Перейти до основного змісту
"Гарантії безпеки": США надали письмову відповідь на вимоги Росії

"Гарантії безпеки": США надали письмову відповідь на вимоги Росії

Оновлено
"Гарантії безпеки": США надали письмову відповідь на вимоги Росії
.

Американська сторона 26 січня передала Росії письмову відповідь на її "пропозиції" щодо "гарантій безпеки" в Європі. Це особисто зробив посол США в Москві Джон Салліван. Також свою відповідь передали представники НАТО.

Вимоги РФ містили нерозширення НАТО на схід та гарантії невступу України в Альянс.

Текст відповіді США публікувати не будуть, але в Держдепі повідомили, що США не поступляться принципом "відкритих дверей" до НАТО, тобто потенційної можливості вступу до Альянсу будь-якої країни. Раніше Кремль пригрозив "лютим" розвитком подій, якщо Захід не надасть "гарантій безпеки".

Про передачу відповіді увечері 26 січня повідомили низка російських ЗМІ, згодом підтвердили в МЗС Росії, а також держсекретар США Блінкен на брифінгу.

"26 січня заступник Міністра закордонних справ Росії А.В.Грушко прийняв посла США у Москві Дж.Саллівана на його прохання. У ході зустрічі глава американської дипмісії передав письмову відповідь Адміністрації США на раніше поданий російською стороною проєкт двостороннього договору про гарантії безпеки", – ідеться в заяві МЗС Росії.

Текст відповіді опублікований не буде: "Ми не публікуємо документ (свою відповідь — ред.), бо вважаємо, що найбільшого успіху дипломатія досягає, якщо в ній є місце для переговорів. сподіваємось, Росія робитиме так само", – зазначив Блінкен на пресконференції.

Блінкен повідомив, що США не поступляться принципом "відкритих дверей" до НАТО та підтвердили це у письмовій відповіді Росії. Він також повідомив, що документ містить три частини: перелік ключових принципів, яких дотримуються США, занепокоєння діями РФ і сфери, де можна взаємно працювати у сфері колективної безпеки.

"Наша відповідь повністю скоординована з Україною та європейськими союзниками, з якими постійно підтримуємо консультації протягом цих тижнів. Ми враховуємо їхню думку та їхні побажання у нашій відповіді Москві", – додав Блінкен.

Читайте також: Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Захід врахував позицію України під час підготовки відповіді на вимоги Росії.

Що відомо

  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною. Тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року.
  • 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
  • США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу.
  • 12 січня у Брюсселі відбулися переговори Росії та НАТО, присвячені європейській безпеці. Фомін за підсумками засідання заявив, що російсько-натівські відносини "перебувають на критично низькому рівні" на тлі "повної деградації архітектури безпеки в Європі".
  • В ОБСЄ вважають, що ризик початку війни в Європі нині значно вищий, ніж будь-коли за останні 30 років.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Стан здоров’я і довідка про несудимість. Як в Україні розгортаються сили територіальної оборони

На розміщення сил територіальної оборони необхідно 2,7 млрд гривень — Резніков

Рада звернулася по допомогу ООН та урядів іноземних держав через агресію Росії

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок