь на її "пропозиції" щодо "гарантій безпеки" в Європі. Це особисто зробив посол США в Москві Джон Салліван. Також свою відповідь передали представники НАТО.
  • 31 січня ЗМІ повідомили, що за кілька годин після засідання Ради безпеки ООН 31 січня Росія надіслала Сполученим Штатам письмову відповідь на пропозицію деескалації ситуації навколо України – відповідь на "гарантії безпеки". Водночас прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що "вийшла плутанина", насправді ж Кремль ще не відправляв офіційної відповіді і лише готує свою позицію.
  • Президент Росії Володимир Путін 1 лютого під час спільної пресконференції з угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном дав перший відгук щодо письмової відповіді США на "гарантії безпеки" для Росії. Путін оцінив їх як такі, що "ігнорують принципові російські питання".
  • США вважають загрозу нападу РФ на Україну реальною. За даними The New York Times, Росія сконцентрувала біля кордонів України приблизно 70 відсотків військового угруповання, яке може здійснити вторгнення на українську територію.
  • З листопада 2021 року на кордоні України та Росії зосереджуються російські війська. За даними Києва та західних країн, чисельність підрозділів РФ сягає 100 тисяч. Крім того, Росія почала переміщувати війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні, які мають відбутися 10-20 лютого.

Читайте також

Візити європейських політиків: експертка пояснила, чи захистить дипломатія Україну від РФ

Західні партнери готові понести високу економічну ціну заради безпеки України — Бербок

Якщо Росія нападе, Захід діятиме спільно — канцлер Німеччини

Україна чесно виконує Мінські угоди, ми не бачимо цього від Росії — Блінкен

Санкції США не спрямовані проти головних виконавців злочинів проти України — експерт

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок