Росія погрожує "лютим" розвитком подій, якщо Захід не надасть "гарантій безпеки"

Росія погрожує "лютим" розвитком подій, якщо Захід не надасть "гарантій безпеки"

Росія погрожує "лютим" розвитком подій, якщо Захід не надасть "гарантій безпеки"
. Фото: LIGA.net

Голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готується до "лютого розвитку подій" в очікуванні "гарантій безпеки" від НАТО, які передбачають, зокрема, нерозширення Альянсу.

Про це він заявив під час щорічної пресконференції.

Зокрема, йдеться про "гарантії безпеки", яких Росія вимагала під час саміту з НАТО 12 січня: нерозширення Альянсу, зокрема, за рахунок України та скорочення присутності у східних країнах.

Читайте також: Чому Росія висунула НАТО умови, на які альянс не піде. Відповідає експредставник США Волкер

"Ми категорично не приймемо появу на наших кордонах Північноатлантичного Альянсу, тим паче з урахуванням того курсу, яке проводить українське керівництво. Це червоні лінії, і вони це знають. Другий момент, навіть якщо Україна лишається поза НАТО, лишаються двосторонні домовленості з американцями, англійцями, іншими західними країнами, які створюють військові об'єкти, бази на Азовському морі — це для нас теж неприйнятно. Бо розміщення на території наших сусідів, в даному разі, України, ударної зброї, яка буде загрожувати Росії — це ще одна червона лінія", — заявив Лавров.

Він також наголосив, що Москва вимагає юридичних зобов'язань, тому що "політичні домовленості, закріплені у 90-ті не виконувалися".

"Ми очікуємо відповіді від наших колег, письмових, покладених на папір, як це зробили ми, ну а тим часом звичайно продовжимо роботу над тим, щоб ми були готові на випадок лютого розвитку подій", — наголосив голова російського зовнішньополітичного відомства.

Що відомо

  • 13 січня прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що під час переговорів з НАТО було "зафіксовано розбіжності", однак для продовження діалогу Москва хоче отримали конкретні відповіді щодо принципових питань, до яких входить і можливість вступу України в Альянс.
  • 12 січня у Брюсселі відбулися переговори Росії та НАТО, присвячені європейській безпеці. Фомін за підсумками засідання заявив, що російсько-натівські відносини "перебувають на критично низькому рівні" на тлі "повної деградації архітектури безпеки в Європі".
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року.
  • 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
  • У відповідь США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу.
  • В ОБСЄ вважають, що ризик початку війни в Європі нині значно вищий, ніж будь-коли за останні 30 років.

Читайте також

"Нічого не вирішуватиметься без України". Експерти розповіли про перемовини між Байденом та Путіним

Політичні умови зміняться і ми маємо бути готові до членства: інтерв'ю з главою місії Україна-НАТО

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок