Перейти до основного змісту
Рада безпеки ООН затвердила порядок денний засідання по Україні

Рада безпеки ООН затвердила порядок денний засідання по Україні

Доповнено
Рада безпеки ООН затвердила порядок денний засідання по Україні
. Фото: AP

Засідання Ради безпеки ООН, скликане на прохання України розпочалося у Нью-Йорку 31 січня. Учасники засідання проголосували за затвердження порядку денного.

Пряма трансляція засідання Ради безпеки ООН доступна на Суспільному.

Попри протести представника Росії у Раді безпеки ООН, більшість членів Ради безпеки проголосували за проведення засідання в справах напруженості на українсько-російському кордоні.

Читайте також: "Треба вирішити питання постійного членства Росії в Радбезі ООН": експерт про засідання 31 січня

За проведення засідання проголосували 10 учасників засідання, 2 — проти, 3 — утрималися. Проти проголосували Росія та Китай. До участі у засідання запрошено делегації України, Польщі, Литви та Білорусі.

Що відомо

  • 29 січня у Міністерстві оборони Росії заявили, що війська Західного воєнного округу (ЗВО) завершили перевірку боєздатності та повертаються до місць постійної дислокації.
  • Росія переміщує війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні. Навчання мають відбутися 10-20 лютого.
  • У Середземному морі розпочалися масштабні військові навчання військово-морських сил НАТО "Нептун Страйк-22".
  • 19 січня 2022 року з'явилося повідомлення про перехід шести великих десантних кораблів Балтійського та Північного флотів РФ. Існує імовірність, що вони прямують до Середземного моря.
  • 25 січня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що на сьогодні немає підстав очікувати на повномасштабне відкрите вторгнення з боку Росії, оскільки вона не сформувала ударного угруповання, яке б могло його здійснити.
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною. Тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня — на початку лютого 2022 року.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Радбез ООН терміново зібрався через загрозу російського нападу на Україну. Трансляція

Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

"Підтримувати всіма можливими способами". Що кажуть західні політики про допомогу Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок